Panele podłogowe AC4

Panele podłogowe AC4

Podczas wyboru odpowiednich paneli podłogowych, równie istotnym aspektem, jak ich wygląd, jest też klasa ścieralności. Od niej zależy, jak panele będą się prezentowały po kilku latach użytkowania. W zależności od klasy ścieralności dobiera się odpowiednie panele, które mają być położone w poszczególnych pomieszczeniach mieszkalnych. Tworząc ofertę DDD Dobre Dla Domu postawiliśmy na panele najwyższej jakości charakteryzujące się ścieralnością oznaczoną symbolami AC4 i AC5.

Co oznacza klasa ścieralności?

Niektórzy klienci zastanawiają się podczas wyboru paneli, co oznacza symbol AC4. Jest to oznaczenie mówiące nam o klasie ścieralności, innymi słowy, o trwałości charakteryzującej dane panele. Najtańsze panele podłogowe mają zwykle klasę AC3, co oznacza, że nadają się do pomieszczeń, które na co dzień nie są zbyt intensywnie eksploatowane. Sprawdzą się dobrze na przykład w sypialni lub garderobie. Jeśli szukasz okładziny odpowiedniej do kuchni lub korytarza, wybierz model paneli oznaczony co najmniej AC4.

Jeżeli zdecydujesz się na panele podłogowe ciemne, warto wybrać te o wyższej klasie, ponieważ jeżeli zaczną się zbyt intensywnie ścierać, na ciemnej powierzchni będzie to tworzyło niezbyt estetyczne przebarwienia. Warto też zdecydować się na nieco grubsze panele, nawet takie o grubości 10 mm. W naszej ofercie znajdziesz panele o grubości od 8 do 12 mm.

Także tanie panele podłogowe sprawdzą się w Twoim domu

Tańsze panele podłogowe nie muszą być wcale złą inwestycją, jak próbują wmawiać czasami niektórzy producenci. Nie musisz wydawać dużo pieniędzy, aby móc cieszyć się piękną podłogą pokrytą panelami. Wystarczy, że podczas ich wyboru zwrócisz uwagę na klasę ich ścieralności. Decydując się na te oznaczone symbolem AC4 możesz mieć pewność, że posłużą Ci bez zarzutu przez wiele lat codziennego użytkowania. Zwłaszcza jeżeli zdecydujesz się na modele mające grubość co najmniej 8 mm.

W domu zwykle chodzi się w kapciach, dlatego panele nie będą narażone na ciągły kontakt z twardymi podeszwami, które z czasem mogłyby je nieco uszkodzić. Jest to więc dobra alternatywa dla podłogi ułożonej z płytek ceramicznych oraz dla parkietu z naturalnego drewna. Panele są dodatkowo stosunkowo łatwe do utrzymania w czystości, a szeroki wybór kolorów i dekorów sprawia, że znalezienie idealnego odcienia, z pewnością nie sprawi problemu.

Czy panele AC4 nadają się do kuchni?

Ścieralność oznaczona symbolem AC4 jest przeznaczona do wykańczania średnio eksploatowanych podłóg, lepiej sprawdzi się więc w pokojach niż w kuchni czy w korytarzu.

Po co w panelach podłogowych jest V fuga?

Fuga typu V pozwala na uzyskanie efektu podłogi ułożonej z prawdziwych desek. Pojawiają się na niej regularne odstępy, przez co podłoga wygląda bardzo naturalnie.