Klamki do drzwi

Klamki do drzwi zewnętrznych i wewnętrznych w DDD

Klamka, niby niepozorny element niezbędny w każdych drzwiach, a jednak tak naprawdę od jej wyglądu w dużym stopniu zależy to, jak prezentują się same drzwi. W ofercie naszego sklepu znajdziesz duży klamki do drzwi wewnętrznych i zewnętrznych dopasowane stylistycznie do różnego rodzaju drzwi. Z łatwością znajdziesz klamki do drzwi łazienkowych, kuchennych czy do drzwi pokojowych. Wybierając klamki, możesz wziąć pod uwagę nie tylko ich rozmaite funkcjonalności, ale także kolory i wielkości. Wśród naszych propozycji znalazły się także klamki do drzwi szklanych i do drzwi przesuwnych. Zapraszamy do zapoznania się z całym naszym asortymentem

Klamki do zamykania drzwi

Trudno jest sobie wyobrazić drzwi pozbawione klamki, dotyczy to zarówno egzemplarzy wewnętrznych, jak i wyjściowych. Właściwie dobrane dodatki bardzo często stanowią o tym, jaki efekt uda się nam ostatecznie osiągnąć, dlatego nawet klamki drzwiowe należy wybierać z pewnym rozmysłem. To jaką klamkę kupisz, zależy w pierwszym rzędzie od tego, do jakich drzwi w Twoim domu będzie zastosowana. Inne klamki montuje się do drzwi zewnętrznych, a inne do tych zamykających pomieszczenia wewnątrz mieszkania.

Klamki do drzwi to akcesoria dostępne w sporym wyborze, dlatego duże znaczenie ma to, do czego będą zastosowane. Te używane do zabezpieczenia wejścia muszą być wyposażone w specjalistyczne zamki. Natomiast kolei klamki do łazienki czy sypialni wystarczy dopasować do stylu pomieszczenia, a to jaki zamek będzie umieszczony w drzwiach, jest sprawą drugorzędną.

Rodzaje klamek do drzwi

Każdy wie, jak wygląda klasyczna klamka, jednak przyglądając się bliżej tym produktom, może się okazać, że tak naprawdę niewiele o nich wiesz. Klamka drzwiowa do drzwi wejściowych i klamka do pokoju będą się od siebie różniły i nie chodzi tu jedynie o ich wielkość. Na początek można jednak skupić się na wyglądzie klamek. Najczęściej kupowanym rodzajem są klamki o szyldach pełnych, o rozecie okrągłej lub klamki kwadratowymi szyldami. Dodatkowo mogą się one różnić między sobą kolorami, na przykład w naszej ofercie znalazły się czarne klamki. Dzięki temu, że są one dostępne w różnych kolorach, z łatwością można znaleźć takie, które będą pasowały do wnętrz nowoczesnych oraz do tych urządzonych w bardziej klasycznym stylu.

Sklep DDD Dobre Dla Domu posiada w swojej ofercie klamki wyposażone we wkładkę bębenkową lub na klucz. Zwykle składają się z kwadratowej lub okrągłej rozety połączonej z uchwytem. Możesz znaleźć u nas także klamki z rozetą z otworem na klucz lub pokrętło z zamkiem, czyli rozwiązanie idealne do łazienki lub do WC. Tu warto też nadmienić, że sprężyny w klamkach mogą być umieszczone po jednej lub po dwóch stronach drzwi, ta druga wersja znacznie wygodniejsza w użytkowaniu.

Jaka klamka do jakich drzwi?

Klamki do drzwi zewnętrznych

Drzwi zewnętrzne chronią wnętrze naszego domu, ale jednocześnie są jego wizytówką. W związku z tym warto wspomnieć o tym, że także wybór klamki jest rzeczą dość istotną. W przypadku drzwi prowadzących na zewnątrz, dobrym pomysłem będą specjalne klamki do drzwi zewnętrznych wyposażone z zewnątrz w pochwyty zamiast klasycznej klamki do zamykania. Niezbędnym dodatkiem do takiego rozwiązania są samozamykacze, dzięki którym nie będziesz więcej zastanawiać się, czy aby na pewno zamknąłeś mieszkanie.

Klamki do drzwi wewnętrznych

Jeżeli natomiast chodzi o drzwi wewnątrz domu, to tutaj klamki do drzwi wewnętrznych powinny być jak najbardziej dopasowane wyglądem do poszczególnych pomieszczeń. Typy klamek dostępnych w naszej ofercie to rozwiązania pasujące zarówno do klasycznych wnętrz, jak i do pomieszczeń w bardziej nowoczesnym stylu. Duży wybór klamek sprawia, że znalezienie do swoich wnętrz tej idealnej, nie będzie trudne. Najczęściej są to klamki z rękojeścią wykonaną z aluminium.

Klamki drzwiowe – detal, o którym warto pamiętać

Każdy producent klamek stara się, aby jego produkty przyciągały nie tylko wyglądem, ale także jakością. Sklep DDD to wybór produktów wyłącznie sprawdzonych marek cieszących się od lat zaufaniem klientów. Wśród naszych propozycji znajdują się modne klamki w interesujących kształtach i kolorach, mamy na przykład klamki czarne – w wersji do drzwi zewnętrznych oraz do wewnątrz. Ponadto wśród naszych produktów mamy modele wyposażone we współpracujące z klamkami funkcjonalne zamki magnetyczne. W zależności od preferencji możesz zdecydować się na egzemplarze, w których zastosowano szyldy dolne lub długie, a nawet rozwiązania o wspólnym szyldzie. Można je z powodzeniem montować zarówno w mieszkaniach prywatnych, jak i w miejscach użyteczności publicznej.

Podczas wyboru klamek warto pamiętać, że do drzwi nowoczesnych, należy wybierać także nowoczesne klamki, dzięki czemu zyskamy spójnie wyglądające wejście. W przypadku drzwi zewnętrznych sprawdzi się doskonale stal szlachetna odporna na działanie czynników atmosferycznych czy uszkodzeń mechanicznych. Klamka po pierwsze powinna pasować wielkością i stylem do drzwi, w których została zamontowana. Zarówno zbyt duża, jak i zbyt mała będzie się źle prezentować. To czy zdecydujesz się na klamkę na długim szyldzie, czy na rozecie jest już sprawą drugorzędną, jednak warto dopasować je do stylu Twojego domu, a także danych drzwi wewnętrznych lub zewnętrznych.