Ciemne panele podłogowe

Podłoga to jeden z najważniejszych elementów wykończenia wnętrza. Jeżeli zależy Ci na zachowaniu eleganckiej formy i preferujesz wnętrza w stylu klasycznym bądź glamour, ciemne panele podłogowe będą strzałem w dziesiątkę. W ofercie DDD znajdziesz szeroki wybór paneli, które perfekcyjnie imitują naturalne drewno i odznaczają się unikatowymi parametrami technicznymi. Sprawdź nasze panele podłogowe ciemne matowe!

Panele laminowane ciemne — gdzie się sprawdzą?

Ciemny parkiet lub panele podłogowe (laminowane bądź winylowe) to zdecydowany akcent kolorystyczny w pomieszczeniu, dlatego, zanim podejmiesz decyzję o montażu takiej podłogi, musisz dokładnie przemyśleć wady i zalety. Pamiętaj, że ciemna podłoga stanowi doskonałe tło dla zabudowy meblowej utrzymanej w jasnych odcieniach, ale może też przytłoczyć wnętrze. Czarne bądź grafitowe panele sprawdzą się w otwartych i dobrze nasłonecznionych wnętrzach. Jeżeli urządzasz mały pokój, w którym dostęp do światła dziennego jest ograniczony, rozważ wybór paneli w odcieniach szarości i jasnych. Co więcej, ciemnych paneli podłogowych nie powinno zestawiać się z czarnymi meblami. Pomimo, że czarne aranżacje wydają się niezwykle eleganckie, to w efekcie mogą wywołać klaustrofobiczne odczucia i przytłaczać ciężką formą.

Podczas gdy ciemna podłoga drewniana będzie odpowiednim wyborem domu do przestronnych salonów lub sypialni, czarne winyle sprawdzą się doskonale w minimalistycznych łazienkach. To doskonały sposób na przełamanie sterylnej bieli armatury. W zestawieniu z białymi płytkami ściennymi prezentują się bardzo atrakcyjnie i sprawiają, że wnętrze nie wydaje się tak „laboratoryjne”.

Panele podłogowe ciemne z połyskiem w odważnych stylizacjach

Laminowana podłoga daje szerokie możliwości aranżacyjne i jest przy tym bardzo wygodna w użytkowaniu. Na tle ciemnej podłogi można zaaranżować wnętrza w stylu industrialnym, loftowym bądź glamour. Jeżeli chcesz uniknąć wnętrzarskiej gafy, zrezygnuj jednak z ciemnych paneli we wnętrzach skandynawskich. Styl nordycki nie toleruje czerni i innych mocnych odcieni. Jeżeli bliżej Ci do klasyki, nie bój się stosować szerokich desek w przestronnych wnętrzach. W zestawieniu z jasnymi ścianami i stonowanym wyposażeniem ciemna podłoga prezentuje się nad wyraz elegancko. Aby zwiększyć komfort życia, możesz zdecydować się na ogrzewanie podłogowe – zarówno podłogi laminowane, jak i winylowe, są przystosowane do instalacji na podłogowych systemach grzewczych.

Pomimo, że ciemne panele nie mogą być zainstalowane w każdym pomieszczeniu, warto zdecydować na takie rozwiązanie, jeżeli masz taką możliwość. Duże i jasne wnętrza uwielbiają kontrasty i zabawę kolorem, dlatego wprowadzenie do nich ciemnych akcentów to zdecydowanie dobry wybór.

Zobacz też nasze inne produkty z kategorii panele podłogowe

Kolory

Producenci

Pozostałe panele podłogowe