Panele podłogowe 10 mm

Panele podłogowe 10 mm

Panele podłogowe należą współcześnie do jednego z częściej wybieranych sposobów wykańczania podłóg, zarówno w mieszkaniach prywatnych, jak i w instytucjach publicznych. To doskonałe rozwiązanie zwłaszcza do przestronnych pomieszczeń, ponieważ szeroka deska oraz prosty sposób montażu, pozwala w szybki sposób pokryć podłogi dużych pomieszczeń. Szukając odpowiednich paneli podłogowych, należy zwrócić uwagę nie tylko na ich wygląd, ale także na grubość, gdyż to właśnie od niej zależy sposób wykorzystania paneli.

Solidny panel podłogowy o grubości 10 mm

Panele podłogowe – grubość 10 mm to doskonały pomysł, jeżeli chcesz wykończyć podłogę w intensywnie eksploatowanym pomieszczeniu. Oczywiście oprócz grubości liczy się także klasa ścieralności, ale w przypadku paneli 10 mm jest zwykle wysoka, najczęściej AC4 lub AC5. To oznacza, że panele 10 mm zachowają idealny wygląd przez lata, nawet jeżeli będą ułożone w miejscu, w którym chodzi wiele osób. Panele podłogowe 10 mm zapewniają większą sztywność , a także akustykę i komfort chodzenia. Innymi słowy, grubsze panele podłogowe są „cichsze”, podczas chodzenia po nich praktycznie nie słychać charakterystycznego dla paneli echa. Poza tym panele podłogowe 10 mm to również pewność solidnych zamki.

Zalety i wady grubszych paneli podłogowych

Grubsze panele podłogowe to także zdecydowanie wyższa odporność na obciążenia, to pozwala często na układanie większych powierzchni bez konieczności pamiętania o dodatkowych dylatacjach. Wybierając panele podłogowe o grubości 10 mm, zyskujesz idealną podłogę do wykończenia dużego salonu, kuchni czy przestrzeni biurowej.

Grubość paneli ma wpływ na sprawność ogrzewania podłogowego, a właściwie na to, czy można je wykorzystać w optymalny sposób. Jednak im grubszy panel, tym niższa przenikalność ciepła. Grube panele podłogowe zachowują się w tym przypadku podobnie jak drewno, czyli dość dobrze izolują powierzchnię podłogi.

Czy panele podłogowe 10 mm nadają się na ogrzewanie podłogowe?

W przypadku ogrzewania podłogowego lepszym rozwiązaniem będą panele o grubości 8 mm, ponieważ taka grubość pozwala na stosunkowo dobre przenikanie ciepła.

Czy na panelach 10 mm można stawiać ciężkie meble?

Tak, panele o tej grubości doskonale znoszą nawet duże obciążenie, nie odkształcają się pod jego wpływem i nie zmieniają położenia.