Ile kosztuje montaż drzwi wewnętrznych?

Wymiana drzwi wewnętrznych podczas zmian aranżacji wnętrza jest czynnością wręcz obowiązkową. Warto, więc przed przeprowadzeniem wszystkich działań, dowiedzieć się ile kosztuje montaż drzwi wewnętrznych. Należy także zastanowić się, czy wykorzystać do tego modele z ościeżnicą regulowaną, czy zostać przy tradycyjnych wariantach, a może zastosować ościeżnice nakładane na stare? Pamiętaj, odpowiednio dobrane drzwi oraz właściwie przeprowadzona instalacja mocno wpływa na komfort użytkowania pomieszczenia.

Wymiana drzwi – co musisz o tym wiedzieć?

Jak wiadomo podczas wymiany drzwi wewnętrznych w naszych domach (bądź biurach) w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na wygląd skrzydła. Jest to ważne, ponieważ to, w jakiej stylistyce zostało wykonane, mocno rzuca się w oczy. Co bez wątpienia bezpośrednio wpływa na aranżację całego pomieszczenia. Jednakże należy także zainteresować się materiałem, z jakiego wyprodukowano wybrane przez nas drzwi.

Bez wątpienia wybór właściwego rodzaju drzwi wewnętrznych, a dokładnie ich modelu jest bardzo ważny. Jednak jest to dopiero początek, aby uzyskać praktyczny i bezpieczny dla wszystkich członków rodziny – dom, ponieważ to, jak jednoskrzydłowe drzwi wewnętrzne będą służyć domownikom, zależy głównie od sposobu ich montażu. Dlatego warto wspomagać się profesjonalną wiedzą oraz doświadczonymi fachowcami, przeprowadzając montaż drzwi wewnętrznych oraz zewnętrznych.

Cena montażu drzwi wewnętrznych

Wiele osób zastanawia się – ile kosztuje wstawienie drzwi. Oczywiście istnieje możliwość wykonania tego samodzielnie. Jednakże w takiej sytuacji pojawia się ryzyko wystąpienia pewnych trudności, mianowicie dodatkowych prac koniecznych do wykonania. Można tu wyróżnić m.in.:

  • podcinanie drzwi;
  • powiększanie otworu drzwiowego;
  • demontaż ościeżnic;

Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie montera, który poradzi sobie z każdym wyżej wymienionym zadaniem. W związku z tym cena za montaż drzwi wewnętrznych może być bardzo różna. Fachowcy w pierwszej kolejności biorą pod uwagę fakt, jaki typ ościeżnicy będzie montowany. Dodatkową składową ceny montażu drzwi, jest także sytuacja, kiedy pojawia się konieczność powiększenia otworu drzwiowego. Dlatego montaż drzwi jako rodzaj usługi ma szeroki zakres ceny, ponieważ są one uzależnione od wielu czynników.

Ile kosztuje montaż drzwi wewnętrznych, kiedy zlecamy go profesjonalistom?

Remont to sytuacja, gdy kosztowne jest dosłownie wszystko. Zarówno usługi, jak i same produkty. Jednakże samodzielna wymiana drzwi może być nie tylko uciążliwa, ale także źle przeprowadzona. Dlatego warto oddać to zadanie fachowcom. Dzięki temu zyskamy pewność, że nasze drzwi zostaną dobrze zamontowane, nie będą same się zamykać lub otwierać, ani nie będą haczyć o podłogę i ją rysować. Dodatkowo należy pamiętać, że wymiana skrzydeł nie opiera się tylko na ich właściwym osadzeniu w zawiasach. To także właśćiwy montaż osćieżnicy. Obecnie wartość rynkowa usługi montażu drzwi wewnętrznych z ościeżnicą regulowaną to około od 250zł do nawet kwot powyżej 500zł. Wiele sklepów oferuje promocje np. z montażem w cenie przy zamówieniu skrzydła. Warto zapytać o aktualne promocje w salonie sprzedaży DDD.

Oczywiście montaż drzwi z litego drewna może być znacznie wyższy, ponieważ przeprowadzane prace są bardziej skomplikowane. Najmniej kosztowna jest sama zmiana drzwi wewnętrznych. Wystarczy tylko stare futryny doprowadzić do porządku np. wyczyścić je i pomalować, a następnie trzeba dopasować do nich wielkość skrzydła i gotowe! Montaż drzwi może więc przebiegać szybko, ale może być również skomplikowanym zadaniem – wszystko zależy od kontekstu.

Montaż drzwi przez fachowca – niezastąpiona pomoc dla każdego!

Jeżeli zastanawiasz się, ile może kosztować montaż drzwi wewnętrznych, to wiedz, że jest to uzależnione od stopnia skomplikowania prac. Z tego powodu, jeśli zastanawiamy się nad tym, ile kosztuje montaż drzwi, należy dokładnie przeanalizować wielkość budżetu domowego oraz tego, jakie mamy potrzeby.

Jak już wiadomo, montaż drzwi wiąże się z wieloma czynnikami. Nie ogranicza się on tylko do przytwierdzenia skrzydła do ościeżnicy. Natomiast całkowity koszt wymiany to cena za jakość i rodzaj drzwi, typ ościeżnicy, konieczność ich ewentualnego przycięcia, powiększenie otworu, demontaż i utylizacja starego modelu, pracy fachowca.