Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Kolorowe ściany – pomysł dla zmęczonych bielą i beżem

Kolorowe ściany – pomysł dla zmęczonych bielą i beżem

2021-11-30 10:45

Klasyczne kolory ścian sprawdzają się we wnętrzach w każdym stylu. Na tle bieli, beżu czy popieli doskonale wyglądają zarówno antyki, jak i nowoczesne meble, kolorowe dodatki, perskie dywany, surowy beton czy przytulne wykładziny. Jeśli jednak w duszy gra Ci odrobina ekstrawagancji, nie warto ulegać minimalizmowi i pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Kolorowe ściany w sypialni czy salonie dodadzą wnętrzom charakteru i efektu wow!
 
O czym przeczytasz w artykule:
• Kolorowe ściany w sypialni – czy to na pewno dobry pomysł?
• Kolory farb na ścianę – jak wpływają na nastrój?
• Ściana w paski – hit czy kit?
 

Kuchnie – kolory ścian nad kafelkami

Kolorowe ściany w sypialni – czy to na pewno dobry pomysł?
 
Sypialnia to miejsce wyciszenia, odpoczynku, dobrze więc, żeby nie było w niej elementów rozpraszających, pobudzających i przyciągających uwagę. To samo tyczy się ścian – eksperci podkreślają, że lepiej unikać krzykliwych barw czy kolorowych patternów. Nie znaczy to jednak, że jesteś skazany na klasykę. Wręcz przeciwnie! Monotonne beże możesz ożywić geometrycznymi wzorami albo lamperią. Jeśli marzy Ci się coś ekstra – pomyśl o kolorowych tapetach na ścianie: fototapecie 3D albo klasycznej. Z pewnością znajdziesz wzór, który przypadnie Ci do gustu i dopełni Twojej wizji.

Plotki o tym, że kolory w sypialni powinny być neutralne, a każdy ton ponad modny greige to ekstrawagancja i tortura dla odpoczywającego umysłu, są przesadzone. Feeria odcieni, jakie nadają się do pomieszczenia sypialnego, wcale nie jest mała: niebieski, zielony, różowy, brzoskwiniowy, a także szmaragdowy, turkusowy, granat czy chabrowy. Ważne, żeby stawiać raczej na pastele, a intensywnie kolorowe ściany zafundować sobie gdzieś, gdzie nie udajemy się po oddech dla głowy i ukojenie nerwów.
 
Kolory farb na ścianę – jak wpływają na nastrój?
 
Kolory farb na ścianę dostępnych w popularnych sklepach czy internecie mogą zaskakiwać: wyszukane nazwy, tysiące odcieni, dziesiątki firm… Co kupić, czym się kierować, gdy zamarzą Ci się kolorowe ściany? Warto wiedzieć, jak poszczególne barwy odbiera ludzki mózg i jak wpływają one na nastrój.

Zanim zaczniesz dopasowywać kolor ścian do podłóg, sprawdź, czy na pewno dobrze wybrałeś:
• niebieski – optycznie powiększa wnętrze, relaksuje, odpręża. Ma chłodny odcień, dlatego nie sprawdzi się w mieszkaniach, w których domownikom zależy na wrażeniu ciepła i przytulności;
• zielony – uspokaja, relaksuje, koi. To doskonały wybór do mieszkania – dzięki wielu dostępnym odcieniom możesz zastosować zieleń w różnych pomieszczeniach i na pewno się nie znudzi;
• czerwony – ten kolor ścian to kontrowersyjny temat. Wszystko przez to, że czerwień pobudza, dodaje energii, ale może także drażnić – zwłaszcza w dużym natężeniu. Dlatego lepiej użyć jej jako motyw, pomalować tylko jedną ścianę (np. tę z drzwiami), a resztę zostawić w neutralnych dla oka barwach;
• żółty – kojarzy się ze słońcem, dodaje energii i pozytywnie wpływa na samopoczucie. Co ciekawe, poprawia apetyt i trawienie, dlatego będzie świetnym wyborem w kuchni. Warto zastosować go też w jadalni, pokoju dziecięcym czy gabinecie.
 
Ściana w paski – hit czy kit?
 
Jeśli marzy Ci się w mieszkaniu ściana w paski lub inny wzór, możesz namalować go samodzielnie za pomocą szablonu albo zwyczajnej taśmy malarskiej. Możesz też wybrać łatwiejszą opcję i przejrzeć ofertę dostępnych kolorowych tapet na ścianę. Modne w latach 90., przez ostatnie 20 lat były raczej synonimem tandety. Ale nie ma takiego trendu, który by nie wrócił – dziś znów możemy wybierać w dostępnych wzorach i kolorach, z których tym razem nikt się nie śmieje.

Ściana w paski – pionowe, poziome lub skośne – sama w sobie robi za wystrój wnętrza, a do tego sprytnie zmienia odbiór wymiarów pomieszczenia. Pionowe linie optycznie wydłużą je, a poziome – poszerzą. To uniwersalny motyw, który sprawdzi się w pokoju o dowolnym przeznaczeniu. Wszystko zależy od kolorów i dodatków, jakie zdecydujesz się zastosować. Jeśli marzą Ci się intensywnie kolorowe ściany, w paski możesz pomalować tylko jedną z nich, by nie przeciążyć wzroku i nie przeładować przestrzeni. Gdy wybierasz bardziej neutralne barwy – warto zaszaleć i zastosować je na wszystkich ścianach.

Pomysłów na kolorowe ściany jest bardzo dużo – przedstawione w artykule to tylko część z nich. Jedno jest pewne – nie warto sztywno trzymać się lookbooków i katalogów wnętrzarskich. Nie ograniczaj się do bieli i beżu, jeśli tym, co gra Ci w duszy, są kolory. Farb na ścianę jest tak wiele i dostępnych w tak wielu opcjach – także zmywalnych – że warto eksperymentować i poznać przynajmniej niektóre.

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>