Pomysł na wnętrze, które się nie nudzi!

Jak urządzić dom lub mieszkanie, by przez lata wyglądały atrakcyjnie? Czy to w ogóle możliwe? Jeśli stworzymy odpowiednią bazę, jak najbardziej tak!

Zacznij od tego, co najrzadziej zmieniasz

Czyli od podłóg i drzwi. W obu wypadkach najlepiej postawić na drewno. Naturalnie drewniane kolory pozwolą uzyskać efekt przytulności i klasycznego tła, do którego z łatwością dopasujemy pozostałe elementy wyposażenia, nawet jeśli będą zmieniać się na przestrzeni lat. Dlatego do ponadczasowych aranżacji warto wybrać drzwi i podłogi w kolorze drewna, niekoniecznie drewniane. – Okleiny stosowane do produkcji drzwi wewnętrznych świetnie oddają naturalny kolor i fakturę wybranego gatunku drewna – mówi Adam Hucz, odpowiedzialny za markę drzwi Invado. – Do wyboru są okleiny o gładkiej powierzchni lub ryflowane, czyli z wyczuwalną pod palcami strukturą. Do klasycznych, neutralnych wnętrz polecamy kolekcje drzwi Vinadio, Versano, czy Fossano. Są to drzwi modułowe, które łącza aktualne trendy wzornicze z klasyczną estetyką, dzięki czemu odnajdą się w różnych naszych wnętrzarskich pomysłach.

Pomysł na wnętrze, które się nie nudzi!

Postaw na biel

Uniwersalna, ponadczasowa i wbrew pozorom wcale nie taka trudna do utrzymania w czystości. Biel wygląda dobrze w każdym zestawieniu, optycznie powiększa wnętrze i jest dobra jako kolor bazowy, który, jeśli się znudzi, łatwo przemalować na inny. Zarówno na ścianach, na meblach jak i na drzwiach, stanowi doskonałe tło dla bardziej wyrazistych dodatków, które nadają aranżacji jej wyjątkowego charakteru, a które łatwo i niewielkim nakładem finansowym można wymienić na nowe. Ciekawym rozwiązaniem dla tych, którzy lubią wnętrzarskie eksperymenty może być zastosowanie drzwi Norma Decor I w zestawieniu z niewidoczną ościeżnicą Sara Pro. Całość wygląda lekko i wtapia się w tło – zakładając, że pozostawimy drzwi w białym, bazowym kolorze (wtedy będą stanowiły jedną płaszczyznę ze ścianą). Jeśli jednak zapragniemy zmian i odrobiny wnętrzarskiego szaleństwa, możemy drzwi przemalować na dowolnie wybrany kolor. Podobnie sprawa ma się z listwami przypodłogowymi Prestige od Invado. Dostępne w różnych wysokościach i formach- od tych nowoczesnych po klasyczne, występują bazowo w kolorze białym, ale jeśli zechcemy możemy bez problemu zmienić ich wygląd.

Zaprojektuj wnętrze, które już zawszę będzie cieszyć Twoje oko

To Twoja przestrzeń

Wnętrze na lata to powinno być Twoje wnętrze. Nie kreowane przez dizajneów, tylko takie, w którym sami czujemy się naprawdę dobrze. Nie oznacza to oczywiście, że nie możemy się inspirować. Jeśli jednak na przykład lubimy wieczory spędzać z książką w fotelu, nie wybierajmy minimalistycznego modelu, w którym wygodnie jest tylko przez chwilę, ale postawmy na otulający głowę, komfortowy fotel typu uszak. Niezależnie od tego, co w danym sezonie lansują kolorowe magazyny, każdy ma swój gust i preferencje, wie, w jakich wnętrzach czuje się najlepiej. Urządzając swoje cztery kąty warto postawić pytanie o to, co sprawia, że lubię swój dom, ewentualnie czego w nim brakuje. Może jakiś prosty element, np. dywan lub nastrojowe oświetlenie, okażą się idealnym dopełnieniem aranżacji. W końcu, chcąc stworzyć wnętrze na lata musimy patrzeć nie tylko na kwestię estetyki, ale także na komfort domowników i nasz własny.
Twoja przestrzeń - miejsce które nigdy Ci się nie znudzi!