Jak wybrać modne drzwi wewnętrzne?

Drzwi pełnią funkcje nie tylko praktyczne – są również ważnym elementem wyposażenia, podkreślającym styl domowników. Jeśli dążysz do tego, by Twoja aranżacja była na czasie, warto przyjrzeć się aktualnym trendom panującym w branży wnętrzarskiej.

Przed wybraniem odpowiedniej stylistyki warto ustalić podstawowe kwestie techniczne. Na początek trzeba się zastanowić, jaki rodzaj drzwi będzie potrzebny. W kuchni i łazience zakłada się zwykle drzwi otwierane na zewnątrz – zaleca się tak ze względu na kwestie bezpieczeństwa oraz zwykle niewielki rozmiar tych pomieszczeń.

Jak wybrać modne drzwi wewnętrzne?

Ciepła Skandynawia, czyli drzwi w stylu minimalistycznym

Estetyka skandynawska wciąż święci triumfy i wydaje się, że nie zamierza oddawać pierwszego miejsca wśród najpopularniejszych stylów wnętrzarskich. Wystarczy spojrzeć na aranżacje ze znanych profilów wnętrzarskich na Pintereście czy przejrzeć propozycje blogerów, by utwierdzić się w przekonaniu, że skandynawskie zestawienia są i jeszcze długo będą bardzo na czasie. W aranżacji minimalistycznej najważniejsze są: umiar kolorystyczny, nawiązanie do natury oraz oszczędność w zdobieniach. Te zasady dotyczą także wyboru drzwi wewnętrznych. W trendach obecnie są drzwi w stylu skandynawskim – nawiązujące do reguły odniesienia do natury. Jeśli chodzi o kolorystykę, do wyboru pozostają klasyczne o białym wybarwieniu lub też ciepły, jasny brąz dębowych wykończeń. Modne minimalistyczne drzwi powinny mieć także dość prostą budowę – dodatkowe zdobienia nie są w tym wypadku mile widziane.

Modne drzwi wewnętrzne - które wybrać?

Powrót do korzeni jest trendy! Wybierz drzwi w stylu rustykalnym

Dużą popularnością cieszą się także wnętrza przypominające wiejskie, babcine izby, w których królują naturalne materiały, przede wszystkim drewno. We współczesnych interpretacjach występują także elementy wyposażenia celowo postarzane (shabby chic) lub też o bardzo prostych formach. Jeśli szukasz drzwi w stylu rustykalnym, powinieneś skupić się przede wszystkim na produktach drewnianych, nawiązujących do dawnych czasów. Możesz zdecydować się na drzwi przywołujące na myśl dom babci na przedmieściach – z delikatnymi liniami wykończenia i ciepłym odcieniem brązu – dostępne na stronie DDD.

Chłód nowoczesności – zdecyduj się na modernistyczne przeszklenia

Modernistyczny design wciąż jest na topie. Zimna kolorystyka, proste geometryczne formy, nowoczesne materiały, takie jak tworzywo sztuczne czy szkło – wszystkie te cechy powinny znaleźć się w mieszkaniu w stylu modern. Takie też powinny być drzwi utrzymane w tej stylistyce. Jeśli chcesz, by wystrój domu był zawsze trendy, wybór stylistyki modern to strzał w dziesiątkę. Dlaczego? Wciąż powstają kolejne udogodnienia technologiczne sprzętów domowych, których obecność nadaje mieszkaniu modernistycznego sznytu. Aby całość wystroju dobrze komponowała się z urządzeniami, warto postawić na drzwi w tej samej estetyce. Nowoczesny wygląd wnętrza zapewnią drzwi wykonane ze szkła. Dodatkowym atutem wykorzystania tego surowca jest optyczne powiększenie przestrzeni. Chcesz wiedzieć więcej o szklanych drzwiach i poznać propozycje ich wykorzystania? Przeczytaj wpis na naszym blogu.

Modne drzwi wewnętrzne idealne do Twojego wnętrza!