Drzwi przesuwne

Nowoczesne i eleganckie drzwi przesuwne

Drzwi przesuwne przez długi czas kojarzyły się głównie z dużą szafą w sypialni lub przedpokoju. Jednak współcześnie coraz częściej pojawiają się drzwi przesuwne wewnętrzne traktowane jako wygodna alternatywa dla klasycznych drzwi uchylnych. W przeciwieństwie do tych ostatnich, drzwi przesuwne praktycznie nie zajmują miejsca, w związku z tym doskonale sprawdzają się w o niewielkich pomieszczeniach, w których liczy się każdy centymetr. W ofercie sklepów sieci DDD znajduje się duży wybór modeli przesuwnych drzwi znanych producentów. Na szczególną uwagę zasługuje tu marka Eclisse, która specjalizuje się w produkcji systemów drzwi przesuwnych.

Rodzaje drzwi przesuwnych

W naszej ofercie znalazły się systemy przesuwne wyróżniające się najwyższą jakością wykonania, a ich szeroki asortyment sprawia, że dobranie odpowiednich przesuwnych drzwi, sprawdzających się w każdym pomieszczeniu w domu, nie powinno nikomu sprawić najmniejszego problemu. Mamy modele pasujące do dowolnego stylu, w jakim urządzone jest mieszkanie. Przed zakupem warto zapoznać się z rodzajami drzwi dostępnych w naszym asortymencie. Zasadniczo możemy je podzielić na drzwi przesuwne naścienne oraz drzwi chowane w ścianie, ale poza tym można wyróżnić:

  • drzwi przesuwne dwuskrzydłowe,
  • drzwi przesuwne podwójne mijane,
  • podwójne drzwi rozsuwane.

Każdy z wymienionych rodzajów dostępny jest w wielu modelach do wyboru. Poszczególne modele charakteryzują się odrębną kolorystyką, dekorami itp., ale wszystkie prezentowane w tej kategorii produkty, zachwycają funkcjonalnością oraz precyzyjnym wykończeniem.

Dlaczego warto zainstalować drzwi przesuwne wewnętrzne?

Drzwi przesuwne wewnętrzne są świetną alternatywą dla tradycyjnie otwieranych drzwi. Sprawdzają się równie dobrze w pomieszczeniach urządzonych w sposób klasyczny, jak i we wnętrzach nowoczesnych. Można użyć ich do pokoju dziennego, kuchni, jadalni, innymi słowy, wszędzie gdzie do tej pory zamontowane były drzwi uchylne. Dzięki swojej specyfice pozwalają zyskać dodatkową przestrzeń – meble stojące tuż przy drzwiach nie będą utrudniały ich zamknięcia. Dlatego drzwi przesuwne są doskonałym pomysłem do małego mieszkania.

Współcześnie bardzo często kuchnia i jadalnia są ze sobą połączone, dzięki zastosowaniu drzwi przesuwnych można sprawić, że będą to dwa osobne pomieszczenia. W zależności od potrzeb można je zamknąć lub pozostawić otwarte, dzięki czemu uzyskujemy dużą przestrzeń. Drzwi rozsuwane dwuskrzydłowe pozwolą także na oddzielenie od siebie salonu i sypialni lub miejsca pracy. Możliwość swobodnego otwierania i zamykania sprawi, że wnętrze nabierze zupełnie nowej jakości.

Jak zamontować drzwi przesuwne wewnętrzne?

Podobnie jak w przypadku każdego innego rodzaju drzwi, na początku należy przygotować otwór drzwiowy o odpowiedniej wielkości. Kolejne kroki zależeć będą od tego, jaki system przesuwny zostanie zainstalowany. Zasadniczo mamy dwa mechanizmy drzwi przesuwnych: skrzydło drzwiowe przesuwne naściennie oraz tzw. drzwi przesuwne w ścianie, a dokładniej rzecz ujmując, skrzydła chowane w specjalną kasetę zamontowaną na ścianie.

Drzwi wewnętrzne przesuwne naścienne

Wybór tego rodzaju drzwi przesuwnych umożliwia zamontowanie ich w dowolnym właściwie momencie, ponieważ nie wymaga skomplikowanych prac budowlanych. Po przygotowaniu otworu drzwiowego należy przymocować odpowiednio dobrane prowadnice, po których przesuwają się skrzydła drzwi. W prowadnicach osadzamy drzwi, a na podłodze montujemy ogranicznik wychylenia i otwarcia. Jeżeli będą one montowane w miejsce poprzednich drzwi, należy zdemontować tunel. Elementy metalowe i szynę prowadnicy można obudować maskownicą w odpowiednim kolorze. W ten sposób można nawet samodzielnie zainstalować drzwi przesuwne do pokoju.

Montaż drzwi przesuwnych w ścianie

Sytuacja, kiedy wpuszczamy drzwi przesuwne w ścianę, jest nieco bardziej skomplikowana, dlatego najłatwiej jest zrobić to w trakcie budowy lub generalnego remontu mieszkania. Drzwi przesuwne kasetowe skonstruowane są tak, aby otwierane skrzydła chowały się w ścianie w specjalnie przygotowanej do tego kieszeni. Dzięki temu rozwiązaniu drzwi po otwarciu nie zajmują miejsca, są po prostu schowane. W ten sposób otwierając przesuwne drzwi, można połączyć dwa pomieszczenia, tworząc przestronne wnętrze.

Drzwi przesuwne wewnętrzne – więcej przestrzeni w domu

Drzwi przesuwne nadają się świetnie zarówno do dużych domów, jak i wnętrz niewielkich mieszkań. Ich zastosowanie pozwoli na dowolne kreowanie przestrzeni, na dopasowanie jej do potrzeb pojawiających się w danej chwili. Drzwi przesuwne wewnętrzne ułatwiają oddzielenie części prywatnej domu, wyznaczenie strefy pracy lub obszaru, w którym przyjmuje się gości.

Prezentowane w naszej ofercie drzwi przesuwne wewnętrzne marki Eclisse charakteryzują się przede wszystkim doskonałą jakością i precyzyjnym wykończeniem. Drzwi wykonane z materiałów wysokiej jakości staną się dodatkowo prawdziwą ozdobą twojego wnętrza. W ofercie znajdują się skrzydła drzwiowe w wielu kolorach do wyboru z całej palety RAL lub NCS, obok klasycznej bieli można zdecydować się także na okleinę odwzorowującą naturalne drewno, a nawet tapetę w dowolne wzory. Nasi klienci znajdą u nas drzwi przesuwne wewnętrzne pasujące do wnętrz nowoczesnych i tradycyjnych. Produkty sygnowane marką Eclisse to doskonałe połączenie jakości i wyjątkowego stylu.

Eleganckie, solidne i funkcjonalne

Drzwi przesuwne wewnętrzne sprawdzą się w każdym wnętrzu. Dzięki temu, że zostały wyprodukowane z doskonałych jakościowo materiałów, są odporne na zarysowania i uszkodzenia. Można używać ich z powodzeniem także w przestrzeni publicznej, sprawdzą się w biurach, klubach fitness czy salonach kosmetycznych. Drzwi przesuwne wewnętrzne przydadzą się wszędzie tam, gdzie zależy nam na łatwym i wygodnym oddzieleniu dwóch stref.

Stosując drzwi przesuwne, można błyskawicznie wydzielić część sali konferencyjnej, podzielić na dwie części szatnię na siłowni, albo rozdzielić poszczególne obszary gabinetu kosmetycznego zapewniając w ten sposób odpowiedni poziom intymności. To nowoczesne rozwiązanie sprawdzające się w wielu różnych sytuacjach.

Zobacz też nasze inne produkty