Jak urządzić wnętrze w stylu minimalistycznym za pomocą drewna?

Mieszkania urządzone w stylu minimalistycznym charakteryzuje prostota wykonania i ograniczenie elementów dekoracyjnych w pomieszczeniach do minimum. Gdy aranżujesz wnętrza w tym stylu, nie zapominaj o naturalnych elementach wystroju, takich jak drewniana podłoga czy panele ścienne z drewna, a także jasnych kolorach, które nadają mieszkaniom przestronności i skromnej szykowności. Pomimo surowości stylu i znikomej ilości dekoracji mieszkania minimalistyczne zachwycają swoim niebanalnym wyglądem, który tkwi w… prostocie.

Choć minimalistyczny styl kojarzy się głównie z bielą, dopuszcza się w nim wiele innych zestawień kolorystycznych. Barwy w takich wnętrzach powinny być przede wszystkim stonowane i doskonale do siebie dopasowane. Nowoczesnym i funkcjonalnym rozwiązaniem jest zastosowanie podłóg drewnianych i paneli, które dodadzą klasy każdemu wnętrzu. Styl minimalistyczny, mimo oszczędności w ozdobach, to pełne ciepłych, drewnianych elementów wnętrza. Sprawdź, jak je urządzić.

Podłogi drewniane w nowoczesnym mieszkaniu

Drewno to materiał ponadczasowy, który nigdy nie wyjdzie z mody. Różnorodność kolorów podłóg drewnianych pozwala na dopasowanie ich do każdego pomieszczenia. Ten materiał króluje w minimalistycznych wnętrzach. Surowe drewno nie tylko pięknie wygląda – jest też ekologicznym rozwiązaniem. Podłogi drewniane nadają też prostym pomieszczeniom charakterystycznego ciepłego i przytulnego charakteru. Zwróć uwagę na podłogę w kolorze złotego dębu, do której będą pasować białe lub szare ściany. Z taką podłogą doskonale komponują się też małe chodniki i niewielkie dywany, które znacząco podkreślą piękno drewna.

Zobacz też: środki do pielęgnacji podłóg.

Jak urządzić wnętrze w stylu minimalistycznym za pomocą drewna?

Panele ścienne do każdego pomieszczenia

Styl minimalistyczny to także przestronne wnętrza. Ściany w kolorze białym optycznie powiększą pomieszczenie. Jasne ściany są jednak dość niepraktyczne – szybko się brudzą i utrzymanie ich w idealnych stanie graniczy niemal z cudem. Idealnym rozwiązaniem w takich pomieszczeniach będą białe panele ścienne. Te elementy nie tylko optycznie powiększa wnętrza, lecz także umożliwią łatwe wyczyszczenie powierzchni ścian w razie zabrudzenia. Białe panele ścienne świetnie podkreślą również zawieszone na ścianie obrazy lub zdjęcia.

Drewniane meble i inne dodatki

Nic tak nie oddaje naturalnego minimalistycznego stylu, jak drewniane meble i dodatki. Drewno samo w sobie jest piękne, dlatego nie potrzebuje sztucznego upiększania. Drewniana podłoga, stolik, krzesła i ramy obrazów sprawią, że Twoje wnętrze nabierze niepowtarzalnego ciepła. Dodatkowo drewno nie przyćmi innych elementów wyposażenia, za to doskonale je podkreśli.

Jeśli lubisz minimalizm, poznaj też przepis na skandynawskie wnętrze.