Drzwi wewnętrzne z przeszkleniami – nadaj lekkość pomieszczeniom

27 listopada 2018

Drzwi wewnętrzne to istotny element aranżacji podkreślający charakter każdego pomieszczenia. Stanowią ważne dopełnienie, więc warto, aby były dobrane do stylu wnętrza. Zanim zdecydujesz się na wybór drzwi do swojego mieszkania, warto zapoznać się z trendami na rynku. Aktualnie, obok drzwi drewnianych, bardzo modne – nie tylko jako wejście do pomieszczenia – są drzwi z przeszkleniami czy drzwi ażurowe. Zobacz możliwe rozwiązania i wybierz odpowiednie do Twojej aranżacji!

Drzwi wewnętrzne nie tylko wyznaczają granicę każdego z pomieszczeń, ale także zapewniają komfort, odgradzają od hałasu czy światła. Na szczęście oferta drzwi jest bardzo bogata – możesz wybierać spośród wzorów, ubarwienia i materiałów. To wcale nie ułatwia zadania! Jednak jaki model wybrać, aby idealnie pasował do stworzonego przez Ciebie wnętrza? Dowiedz się z naszego tekstu.

Drzwi ze szkłem – lekkość i elegancja w każdym pomieszczeniu

Mogłoby się wydawać, że drzwi wewnętrzne (np. do sypialni), aby gwarantowały prywatność i dobrze wytłumiały dźwięk, muszą koniecznie być wykonane z całości z drewna i stanowić litą powierzchnię. Nic bardziej mylnego! Obecnie we wnętrzach równie dobrze sprawdzają się np. stylowe ażurowe drzwi lub takie, które łączą część drewnianą z np. mlecznym, hartowanym szkłem. Dzięki temu wnętrza zyskują subtelniejszy wygląd i nadają każdemu pomieszczeniu lekki oraz elegancki charakter. Ich oferta jest równie szeroka, jak zabudowanych, tradycyjnych drzwi, bez problemu dopasujesz je więc do stylu dowolnego wnętrza. Masz do wyboru różne rodzaje szkła oraz układ ułożenia szyby, tak aby stworzyć aranżację odpowiadającą Twojemu gustowi.

Matowe szkło – elegancka gwarancja prywatności

Do sypialni lub łazienki możesz wybrać klasyczne modele z kilkoma poprzecznymi wstawkami ze szkła, jak na przykład:

Pomieszczenia dzienne pełne światła

Inne ciekawe rozwiązanie do salonu lub jadalni stanowią drzwi, których front jest zbudowany głównie ze szkła, przedzielony tylko drewnianymi wstawkami. Dzięki temu rozwiązaniu zapewnisz swoim pomieszczeniom więcej światła i sprawisz, że będą wyglądały lekko i przestronnie. Przykłady takiego rozwiązania?

  • Drzwi Simple – ciekawie prezentują się w nowoczesnych pomieszczeniach.
  • Drzwi Vetro – dopasujesz je do dowolnej aranżacji.

Elementy lustrzane – sposób na mały przedpokój i garderobę

Bardzo funkcjonalnym, a jednocześnie eleganckim rozwiązaniem są drzwi wewnętrzne, które zamiast tafli szkła posiadają warstwę lustrzaną. Bardzo dobrze sprawdzą się jako drzwi do garderoby lub wykończenie w wąskim przedpokoju. Nie tylko mogą one zastąpić klasyczne lustro. Ich zaletą jest przede wszystkim to, że dzięki odbiciom optycznie powiększają pomieszczenie. Warto zwrócić uwagę na następujące modele:

Drzwi wewnętrzne dają duże możliwości aranżacyjne, a szeroka gama wzorów pozwoli dobrać idealny model do Twojego wnętrza. Niezależnie od tego, czy wybierzesz klasyczny wzór czy bardziej nowoczesny, np. z lustrem, każde pomieszczenie w Twoim domu zyska niebanalne wykończenie, sprzyjające wrażeniu przestronności.

Zobacz też: Sposób na ekskluzywne wnętrze – panele na wysoki połysk.