Panele winylowe klejone

Panele winylowe klejone

Podłogi winylowe klejone do podłoża coraz częściej pojawiają się nie tylko w pomieszczeniach użyteczności publicznej, ale także w przestrzeniach domowych. Panele wykonane z winylu cieszą się dużą popularnością głównie dlatego, że są wysoce odporne na działanie czynników zewnętrznych takich jak ścieranie, czy zarysowania, a także na podwyższony poziom wilgoci. To sprawia, że są chętnie wykorzystywane do wykańczania podłóg w kuchni, czy w łazience. Dodatkowo są idealnym pokryciem w przypadku ogrzewania podłogowego. Rozwiązanie takie sprawia, że taki system jest dużo bardziej efektywniejszy w porównaniu z podłogą, na której zamontowana jest podłoga panelowa lub drewniana.

Zalety paneli winylowych klejonych

Do najważniejszych zalet paneli winylowych klejonych do podłoża należy bez wątpienia ich doskonała jakość, świetne paramatry akustyczne oraz komfort termiczny. Kluczową zaletą jest również to, że tego typu podłogi można montować bez dylatacji na powierzchniach dużo większych niż jest to wymagane przy panelach montowanych w systemie bezklejowym. W ofercie sklepu DDD Dobre Dla Domu znajdziesz wybór różnorodnych paneli, w tym klejone panele winylowe marki Quick Step. Wiele osób ceni je również za to, że można je bez problemu montować na posadzce z ogrzewaniem podłogowym, ponieważ budowa panela pozwala na efektywne przekazywanie ciepła. Ogrzewanie podłogowe pozwala na oszczędność miejsca, a ciepła podłoga często daje możliwość rezygnacji z zajmujących miejsce grzejników.

Kolejna zaleta paneli to ogromny wybór wzorów i kolorów, każdy z łatwością znajdzie model pasujący do wyposażenia konkretnego pomieszczenia. Obok klasyki, czyli paneli naśladujących wygląd naturalnego drewna proponujemy panele w odcieniach marmuru lub surowego betonu. Te ostatnie sprawdzą się doskonale w modernistycznych pomieszczeniach inspirowanych stylistyką loftową.

Montaż paneli winylowych

W przypadku paneli montowanych na klej należy zadbać o przygotowanie odpowiedniego podłoża. Jest to istotny czynnik wpływający na trwałość podłogi podczas użytkowania. Wielu klientów zastanawia, się czy lepsze są panele montowane na click, czy na klej. Odpowiadamy – oba warianty są dobre, a to, na który się zdecydujesz, zależy wyłącznie od Ciebie. Jednak warto pamiętać, że jeżeli pomieszczenie będzie narażone na intensywną eksploatację, chcemy ograniczyć ilość szczelin dylatacyjnych w przejściach – panele montowane na klej będą idealnym wyborem.

Panele winylowe klejone do podłoża, charakteryzuje się również większa odporność na obciążenia. Jest to szczególnie istotne w pomieszczeniach użyteczności publicznej.