Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Drzwi zewnętrzne – wejście do stylowego wnętrza

Drzwi zewnętrzne – wejście do stylowego wnętrza

2017-11-20 11:03

Bezpieczeństwo, hydro- i termoizolacyjność, wytrzymałość na zmienne temperatury… To tylko kilka czynników, które zazwyczaj bierze się pod uwagę przy wyborze drzwi zewnętrznych. Największe dylematy pojawiają się jednak już na ostatnim etapie decyzyjnym – wyborze najładniejszego modelu, który najbardziej przypadł Ci do gustu. Jakie drzwi wybrać, aby były prawdziwą wizytówką Twojego domu?

fot. Shutterstock
 
Co w wyglądzie drzwi zewnętrznych powinno być decydujące przy ich wyborze? Przede wszystkim, spójrz na model drzwi zewnętrznych z dwóch perspektyw. Są one bowiem równocześnie:
  • elementem elewacji domu,
  • przedłużeniem wystroju wnętrza domu.
Dzięki temu wybierzesz takie drzwi wejściowe, które idealnie będą pasować do stylistyki Twoich czterech kątów.
 
Drzwi zewnętrzne – drewniane czy stalowe?
Wbrew pozorom, wybór między drzwiami wejściowymi z drewna lub z metalu niekoniecznie jest wyborem między klasycznym a nowoczesnym projektem domu. Obecnie na rynku dostępne są bowiem drzwi wykonane przy użyciu różnych technologii, tak że możliwy jest zakup drzwi stalowych pokrytych drewnopodobną okleiną o naturalnym wyglądzie. Z kolei drzwi drewniane o słabo widocznym usłojeniu utrzymane w białej kolorystyce świetnie sprawdzą się w nowoczesnym domu.

Jeśli zatem zależy Ci, aby drzwi wejściowe były dopasowane do nowoczesnego wnętrza, zastanów się, o jakim dokładnie stylu myślisz. Czy „nowoczesne wnętrze” to dla Ciebie minimalizm w stylu skandynawskim, w którym drewno zajmuje silną pozycję, czy jednak wystrój bazujący na stali, szkle i industrialnych materiałach? Gdy odpowiesz sobie na to pytanie, będziesz mógł dokonać najlepszego wyboru drzwi zewnętrznych do nowoczesnego domu.
 
Drzwi zewnętrzne – jaką klamkę wybrać?
Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z faktu, że na całościowy efekt, jaki wywołują drzwi wejściowe, niebagatelny wpływ ma tak drobny element jak… klamka – a to przecież za nią chwycą osoby, które będą odwiedzały Twój dom.
W nowoczesnym wnętrzu warto zdecydować się na klamkę wyraźnie kontrastującą z kolorystyką drzwi, tak aby uczynić z niej osobną dekorację. Klamka niewyróżniająca się na tle drzwi sprawdzi się, jeśli zależy Ci na jak największej harmonii stylistycznej zewnętrznego wyglądu domu.
 
Przeszklenia w drzwiach wejściowych – tak czy nie?
Elementy szklane w drzwiach zewnętrznych to często dyskutowany temat. Jedni uważają, że przeszklenia obniżają termoizolacyjność drzwi i są zachętą dla włamywaczy, inni zaś podkreślają wytrzymałość oraz wysokie parametry izolacyjne nowoczesnych materiałów. Z pewnością przeszklenia drzwi wejściowych to ciekawa dekoracja zewnętrznej elewacji domu – wprowadzają oryginalny element do standardowego projektu skrzydła drzwiowego, a dodatkowo oświetlają wnętrze domu.
Jeśli interesują Cię duże przeszklenia w drzwiach wejściowych, pamiętaj, aby były one wykonane z materiału nieprzezroczystego lub matowego – dzięki temu zapewnisz sobie i innym mieszkańcom domu niezbędną prywatność.

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy twój czas!
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie!

Wybierz sklep i termin >>