Czarne panele podłogowe

Czarne panele podłogowe prezentują się niezwykle elegancko i sprawiają, że wnętrza wyglądają niebywale luksusowo. Niestety, nie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Biorąc pod uwagę, że ciemne elementy wykończenia mogą optycznie pomniejszyć przestrzeń, należy zachować szczególną ostrożność i zadbać o zachowanie balansu kolorystycznego. Na szczęście, oferta DDD jest na tyle bogata, że każdy znajdzie coś dla siebie, w tym i ci, którym zwyczajnie podobają się panele podłogowe w czarnym kolorze.

Przegląd paneli podłogowych – nowoczesne inspiracje

Czarne panele winylowe to doskonały wybór do łazienki bądź kuchni w stylu minimalistycznym. Jeżeli zdecydowałeś się na białą zabudowę i chcesz uniknąć efektu jednolitości kolorystycznej, zestaw paneli podłogowych w ciemnej tonacji, będzie doskonałym sposobem na przełamanie aranżacyjnej nudy. Podłoga z czarnych paneli zawsze prezentuje się elegancko i dystyngowanie. Oczywiście, dużą rolę odgrywają dodatki oraz sposób wykończenia ścian.

Czarne podłogi winylowe doskonałe do łazienek

Jeżeli stawiasz na minimalizm, panele winylowe z pewnością przypadną ci do gustu. Produkty dostępne w ofercie DDD spełniają standardy europejskie i mają świetne parametry techniczne. Podłogi winylowe mogą mieć strukturę naturalnego drewna, przy czym ich właściwości są o wiele lepsze zwłaszcza do pomieszczeń o zwiększonej wilgotności np. w łazience. Odporne na wybarwienia, z wysoką odpornością na uszkodzenia, odznaczające się dobrą izolacyjnością termiczną i cieplną, posłużą długie lata w niezmienionym stanie.

Czarne panele podłogowe – czy mają wady?

Aranżacja wnętrza, w którym motywem przewodnim są czarne panele laminowane lub winylowe, to duże wyzwanie, dlatego warto zasięgnąć opinii projektanta wnętrz. Kluczową kwestią jest umiejętne dopasowanie jasnych dodatków, które będą stanowiły kontrast dla dominującej czerni. Co więcej, należy umiejętnie operować kolorami, aby zapobiec optycznemu zamknięciu przestrzeni. Pamiętaj przy tym, że czarne panele podłogowe pochłaniają promienie słoneczne, dlatego nie sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach. Dobrym pomysłem na uniknięcie klaustrofobicznego efektu jest zastosowanie białych listew przypodłogowych, które ożywią wystrój. Panel podłogowy czarny może stanowić nie tylko funkcjonalną podłogę, ale wręcz efektowny element dekoracyjny – przy układaniu podłogi i aranżacji pomieszczenia trzeba jedynie opracować pewien plan, by panele laminowane czarne nie zdominowały poszczególnych pomieszczeń danego mieszkania lub domu.

Czarny panel podłogowy – propozycje zestawień

Montaż czarnej podłogi to spore wyzwanie, dlatego warto kierować się kilkoma zasadami. Po pierwsze, decydując się na czarne podłogi z winylu lub laminatu, należy unikać ciemnych kolorów na ścianach oraz czarny dodatków. Aby nadać pomieszczeniu żywego charakteru, warto wprowadzić jasne elementy oraz dodatki w energetycznej kolorystyce, np. żółte lub pomarańczowe. Dobrym wyborem będą także jasne dywany, które nie muszą zakrywać całej podłogi, tylko stanowić element dekoracyjny.

Jeżeli obawiasz się, że czarne panele podłogowe zdominują wnętrze i optycznie je zamkną, rozważ instalację posadzki w zbliżonej, ale kilka tonów jaśniejszej, barwie. Niektóre panele podłogowe mają bardzo naturalny wygląd i imitują wzory drewna, przez co sprawdzą się zarówno we wnętrzu klasycznym, jak i industrialnym. Czerń daje duże pole do popisu, dlatego nie bój się eksperymentować z odcieniami.

Zobacz też nasze inne produkty z kategorii panele podłogowe

Kolory

Producenci

Pozostałe panele podłogowe