Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Metamorfoza na każdą kieszeń

Metamorfoza na każdą kieszeń

2017-03-01 09:18

Chcąc odświeżyć swoje mieszkanie nie trzeba wydawać fortuny. Z reguły wystarczą niewielkie pieniądze i dobry pomysł, by przeprowadzić metamorfozę swojego „m”.

fot. Invado

drzwi invado

Planowanie to podstawa
Tak jak przed wszystkimi zmianami, tak i przed remontem, warto przygotować plan działania i określić priorytety, których będziemy się dość skrupulatnie trzymać. Ułatwi nam to działanie i uchroni przed niepotrzebnymi, nagłymi wydatkami. Pamiętajmy jednak, że zmiany wprowadzane bardziej kompleksowo dają zdecydowanie lepszy efekt niż drobne, nieskoordynowane zabiegi. Dlatego jeśli chcemy odświeżyć ściany i wymienić drzwi, będziemy potrzebowali trochę większych środków niż np. przy samej zmianie kolorystyki, którą możemy osiągnąć przy pomocy samych dodatków.
 
Zmiana koloru
Najprostszą i najbardziej rzucającą się w oczy zmianą jest pomalowanie ścian, lub chociaż jednej ściany, na inny kolor. To zawsze się sprawdza. Można też ożywić je np. tynkiem strukturalnym lub fototapetą – np. wykonaną na bazie naszych prywatnych zdjęć. Pomalować można też niektóre meble – i to wbrew rozpowszechnionym opiniom nie tylko z naturalnego drewna, ale też płyt MDF. W każdym przypadku trzeba jednak pamiętać, aby przed położeniem farby dokładnie je wyczyścić i wyszlifować.
 
O ile wymiana podłogi to spory wydatek, to wymiana drzwi wewnętrznych wcale nie musi być aż tak kosztowana. Możemy wybrać np. bardzo praktyczne drzwi płaskie z kolekcji Norma Decor firmy Invado. Kosztują niewiele ponad 100 złotych, a duży wybór kolorów i oklein pozwoli bez problemu dopasować je do istniejącej podłogi czy ogólnej kolorystyki wnętrza. Przy okazji warto pomyśleć o zmianie listew przypodłogowych, które wizualnie mocno odmienią nasze wnętrza. - Zmieniając tak podstawowy element, jak listwy możemy w prosty sposób odświeżyć podłogę – mówi Adam Hucz z firmy Invado. - Czasami warto poeksperymentować z kolorem i do drewnianych desek lub kamiennej posadzki wybrać białą, prostą oprawę np. listwy Invado z kolekcji Prestige. Jeśli biel nam się znudzi, listwy można pomalować na dowolny kolor – taki jak ściana, albo wręcz przeciwnie -mocno kontrastowy.
 
Drobne dekoracje
Poza tym jeżeli chcemy przeprowadzić metamorfozę mieszkania, to idealnym posunięciem będzie wprowadzenie nowych, drobnych dodatków. Mogą to być: nowe poduszki dekoracyjne, zasłony, kapa na fotel czy wzorzysty wazon lub obrazy. Trzeba jednak pamiętać o estetycznej spójności. W tym przypadku sprawdza się bowiem powiedzenie, że „co za dużo to nie zdrowo”. Dlatego dekorować powinniśmy z umiarem trzymając się głównych założeń naszego planu i wygospodarowanego budżetu.
 
Autor: Invado

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy twój czas!
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie!

Wybierz sklep i termin >>