Akcesoria do podłóg

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Akcesoria do podłóg drewnianych i akcesoria do paneli podłogowych przydadzą się zwłaszcza w trakcie układania desek lub laminatów. O tym, których akcesoriów należy użyć, decyduje etap montażu podłogi. Nie mniejszą rolę odgrywa również rodzaj nawierzchni. Kategoria akcesoriów do podłóg drewnianych będzie bowiem obejmować nieco inne produkty niż zbiór akcesoriów do paneli podłogowych.

Akcesoria do podłóg drewnianych niezbędne w trakcie układania parkietu

Drewniane deski można montować na dwa sposoby – za pomocą legarów lub kleju. Aby skutecznie przykleić podłogi drewniane do powierzchni, użyj kleju dostosowanego do właściwości desek. Do wyboru masz:

  • kleje rozpuszczalnikowe – popularny sposób montażu desek. Minusem są jednak jego właściwości, które mogą być niebezpieczne dla środowiska;
  • kleje dyspersyjne będące zdrowszą alternatywą, nieemitującą szkodliwych związków. Gwarantują one dobrą stabilność i wysoką wytrzymałość. Nie są jednak polecane do układania desek z drewna o dużym współczynniku pęcznienia;
  • kleje poliuretanowe – szybko się wiążą, dlatego sprawdzą się przy układaniu podłóg z tendencją do pęcznienia. Można je stosować na ogrzewanie podłogowe.

Bez względu na to, który sposób montowania desek wybierzesz, wśród Twoich akcesoriów do podłóg drewnianych powinien znaleźć się również środek gruntujący do ochrony podłogi przed pleśnią i grzybami oraz odpowiednie podkłady. Dzięki nim unikniesz skrzypienia drewna podczas chodzenia po podłodze, zadbasz też o dobre warunki cieplne parkietu. Podkłady znajdziesz m.in. wśród akcesoriów do podłogi drewnianej Krono Original.

Akcesoria do paneli podłogowych – co będzie potrzebne?

Aby ułożyć panele podłogowe, nie musisz stosować klejów ani specjalnych zapraw. Dzięki temu montaż tego typu podłogi jest bardzo szybki i wygodny. Żeby jednak w przyszłości panele nie przenosiły dźwięków podczas chodzenia ani nie pogarszały właściwości cieplnych mieszkania, będzie Ci potrzebna folia paroizolacyjna oraz podkład.

Folia paroizolacyjna zabezpieczy podłogi przed uciekaniem ciepła natomiast podkład pozwoli stłumić dźwięki. Do wyboru masz m.in. wygodne w montażu pianki w rolce i pianki harmonijkowe dostępne wśród akcesoriów do paneli podłogowych Quick Step. W ofercie akcesoriów do paneli podłogowych Balterio znajdziesz też elastyczne podkłady akustyczne, które nie tylko tłumią dźwięki, ale też można je stosować na ogrzewaniu podłogowym.

Akcesoria do podłóg drewnianych i akcesoria do paneli podłogowych – prace wykończeniowe

Każdy rodzaj podłogi – zarówno tej z naturalnych desek, jak i paneli podłogowych – trzeba w odpowiedni sposób wykończyć. Dobrze dobrane akcesoria podłogowe poprawiają wygląd całego pomieszczenia, a także mają wpływ na wytrzymałość ułożonego materiału. Pozwalają bowiem zasłonić wszystkie szczeliny dylatacyjne pozostawione między podłogą a ścianą.

Do osłonięcia szczelin służą listwy przypodłogowe. Przy ich wyborze zwróć uwagę, aby były one dopasowane do wystroju wnętrza. W zależności od rezultatu, który chcesz uzyskać, listwy mogą mieć ten sam kolor co podłoga lub ściany. Jeśli zależy Ci na bardziej wyrazistym efekcie, dobierz listwy do stolarki okiennej i drzwiowej. Listwy przypodłogowe w kolorze drzwi stworzą w mieszkaniu doskonały kontrast.

Przy poszukiwaniu listew przypodłogowych wśród wszystkich akcesoriów do podłogi drewnianej i akcesoriów do paneli podłogowej, zwróć uwagę na sposób montowania listew. Listwy można bowiem za pomocą klamr, kołków, szyny lub na klej.

Akcesoria do podłóg drewnianych i akcesoria do paneli podłogowych – pielęgnacja

Jeśli chcesz, żeby materiał ułożony na podłodze utrzymał swój perfekcyjny wygląd przez wiele lat, wyposaż się w kilka środków pielęgnacyjnych. Zwróć tylko uwagę, aby wszystkie akcesoria były dostosowane do rodzaju nawierzchni. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że w trakcie mycia lub usuwania kurzu nie zniszczysz podłóg drewnianych lub paneli podłogowych.

Podczas czyszczenia laminatów i winyli możesz stosować akcesoria do paneli podłogowych Bona. Wśród nich znajdziesz m.in. płyny myjące, zestawy z padami i same mopy. Do mycia drewna możesz natomiast użyć akcesoriów do podłóg drewnianych Dr. Schultz. Dostępny w serii środek do intensywnego czyszczenia usunie z desek nawet zaschnięte plamy. Pamiętaj tylko, aby rozcieńczać go w jak najmniejszej ilości wody. Zostawiony na powierzchni płyn mógłby przedostać się przez szczeliny do wnętrza podłogi drewnianej, gdzie powstałyby idealne warunki do rozwoju pleśni i grzybów. Przed użyciem środków pielęgnacyjnych, nieważne, czy będą to akcesoria do podłóg drewnianych, czy akcesoria do paneli podłogowych, dokładnie przeczytaj instrukcję obsługi widoczną na opakowaniu. W ten sposób unikniesz ewentualnych szkód i dłużej zachowasz nienaganny wygląd podłogi.