Eleganckie, nowoczesne czy awangardowe? Wybierz drzwi do gabinetu..

08 listopada 2017

Drzwi są wizytówką każdego biura – to pierwsza rzecz, którą widzi osoba przekraczająca próg Twojego gabinetu. Aby od wejścia budowały pozytywny wizerunek Twojej firmy, powinny być dopasowane do profesji, którą się zajmujesz. Jak wybrać idealne drzwi wewnętrzne do biura? Poznaj kilka najlepszych rozwiązań.

Z artykułu dowiesz się:

  • jakie funkcje mają do spełnienia drzwi do biur,
  • na co zwrócić uwagę, wybierając drzwi gabinetowe,
  • czy drzwi wewnętrzne szklane do biura to dobry pomysł,
  • w jaki sposób za pomocą drzwi do biura przekazać klientom pożądany komunikat.

W zależności od wykonywanego przez Ciebie zawodu drzwi wewnętrzne do biura powinny:

  • świadczyć o Twojej profesjonalności i zachęcać klientów do wejścia – szczególnie jeśli zajmujesz się doradztwem prawnym, pośrednictwem nieruchomości lub administracją;
  • wyciszać wnętrze – jeśli oferujesz usługi rzemieślnicze;
  • wyrażać Twoją kreatywność – gdy pracujesz jako wolny strzelec zajmujący się grafiką, dziennikarstwem itp.

Jakie zatem cechy powinny mieć drzwi do biura wewnętrzne?

Drzwi gabinetowe – pokaż klientom, że jesteś profesjonalistą

Pierwsze wrażenie robi się tylko raz i najczęściej ma ono bardzo duży wpływ na późniejsze rozmowy biznesowe. Aby klient odwiedzający Twoje biuro już od samego początku wiedział, że ma do czynienia z profesjonalistą, powinieneś szukać eleganckich, klasycznych drzwi z solidną klamką o prostej formie. Mogą to być np. drzwi w okleinie naturalnej (fornirowane) – ten naturalny surowiec od zawsze świadczy o dobrym guście i wytworności. Kolor drzwi fornirowanych dopasuj do barw dominujących we wnętrzu gabinetu lub do mebli – w tym wypadku nie warto szukać ekstrawaganckich rozwiązań.

Do domowego biura mogą prowadzić również drzwi laminowane. Jeśli zależy Ci, aby je nieco ozdobić, możesz wybrać skrzydła z niewielkimi, mlecznymi przeszkleniami. Drzwi przeszklone do biura sprawią też, że klienci czekający przed wejściem będą widzieć, czy w środku jest ktoś inny i czy mogą wejść do środka.

Coraz większą popularność zyskują także drzwi przesuwne do biura. Sprawdzają się, zwłaszcza gdy Twoja przestrzeń do pracy jest niewielka (drzwi uchylne potrzebują miejsca do otwierania się po łuku) lub gdy chcesz wydzielić w niej dodatkowy schowek do przechowywania dokumentów czy zaopatrzenia.

Drzwi do biura – zadbaj o kreatywną pracę

Praca freelancera wymaga nie tylko ciągłego skupienia, lecz także (i przede wszystkim) mnóstwa kreatywnych pomysłów. Już od dawna wiadomo, że w twórczym myśleniu pomaga otoczenie, a więc w tym przypadku – gabinet i drzwi. Aby nieco wyróżnić skrzydła wejściowe na tle ściany, dopasuj ich kolor do dodatków w gabinecie. Może to być barwa dywanu, obrazu lub stojącej lampy. Zwróć uwagę zwłaszcza na drzwi malowane farbą tablicową – dzięki nim szybko zapiszesz spontaniczne pomysły, a także nadasz Twojemu gabinetowi artystyczny rys.

Szukasz czegoś innego? Postaw na oryginalne drzwi szklane do biura. Aby jednak nie rozpraszało Cię to, co znajduje się poza gabinetem, wybierz skrzydła z kolorowymi nadrukami kwiatów, liści, figur geometrycznych lub inne spośród dziesiątek różnych wzorów. Dobrym rozwiązaniem będzie również matowe, mleczne szkło, które zapewni prywatność, a jednocześnie nie zablokuje przepływu światła.

Drzwi do warsztatu – zapewnij komfort sobie i innym domownikom

Osoby, które samodzielnie wykonują np. meble, ubrania, przedmioty ze szkła, ceramiki bądź innego surowca, zdają sobie sprawę, że funkcjonalny warsztat pozwala lepiej i efektywniej wykonywać pracę. Często używasz głośnych maszyn? Zadbaj o to, by hałas w jak najmniejszym stopniu przedostawał się do reszty domu. Wybierając drzwi, zwróć więc uwagę na ich izolację akustyczną.

Jeśli chcesz zablokować wychodzące z warsztatu dźwięki, powinieneś szukać drzwi, które mają w środku warstwę pełnej płyty wiórowej. Jeśli zależy Ci, aby prawie całkowicie wyeliminować hałas w domu, do swojego warsztatu wybierz drzwi stalowe. Ten gruby, jednolity materiał będzie się również bardzo dobrze pasował stylistycznie do warsztatu, w którym powstają jedyne w swoim rodzaju elementy wyposażenia lub stroje.

Zobacz też: Jak wyciszyć drzwi?