ECLISSE

Eclisse – producent drzwi chowanych, do Twojego domu

Eclisse to znany i ceniony producent systemów przesuwnych drzwi chowanych w ścianę. W naszej ofercie znalazły się drzwi wewnętrzne sygnowane tą marką. Innowacyjne rozwiązanie, jakim są drzwi ukryte Eclisse cieszy się sporym zainteresowaniem wśród klientów, ponieważ pozwala ono zaoszczędzić sporo miejsca niezbędnego do otwierania i zamykania tradycyjnych drzwi uchylnych – skrzydło przesuwne znika w ścianie! Zapraszamy do zapoznania się z prezentowaną ofertą nowoczesnych drzwi przesuwnych.

Poznaj markę Eclisse

Początków marki można szukać w latach 60-tych ubiegłego wieku, był to rodzinny zakład rzemieślniczy specjalizujący się w produkcji metalowych systemów do drzwi i okien. Oficjalnie nazwa Eclisse zaczęła być używana od 1989 roku. Firma ma na swoim koncie wiele opatentowanych rozwiązań udoskonalających system drzwi chowanych. W roku 2000 marka Eclisse otworzyła swoją siedzibę w Tczewie.

Głównym produktem prezentowanej marki są drzwi przesuwne chowane do kasety i systemy naścienne, a także okucia drzwiowe oraz ościeżnice i listwy przypodłogowe. Eclisse cieszy się dużym zaufaniem użytkowników. Zawdzięcza to głównie niezawodnością i funkcjonalnością swoich produktów, ale także bardzo eleganckim ich wykończeniem.

Nowoczesne drzwi Eclisse

Drzwi ukryte w ścianie to rozwiązanie nie tylko bardzo oryginalne, ale także wygodne. Sprawdzają się doskonale zwłaszcza w pomieszczeniach o niezbyt dużym metrażu, ponieważ w przeciwieństwie do klasycznych drzwi uchylnych nie potrzebują miejsca, aby je otworzyć. Kasety Eclisse pozwalają na wygodne chowanie w ścianie skrzydeł drzwiowych. W ten sposób można wygodnie powiększyć daną przestrzeń, np. łącząc kuchnię z jadalnią.

Marka Eclisse to sprawdzona jakość, a także duży wybór modeli drzwi, można wybierać spośród wielu rozmiarów oraz systemów montażu, które idealnie dopasujesz do wybranego stylu i projektu wnętrza. Wśród propozycji znalazły się drzwi wewnętrzne wyposażone w skrzydła z surowego drewna, drewniane drzwi malowane, można zdecydować się także na zakup szklanych skrzydeł drzwiowych: gładkich, lustrzanych lub dekorowanych. Marka Eclisse posiada w swojej ofercie także drzwi uchylne.

Sposób montażu drzwi przesuwnych Eclisse

Najważniejszym elementem drzwi przesuwnych prezentowanej marki jest kaseta wbudowana w ścianę. Między innymi z tego powodu ten rodzaj drzwi jest zdecydowanie łatwiejszy w montażu podczas budowy lub generalnego remontu. Drzwi ukryte potrzebują miejsca w ścianie – kasety, w które można je wsunąć podczas otwierania. Dzięki temu nie będą zajmowały miejsca. Aby system działał poprawnie, musi zostać wybrana odpowiednia kaseta, inny model wstawia się w ścianie kartonowo gipsowej, a inny jest przeznaczony do montażu pod tzw. mokry tynk.

System pod mokry tynk jest zdecydowanie bardziej wymagający, do jego montażu warto zatrudnić fachowców. Natomiast druga wersja jest dużo łatwiejsza do zainstalowania, wielu użytkowników Eclisse radzi sobie z tym samodzielnie. W zależności od tego, jak ma być wykończone dane pomieszczenie, można zastosować drzwi przesuwne z ościeżnicami osłoniętymi opaskami maskującymi, lub mogą to być drzwi bezościeżnicowe. Ościeżnica Eclisse pasuje świetnie do wnętrz utrzymanych w stylu klasycznym, z kolei systemy bez ościeżnic to rozwiązanie idealne dla pomieszczeń nowoczesnych. Kaseta ukryta w ścianie sprawia, że po otwarciu drzwi, skrzydła są praktycznie niewidoczne.

Najważniejszym elementem odróżniającym drzwi przesuwne Eclisse od wszystkich innych drzwi tego typu, jest kaseta umożliwiająca schowanie skrzydła w ścianie. System wyposażony w takie rozwiązanie sprawia, że drzwi przesuwne są jeszcze bardziej funkcjonalne i nowoczesne.