Jakie drzwi wewnętrzne wybrać do sypialni?

W sypialni powinniśmy jedynie oddawać się zasłużonemu odpoczynkowi. Dobrze, by była ona urządzona w stylu, który wprowadzi nas w stan pełnego relaksu i odprężenia. Poza wygodnym łóżkiem i pościelą z naturalnych tkanin nie mniej istotne są drzwi zapewniające intymność i tłumienie dźwięków z zewnątrz.

Na sen poświęcamy niemałą część swojego życia, dlatego tak ważne jest, aby wypoczywać w komfortowym pomieszczeniu. Sypialnia powinna być oazą spokoju i bez względu na to, czy decydujemy się na urządzenie jej w stylu klasycznym czy nowoczesnym, ma za zadanie zapewnić nam odpowiednie warunki do snu. Odpowiednie drzwi wewnętrznych nie tylko podkreślą aranżację wnętrza, lecz również zagwarantują spokój podczas snu. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę przy wybieraniu drzwi wewnętrznych do sypialni.

Drzwi dla ceniących spokój – drzwi wewnętrzne pełne

Uzyskanie idealnych warunków do snu bywa niekiedy trudne, np. gdy sypialnia sąsiaduje z salonem lub pokojem nastolatka. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie wybór drzwi wewnętrznych pełnych, które gwarantują doskonałą izolację akustyczną. Dodatkowo ten typ drzwi zapewnia całkowitą intymność, ponieważ nie zawiera przeszkleń, dlatego skutecznie zablokuje światło wpadające do pomieszczenia.

Szeroka oferta sklepów pozwala dobrać odpowiednie drzwi do każdego wystroju sypialni. Drzwi wewnętrzne drewniane sprawdzą się w sypialniach utrzymanych w rustykalnym stylu. Drewno nada im sielskiej atmosfery, a dodatkowo solidny materiał zablokuje światło i odgłosy z innych pomieszczeń. Drzwi wewnętrzne pełne zazwyczaj prezentują się jednak dość ciężko, co nie zawsze pasuje do wystroju mieszkania.

Jakie drzwi wewnętrzne wybrać do sypialni?

Lekkość i przestronność w sypialni – drzwi wewnętrzne bezprzylgowe i drzwi wewnętrzne płaskie

Jeśli chcesz dodać swoim wnętrzom lekkości, wybierz drzwi wewnętrzne bezprzylgowe. W tych drzwiach krawędź skrzydła płasko przylega do ościeżnicy i tworzy z nią jednolitą strukturę. Dzięki temu drzwi wewnętrzne bezprzylgowe nie odznaczają się na tle ściany. W sypialniach dobrze sprawdzają się też drzwi płaskie wypełnione płytą wiórowo-otworową. Ich konstrukcja zapewnia zwiększoną stabilność drzwi i odporność na odkształcenia, a dodatkowo jest dźwiękoszczelna.

Zobacz też: Tego nie widać na pierwszy rzut oka, czyli na co zwrócić uwagę przy wyborze drzwi?

Drzwi wewnętrzne przeszklone – więcej światła w sypialni

Dla tych, którym zależy na dostępie światła do sypialni, idealnym rozwiązaniem będą drzwi przeszklone. Ten typ drzwi sprawdza się szczególnie w mniejszych pomieszczeniach, gdyż dodaje im przestronności. Drzwi przeszklone do sypialni nie muszą jednak oznaczać braku prywatności. Na rynku jest dostępnych wiele modeli drzwi wewnętrznych, które są wypełnione szkłem mlecznym lub szronionym. Dzięki temu optycznie powiększymy pomieszczenie. Dodatkowo drzwi wewnętrzne przeszklone występują w wielu wariantach, w których przeszklenie zajmuje całe skrzydło drzwi bądź jedynie jego fragmenty.

Dobrym rozwiązaniem są drzwi z przeszklonymi wąskimi pasami, które jednocześnie zapewniają prywatność i dostęp światła, a także efektownie się prezentują. Warto zwrócić też uwagę na klamkę do drzwi wewnętrznych. Do sypialni warto wybrać drzwi w jasnym kolorze i dobrać do nich niewielką klamkę w podobnym odcieniu. Dzięki temu uchwyt nie będzie się odznaczał na tle drzwi, gdyż wtopi się w barwę drzwi.

Jeżeli zależy nam na jeszcze efektowniejszemu powiększeniu przestrzeni, warto wybrać przeszklone drzwi wewnętrzne w białym kolorze. Jasne odcienie doskonale odbijają światło, dzięki czemu pomieszczenia wydają się większe. Warto jednak pamiętać, że drzwi przeszklone nie zapewnią nam dobrej izolacji akustycznej.

Zobacz też: Jak dobrać drzwi do stylu mieszkania?