Elegancka podłoga do klasycznego wnętrza

18 września 2018

Cenisz ponadczasowe rozwiązania i nie lubisz stylistycznych eksperymentów? Szukasz sposobu na zaaranżowanie przestrzeni eleganckiej, a jednocześnie przytulnej i sprzyjającej odpoczynkowi? Postaw na mieszkanie urządzone w klasycznym stylu. Ciepłe barwy, tradycyjne wzornictwo, uniwersalne rozwiązania – wszystko to sprawia, że klasyczne wnętrza nie wychodzą z mody. Pamiętaj jednak, by odpowiednio dopasować każdy element aranżacji – w tym również podłogę!

Styl klasyczny jest przytulny i harmonijny. Stanowi jednocześnie synonim stonowanej elegancji. Jedną z kluczowych zasad jest bowiem symetria. Do charakterystycznych elementów należą również m.in. grube zasłony, masywne, drewniane, często frezowane meble i ciepła paleta barw. Doskonale sprawdzą się też stylizowane komody, meble tapicerowane z pikowanymi zagłówkami itp. Tak urządzone wnętrze to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy cenią tradycję i szukają inspiracji w wystroju szlacheckich dworków lub przedwojennych kamienic.

Drewniana podłoga w stylu klasycznym

Z klasyczną aranżacją doskonale komponuje się drewniana podłoga – solidny parkiet lub trwała deska warstwowa. Taka posadzka jest bowiem szlachetnie elegancka i ciepła w dotyku. Przywodzi na myśl efektowne podłogi w arystokratycznych posiadłościach. Co ważne – podłoga drewniana posłuży kilku pokoleniom. Zadbana, odpowiednio konserwowana i regularnie odświeżana będzie ozdobą wnętrza nawet przez 100 lat. Podłoga z naturalnych materiałów wraz z upływem czasu nie wyjdzie z mody. Jest bowiem ponadczasowa i nie poddaje się zmieniającym się trendom. Jakość zawsze pozostaje w modzie!

Najbardziej klasycznym wyborem będzie ciemna drewniana podłoga (np. Dąb Marsala Grande). Takie rozwiązanie sprawdzi się jednak głównie w dużych, otwartych pomieszczeniach. W przypadku niewielkiego salonu może przytłoczyć wnętrze i wizualnie je zmniejszyć. W małych pokojach lepszym wyborem okaże się jasna podłoga, taka jak Dąb Raisins Grande lub Jesion Milkshake Molti.

Zobacz również: