Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Jaka podłoga do sypialni? 3 pomysły na wyjątkową przestrzeń

Jaka podłoga do sypialni? 3 pomysły na wyjątkową przestrzeń

2018-08-16 09:39

Dzięki odpowiedniemu wystrojowi sypialni możemy stworzyć wyjątkowe miejsce, które ułatwi zasypianie i poprawi jakość snu. Aby zaaranżować wymarzone wnętrze bardzo ważny jest właściwy dobór kolorów ścian i materiałów, które wpłyną na styl całego pomieszczenia. Jaką podłogę wybrać, aby móc stworzyć wyjątkowy styl w sypialni?

​fot. Shutterstock

Mnogość materiałów i kolorów farb ściennych pozwala na stworzenie wyjątkowych wnętrz w dowolnym stylu. Dzięki temu możesz zaaranżować dostosowaną do swoich potrzeb sypialnię, która ułatwi Ci komfortowe zasypianie. W tekście przedstawiamy 3 pomysły na wyjątkową sypialnię, którą stworzysz za pomocą podłogi.
 
Sypialnia w skandynawskim stylu – drewniane podłogi i jasne kolory
Jeżeli chcesz stworzyć sypialnię w skandynawskim stylu, nie powinieneś zapomnieć o jasnych kolorach i elementach wykonanych z naturalnych materiałów. Warto też ograniczyć liczbę dekoracji, ponieważ w stylu z północy świata wszystko powinno mieć swoje przeznaczenie. Dodatkowo nadmierna ilość ozdób może rozpraszać i utrudniać zasypianie.

W skandynawskim wnętrzu nie może zabraknąć drewnianych materiałów, które najbardziej kojarzą się z przyrodą. Aby stworzyć naturalny wystrój, powinieneś wybrać podłogę drewnianą, najlepiej w jasnym kolorze, który rozjaśni wnętrza. Warto zastanowić się nad podłogą dębową o złocistym odcieniu. Jej niejednolity kolor i oryginalny rysunek doda wnętrzom naturalności.

Wnętrza w stylu skandynawskim charakteryzują się nie tylko bliskością z naturą, ale także przytulnością. Drewno doskonale ociepla wnętrza i pozwala stworzyć komfortową przestrzeń. Jest też dobrym izolatorem ciepła, dlatego drewniana podłoga będzie zapewniała ciepło dla stóp. Jeżeli chcesz, żeby podłoga była nie tylko ciepła, ale też miękka, warto wybrać drewno sosnowe.

Sypialnia w skandynawskim stylu powinna być też pomalowana na jasne kolory, które kojarzą się z naturalnością. Dlatego warto wybrać farby ścienne w odcieniach beżu, jasnego brązu lub bieli. Jasne barwy pozwolą też podkreślić elementy wyposażenia wnętrza, z którymi będą stanowić kontrast.

Zobacz też: Jak dbać o podłogę drewnianą?
 
Jasne podłogi, które podkreślą delikatność romantycznej sypialni
Wnętrza urządzone w stylu romantycznym są lekkie i delikatne, dlatego przebywanie w nich pozwala odprężyć się po ciężkim dniu. Jasna kolory i pastelowe dodatki tworzą niezwykły klimat wnętrza, dlatego romantyczny styl jest idealnym rozwiązaniem do sypialni.

W romantycznym stylu najważniejsze są jasne kolory i subtelne dodatki, które dodają pomieszczeniom lekkości. Urządzanie wnętrza warto zacząć od wyboru odpowiedniego materiału na podłogi i koloru farb ściennych, ponieważ pozwoli Ci to dobrać elementy wyposażenia we właściwych barwach.

W romantycznej sypialni doskonale sprawdzą się drewniane podłogi w jasnych kolorach. Naturalny materiał idealnie wpasuje się w romantyczną stylistykę, a jasny odcień pozwoli rozjaśnić wnętrze i doskonale podkreśli pastelowe kolory dodatków. Ciekawym rozwiązaniem będzie zastosowanie desek podłogowych, których wzór stylizowany jest na stare drewno. To podkreśli prowansalski klimat wnętrza.

Romantyczna sypialnia powinna być przytulna, dlatego doskonałym rozwiązaniem jest położenie na podłodze miękkiego dywanu w jasnym, dopasowanym do ścian kolorze. Warto wybrać niewielki dywan, który nie zakryje w całości podłogi, tylko dopełni jej wyjątkowy wygląd.

Zobacz też: W krainie lawendy – drewno we wnętrzu w stylu prowansalskim.
 
Nowoczesna sypialnia w industrialnym stylu
Styl industrialny zakłada duże, otwarte przestrzenie, dlatego w przemysłowych wnętrzach sprawdzą się duże okna, które sprawią wrażenie otwartości. Styl ten odwzorowuje wnętrze opuszczonej fabryki, dlatego nie może zabraknąć w nim surowych elementów, takich jak beton, metal i cegła oraz stalowych kolorów.

W industrialnym wnętrzu dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie betonowej podłogi, która odda produkcyjny charakter wnętrza. Do szarego odcienia podłoża dobrze pasować będą surowe ściany z pomalowanej białą farbą cegły. Jeżeli jednak w Twoim mieszkaniu ściany są gładkie, pomaluj je na biały kolor i uzupełnij czarnymi lub stalowymi akcentami. Biała barwa doda wnętrzom otwartości, a ciemniejsze akcenty podkreślą industrialny styl wnętrza.

Jeżeli jednak chciałbyś, aby Twoja podłoga nie była tak surowa i zimna dla stóp, warto zastosować szare panele podłogowe, które dobrze skomponują się z ceglanymi ścianami i metalową konstrukcją łóżka. Ich kolor może być jasny, na przykład w odcieniu białego dębu. Doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie paneli podłogowych imitujących beton, które podkreślą surowy charakter wnętrza, a jednocześnie będą przyjemne dla stóp.

Pofabryczny styl zakłada ograniczoną ilość dodatków, ponieważ założeniem fabrycznej stylistyki jest minimalizm. Dlatego podczas aranżacji sypialni postaw na dużą ilość lamp, których światło optycznie powiększy przestrzeń. Aby dopasować je do industrialnej stylistyki, wybierz wysokie, futurystyczne modele, ze stalowymi lub emaliowanymi elementami. Nad łóżkiem warto też powiesić lustro w ciężkiej, surowej ramie, które dopełni industrialny styl wnętrza.

Zobacz też: Industrialny szyk – kolekcja drzwi Sonata firmy Pol-Skone.

Odpowiednio dobrana podłoga jest jednym z najważniejszych elementów, dzięki któremu można stworzyć wyjątkowy styl w sypialni. Różnorodność podłóg drewnianych i paneli podłogowych umożliwia dopasowanie ich do dowolnej stylistyki wnętrza.

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>