Pomysł na wnętrze, które się nie nudzi!

27 lutego 2018

Jak urządzić dom lub mieszkanie, by przez lata wyglądały atrakcyjnie? Czy to w ogóle możliwe? Jeśli stworzymy odpowiednią bazę, jak najbardziej tak!

Zacznij od tego, co najrzadziej zmieniasz

Czyli od podłóg i drzwi. W obu wypadkach najlepiej postawić na drewno. Naturalnie drewniane kolory pozwolą uzyskać efekt przytulności i klasycznego tła, do którego z łatwością dopasujemy pozostałe elementy wyposażenia, nawet jeśli będą zmieniać się na przestrzeni lat. Dlatego do ponadczasowych aranżacji warto wybrać drzwi i podłogi w kolorze drewna, niekoniecznie drewniane. – Okleiny stosowane do produkcji drzwi wewnętrznych świetnie oddają naturalny kolor i fakturę wybranego gatunku drewna – mówi Adam Hucz, odpowiedzialny za markę drzwi Invado. – Do wyboru są okleiny o gładkiej powierzchni lub ryflowane, czyli z wyczuwalną pod palcami strukturą. Do klasycznych, neutralnych wnętrz polecamy kolekcje drzwi Vinadio, Versano, czy Fossano. Są to drzwi modułowe, które łącza aktualne trendy wzornicze z klasyczną estetyką, dzięki czemu odnajdą się w różnych naszych wnętrzarskich pomysłach.

drzwi

Postaw na biel

Uniwersalna, ponadczasowa i wbrew pozorom wcale nie taka trudna do utrzymania w czystości. Biel wygląda dobrze w każdym zestawieniu, optycznie powiększa wnętrze i jest dobra jako kolor bazowy, który, jeśli się znudzi, łatwo przemalować na inny. Zarówno na ścianach, na meblach jak i na drzwiach, stanowi doskonałe tło dla bardziej wyrazistych dodatków, które nadają aranżacji jej wyjątkowego charakteru, a które łatwo i niewielkim nakładem finansowym można wymienić na nowe. Ciekawym rozwiązaniem dla tych, którzy lubią wnętrzarskie eksperymenty może być zastosowanie drzwi Norma Decor I w zestawieniu z niewidoczną ościeżnicą Sara Pro. Całość wygląda lekko i wtapia się w tło – zakładając, że pozostawimy drzwi w białym, bazowym kolorze (wtedy będą stanowiły jedną płaszczyznę ze ścianą). Jeśli jednak zapragniemy zmian i odrobiny wnętrzarskiego szaleństwa, możemy drzwi przemalować na dowolnie wybrany kolor. Podobnie sprawa ma się z listwami przypodłogowymi Prestige od Invado. Dostępne w różnych wysokościach i formach- od tych nowoczesnych po klasyczne, występują bazowo w kolorze białym, ale jeśli zechcemy możemy bez problemu zmienić ich wygląd.

drzwi

To Twoja przestrzeń

Wnętrze na lata to powinno być Twoje wnętrze. Nie kreowane przez dizajneów, tylko takie, w którym sami czujemy się naprawdę dobrze. Nie oznacza to oczywiście, że nie możemy się inspirować. Jeśli jednak na przykład lubimy wieczory spędzać z książką w fotelu, nie wybierajmy minimalistycznego modelu, w którym wygodnie jest tylko przez chwilę, ale postawmy na otulający głowę, komfortowy fotel typu uszak. Niezależnie od tego, co w danym sezonie lansują kolorowe magazyny, każdy ma swój gust i preferencje, wie, w jakich wnętrzach czuje się najlepiej. Urządzając swoje cztery kąty warto postawić pytanie o to, co sprawia, że lubię swój dom, ewentualnie czego w nim brakuje. Może jakiś prosty element, np. dywan lub nastrojowe oświetlenie, okażą się idealnym dopełnieniem aranżacji. W końcu, chcąc stworzyć wnętrze na lata musimy patrzeć nie tylko na kwestię estetyki, ale także na komfort domowników i nasz własny.
drzwi