Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Szara podłoga w salonie – zobacz nasze inspiracje!

Szara podłoga w salonie – zobacz nasze inspiracje!

2020-09-01 13:51

Szary to wciąż jeden z kolorów najchętniej wykorzystywanych podczas urządzania domu czy mieszkania. Stanowi doskonałą bazę dla wielu rozwiązań estetycznych i dobrze wpisuje się w różne aranżacje – zarówno nowoczesne, jak i bardziej klasyczne. Pasuje do praktycznie wszystkich pomieszczeń, także tych najbardziej reprezentacyjnych, w których spędzamy dużo czasu i przyjmujemy gości. Nic więc dziwnego, że w modzie jest także szara podłoga w salonie. Jak dopasować ją do reszty aranżacji? W jakim stylu urządzić salon z szarą podłogą? Podpowiadamy!
 
Z tekstu dowiesz się:
• jak wykorzystać szare panele w salonie, by stworzyć spójną aranżację,
• jakie meble i kolory ścian dopasować do szarej podłogi,
• w jakich stylach aranżacji wnętrz sprawdzą się szare panele podłogowe?

W salonie najlepiej będzie wyglądać podłoga ułożona z drewna lub materiałów imitujących drewno. Dzięki swojemu uniwersalnemu charakterowi stanie się podstawą do stworzenia aranżacji w różnych stylach. Siwe panele w salonie będą prezentować się nieco bardziej surowo i nowocześnie od klasycznych desek w odcieniach beżu i brązu. Nie oznacza to jednak, że nie będą pasować do przytulnych, pełnych ciepła wnętrz. Wręcz przeciwnie – odpowiednio wystylizowane wcale nie wydadzą się zimne.
 

szara podłogaSzare panele do salonu – jakie wybrać?
Dobrym wyborem do salonu staną się szare panele podłogowe imitujące drewno. W sklepach DDD Dobre Dla Domu znajdziesz m.in.:
• eleganckie jasnoszare panele podłogowe Dąb Hayloft,
• panele podłogowe Sosna Caribou o antracytowym zabarwieniu,
• panele podłogowe Dąb Canyon szary ze śladami cięcia piłą,
• panele podłogowe Wiąz Bagherra w ciemnoszarym odcieniu.

Istotne jest to, by panele były odporne na zarysowania i ścieranie. Salon jest w końcu jednym z najczęściej i najintensywniej uczęszczanych pomieszczeń w domu.

Jeśli jednak zależy Ci na nieco bardziej ekstrawaganckiej aranżacji, na podłodze w salonie możesz ułożyć winylowe panele, które wyglądają jak betonowe płyty. To dobry wybór nie tylko ze względu na walory estetyczne, ale także z powodu właściwości tego typu paneli. Są one bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Co więcej – nadrukowane na nich wzory nie ścierają się nawet pod wpływem intensywnego użytkowania. Dlatego panele winylowe zachowają swój piękny wygląd przez wiele lat.
 
Szara podłoga w salonie – jakie meble i kolory ścian do niej dopasować?
Szare panele podłogowe w salonie są na tyle uniwersalne, że można dopasować do nich właściwie każdy kolor mebli czy ścian. Pięknie komponuje się z odcieniem naturalnego, jasnego drewna, który przełamuje nieco chłodny charakter szarości i sprawia, że aranżacja staje się bardziej przytulna. W połączeniu z bielą siwa podłoga w salonie doskonale wpisuje się w nowoczesną, minimalistyczną estetykę. Będzie również dobrą bazą dla eksperymentów z intensywnymi barwami na ścianach – szary jest w końcu bardzo neutralny i stonowany, a jednocześnie bardziej oryginalny niż przez lata stosowana powszechnie biel.

Szara podłoga w salonie pasuje też… do szarych ścian. W tym przypadku warto jednak postawić na dodatki w żywych barwach i białe meble, które optycznie rozjaśnią wnętrze.

Więcej dowiesz się z artykułu: Jak dobrać drzwi do podłogi?
 
Salon z szarą podłogą – w jakim stylu go zaaranżować?
Na pewno zadajesz sobie pytanie: w jakich aranżacjach sprawdzą się szare panele? Salon z szarą podłogą można urządzić na wiele różnych sposobów! My proponujemy:

Aranżację w stylu skandynawskim – to doskonała recepta na sprzyjający relaksowi, przytulny salon. Szara podłoga stanie się dobrą bazą dla aranżacji wykorzystującej jasne kolory (z przewagą bieli i właśnie szarości), tkaniny o grubym splocie, drewno i inne naturalne materiały. Salon w stylu skandynawskim jest jasny i przestronny, urządzony w sposób minimalistyczny, a jednocześnie maksymalnie funkcjonalny.

Salon w stylu shabby chic – tu główną rolę mogą odgrywać szare panele z efektem postarzenia i widocznymi śladami cięcia piłą. Styl schabby chic wartościuje bowiem to, co zniszczone i mające swoje lata. Poszukuje piękna w starych przedmiotach, mających duszę. Nie wszystko w takiej aranżacji musi jednak pochodzić z dawnych czasów. Powszechnie stosuje się bowiem różne techniki postarzania, przecierania i pozornego niszczenia. Warto jednak przemycić do aranżacji perełki wyszukane na pchlich targach czy babcinym strychu.

Industrialny salon – szare panele – zarówno imitujące wygląd drewna, jak i te wyglądające jak beton – nieodzownie kojarzą się z surowym stylem industrialnym, nawiązującym do klimatu fabrycznych hal. Szarą podłogę warto w tym przypadku połączyć z elementami ze szkła i stali oraz meblami z surowego drewna (czy wręcz drewnianych skrzyń, palet itp.).

To również może Cię zainteresować: Szara podłoga w kuchni – pomysły na aranżacje.
 

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>