Drzwi wewnętrze do zadań specjanych, czyli jak wykorzystać farbę tablicową w domu

Farba tablicowa niektórym kojarzy się tylko ze szkolną ławką. Tak naprawdę jednak ona nie tylko ozdobi ściany we wnętrzu, lecz także wpłynie na funkcjonalność drzwi wewnętrznych. Jak w prosty sposób stworzyć modne wnętrze za pomocą drzwi wewnętrznych i uzyskać dodatkową przestrzeń na pomysły? Sprawdź inspiracje.

W kuchni farba tablicowa nie tylko na ścianie.

Od dłuższego czasu zarówno w telewizji, jak i w katalogach z wystrojami wnętrz widać różne sposoby wykorzystania farby tablicowej. Jednym z nich jest po prostu pomalowanie nią jakiegoś fragmentu ściany. Przydaje się to np. do notowania listy zakupów. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie w przypadku pomieszczenia otwartego na salon.

Co jednak, gdy mamy zamkniętą kuchnię, a czerń na ścianie za bardzo zmniejszy wnętrze? Nie musimy zdawać się na karteczki przyczepiane do lodówki tandetnymi magnesami, które trącają poprzednim stuleciem. Wystarczy wybrać drzwi tablicowe. Pokryte farbą tablicową drzwi wewnętrzne pozwolą uzyskać przestrzeń na notatki i listę rzeczy do zrobienia. Dzięki nim nasze wnętrze będzie modne, ale nie zmniejszy się optycznie.

Drzwi wewnętrzne do zadań specjalnych, czyli jak wykorzystać farbę tablicową w domu

Domowa pracownia za zamkniętymi drzwiami pokojowymi.

Oddzielny gabinet to marzenie wielu freelancerów, ale nie tylko. Taka przestrzeń do pracy oddzielona od domowego harmidru każdemu pozwala się wyciszyć i skoncentrować. Może być ona połączona z domową biblioteczką, żeby móc poczytać w spokoju. Gabinet jest też miejscem, w którym gromadzimy i wykorzystujemy swoją kreatywność. Na najmniejszej nawet przestrzeni zasługujemy na możliwość wyrażenia tej kreatywności. Można to zrobić za pomocą:

  • tablicy korkowej,
  • tablicy suchościeralnej,
  • farby tablicowej.

Ale aby to zrobić, potrzebujesz przestrzeni. Wszyscy natomiast wiemy, że w gabinetach ściany są często zastawione regałami. Czy to znaczy, że trzeba zrezygnować z kreatywnej przestrzeni?

Oczywiście, że nie!
W tej sytuacji świetnie sprawdzą się drzwi z funkcją tablicy.

Mały artysta i farba tablicowa

Jeśli Twoje dziecko uwielbia rysować, to w którymś momencie będzie chciało wyrazić się artystycznie na domowych ścianach. Warto zapobiegać takim wypadkom. Jak? Wystarczy pomalować ściany w pokoju dziecięcym farbą tablicową.

I tu niestety można napotkać kłopot, to pokoje dziecięce – zwłaszcza w bloku – są raczej małe, więc czarna ściana nie wchodzi w grę. Żeby jednak zapewnić dziecku miejsce do artystycznej ekspresji, sięgnij po drzwi wewnętrzne do zadań specjalnych. Takie, które posiadają magnetyczną tablicę, nie tylko posłużą jako zamknięcie, ale i będą stanowić dodatkowe miejsce do rysowania! A kto wie, może nasze dziecko narysuje coś specjalnie dla rodziców? Albo napisze. Taka domowa tablica może też posłużyć tym mniej zorganizowanym dzieciom jako przypomnienie. Wystarczy, że rodzic zapisze, jakich domowych obowiązków podjęło się dziecko na następny dzień.

Pomysłów na wykorzystanie takiej tablicy naprawdę nie brakuje!