Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Salon w stylu hygge

Salon w stylu hygge

2017-05-25 11:49

W ostatnim czasie niezwykłą popularność zyskało pojęcie „hygge”, które kryje za sobą filozofię życia, sposób zachowywania się, a także… wystroju wnętrz. Na Instagramie pojawiły się setki zdjęć przedstawiających skandynawskie aranżacje oznaczone hasztagiem #hygge. Sprawdź, na czym polega ta koncepcja i jak wprowadzić ją do swojego mieszkania, zaczynając od… podłogi.

fot. Quick-Step

podłoga

Słowo „hygge” stało się znakiem rozpoznawczym 2016 roku. Mimo że już pojawił się kolejny kandydat do stylu życia i koncepcji aranżacyjnej roku, a mianowicie lagom, to hygge nie ma zamiaru tak łatwo oddać swojej palmy pierwszeństwa. Dlaczego duńska koncepcja szczęścia okazała się tak popularna?
 
Spotkania z bliskimi – przygotuj miejsca do siedzenia
 
Popularność hygge wzrastała wraz z wydaniem dwóch książek: autorstwa Meika Wikinga „Hygge Klucz do szczęścia” oraz pisarki Marie Tourell „Hygge. Duńska sztuka szczęścia”. W obu publikacjach można znaleźć szereg statystyk, które udowadniają, dlaczego to właśnie ta nacja znalazła prawdziwą receptę na szczęście.
Jak wynika z zebranych danych, 78% Duńczyków przynajmniej raz w tygodniu spotyka się z przyjaciółmi bądź rodziną. Właśnie na tym elemencie skupiają się wszyscy „wyznawcy” duńskiej szkoły szczęścia. Pielęgnowanie relacji z rodziną i przyjaciółmi, cieszenie się każdą wspólną chwilą to priorytet. W urządzaniu wnętrza najważniejsze jest więc to, by sprzyjało ono spotkaniom z bliskimi.
Dobrym pomysłem okaże się więc wykończenie mieszkania w taki sposób, by bez problemu mogła się w nim spotkać grupa przyjaciół. Warto zainspirować się ciepłym stylem skandynawskim i postawić na jasne podłogi wykonane z prawdziwego drewna. Możesz wykorzystać na przykład brązowe dębowe deski lub nieco jaśniejsze, prawie białe bambusowe deski drewniane. Taka podłoga na pewno zachęci zarówno domowników, jak i gości do spotykania się i spędzania razem czasu, np. podczas gry w planszówki.

fot. Barlinek

podłoga

Panele ścienne – więcej przytulności dzięki podłogom oraz panelom ściennym
 
Duńczycy uwielbiają przytulne przestrzenie. W takim nastrojowym wnętrzu można usiąść wspólnie z partnerem i poczytać wspólnie gazetę lub przeglądać album ze zdjęciami. Projektanci wnętrz urządzający salony w stylu hygge podkreślają to, jak ważne jest, by takie mieszkania cechowały się przytulnością. Jak ją osiągnąć?
Poza wykorzystaniem jasnych, stonowanych barw i czerpaniem inspiracji z natury warto spróbować ocieplić przestrzenie, które w minimalistycznych wnętrzach zwykle pozostają bez dekoracji. Jednym z pomysłów jest pokrycie ścian panelami, najlepiej w białym kolorze. Możesz zdecydować się na przykład na panele ścienne o śmietankowym odcieniu i z wyrazistym wzorem drewna jesionowego. Dzięki temu salon nadal będzie sprawiał wrażenie przestronnego, ale panelowe wykończenie doda pokojom przytulności.
Przeczytaj także: Biel niejedno ma imię. Sprawdź, jak urządzić modne wnętrza
 
Hygge, czyli zadbaj o nastrój we wnętrzu
 
Okazuje się, że przeciętny mieszkaniec Danii spala w ciągu roku ok. 6 kg wosku. I nie, nie chodzi o andrzejkowe wróżby. Duńczycy to miłośnicy wszelkiego rodzaju świec, które wprowadzają nastrojową atmosferę w domu. Takie elementy dekoracyjne możesz ustawić w wielu miejscach w swoim wnętrzu – na parapetach, stolikach czy nawet na podłodze. Ważne, by świece – tak jak i inne dodatki – były dopasowane do stylistyki wystroju.
Jeśli zdecydujesz się na chłodne odcienie wykończenia podłogi, np. w kolorze dębu alabastrowego, dopasuj detale w takiej samej tonacji. Sprawdzą się tu szarości, chłodne pastele, a także czerń. W wypadku gdy postawiłeś na ciepłe barwy podłogi czy paneli ściennych, chociażby deski w kolorze naturalnego bambusa, możesz wybrać lampiony, świece i pledy w ciepłych tonacjach beży i brązów.
Spodobał Ci się styl hygge? Sprawdź również, jak wybrać modne drzwi wewnętrzne.

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>