Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Nowoczesne drzwi wewnętrzne – poznaj trendy 2019 roku

Nowoczesne drzwi wewnętrzne – poznaj trendy 2019 roku

2019-04-02 13:51

Nowoczesne wnętrza wymagają innowacyjnych rozwiązań i dbałości o najmniejszy szczegół. Podczas urządzania mieszkania pamiętaj o spójności aranżacji, którą osiągniesz dzięki zachowaniu jednolitego charakteru podłóg, mebli i akcesoriów. Równie ważnym elementem wystroju pomieszczenia są – często niedoceniane – drzwi wewnętrzne. Jakie drzwi odpowiadają najnowszym wnętrzarskim trendom? Sprawdź!
 
fot. Shutterstock

drzwi


Z tekstu dowiesz się:
• jakie drzwi sprawdzą się w nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach,
• kiedy warto wybrać drzwi z przeszkleniami,
• jak za pomocą drzwi podkreślić charakter wnętrz w stylu boho.
 
Planujesz remont mieszkania i chcesz stworzyć modną aranżację? Podobnie jak w 2018 roku, także teraz na czasie jest bycie eko. Oznacza to wybór mebli i akcesoriów z naturalnych materiałów dobrej jakości, takich jak drewno. Jednocześnie projektanci chętnie wracają do trendów sprzed kilkudziesięciu lat, nawiązując do stylistyki z lat 50., 60. i 70. Bez względu na to, jaki styl wybierzesz, powinieneś dobrać pasujące do pomieszczeń i podłóg drzwi wewnętrzne. Jakie wybrać i jak dopasować ich design do nowoczesnego pomieszczenia? Dowiesz się z naszego tekstu!
 
Drzwi wewnętrzne białe, czyli skandynawski minimalizm wciąż na topie
Rok 2019 to czas powrotu do natury – to nie tylko wybór spowodowany rosnącą świadomością ekologiczną wśród konsumentów, ale coraz częściej po prostu konieczność. Projektanci chętniej sięgają więc po proste, funkcjonalne meble i akcesoria z naturalnych materiałów, które posłużą przez wiele lat. W te trendy doskonale wpisuje się znana nam już estetyka skandynawska. I mimo że czasy jej świetności już minęły, w naszych domach wciąż chętnie sięgamy po takie elementy, jak biel i szarość, minimalistyczne oraz funkcjonalne podejście do wystroju pomieszczeń czy naturalne materiały.

W nowoczesnych wnętrzach w minimalistycznym stylu skandynawskim doskonale sprawdzą się pełne białe drzwi wewnętrzne z tradycyjnymi prostokątnymi żłobieniami (np. Nestor 3 malowane). Na tle białej ściany takie drzwi z łatwością wtopią się w tło, dzięki czemu optycznie powiększysz przestrzeń. Na nieco ciemniejszej ścianie, np. szarej, będą zaś eleganckim, zwracającym uwagę elementem. Aby aranżacja była spójna, zestaw drzwi z podłogą z jasnego drewna. Drzwi wewnętrzne białe sprawdzą się także we wnętrzach w stylu hampton, industrialnym czy wabi-sabi.

Zobacz także: Salon w harmonii z naturą. Styl wabi-sabi
 
Szklane drzwi wewnętrzne
Jeśli wnętrza w Twoim domu nie są zbyt przestronne, warto uciec się do kilku aranżacyjnych trików, które optycznie powiększą przestrzeń. Jednym z nich jest montaż szklanych drzwi wewnętrznych. Takie drzwi to nowoczesny i bardzo elegancki element wystroju wnętrz, a także doskonały sposób na doświetlenie pomieszczeń pozbawionych okien, np. korytarza.

Marzysz o szklanych drzwiach, ale zależy Ci także na intymności? Nic prostszego – wystarczy, że wybierzesz mleczne szyby lub drzwi z przeszkleniami o mniejszej powierzchni, które o wiele lepiej tłumią dźwięki od szklanych odpowiedników. Kolejnym plusem takiego rozwiązania jest możliwość doboru koloru drewna do pozostałych elementów w pomieszczeniu. Sprawdza się zasada, że odcień drzwi powinien być zbliżony do barwy podłogi. W wielu różnych kolorach występują np. drzwi Vetro D1 z gustownym, pionowym przeszkleniem.
Drzwi pełne koloru, czyli nowoczesne wnętrza w stylu boho
Ostatnim wnętrzarskim hitem 2019 roku jest szalone boho, czyli umiejętne połączenie stylistyki lat 60. i 70. z kolorowymi elementami w stylu rustykalnym oraz orientalnymi dodatkami. Dobrym pomysłem na wyposażenie takich wnętrz są tkaniny w intensywnych barwach, takich jak ciemny róż, granat czy butelkowa zieleń. Całość ma sprawiać wrażenie pozytywnej i artystycznej przestrzeni, która przywodzi na myśl styl życia paryskiej bohemy.

A czy wiesz, że odpowiednio dobrane drzwi wewnętrzne mogą być charakterystycznym akcentem wnętrz w stylu boho? Wystarczy, że pomalujesz je na jeden z modnych intensywnych kolorów, np. musztardowy żółty czy głęboką zieleń. To dobry sposób na renowację starych drzwi. Pamiętaj jednak, by przed nałożeniem farby dokładnie oczyścić i wyrównać drewnianą powierzchnię. Stare drzwi pokryj najpierw białą farbą, aby w pełni wydobyć głębię nowego koloru!

Czytaj też: Sposób na skrzypiące drzwi

Planujesz remont mieszkania i chcesz znaleźć nowoczesne drzwi wewnętrzne? Sprawdź szeroką ofertę DDD Dobre Dla Domu!

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>