Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Drzwi wejściowe zewnętrzne – wejście do stylowego wnętrza

Drzwi wejściowe zewnętrzne – wejście do stylowego wnętrza

2017-11-20 11:03

Bezpieczeństwo, hydro- i termoizolacyjność, wytrzymałość na zmienne temperatury… To tylko kilka czynników, które zazwyczaj bierze się pod uwagę przy wyborze drzwi wejściowych zewnętrznych. Największe dylematy pojawiają się jednak już na ostatnim etapie decyzyjnym – wyborze najładniejszego modelu, który najbardziej przypadł Ci do gustu. Jakie drzwi wejściowe do domu wybrać, aby były prawdziwą wizytówką Twojej prywatnej przestrzeni?
 

drzwi wejściowe do domu


Z tekstu dowiesz się:
• jakie są rodzaje drzwi zewnętrznych,
• na co zwrócić uwagę, wybierając drzwi wejściowe do domu,
• czy warto wybrać drzwi wejściowe zewnętrzne z przeszkleniami.

Co w wyglądzie drzwi zewnętrznych powinno być decydujące przy ich wyborze? Przede wszystkim, spójrz na rodzaje drzwi zewnętrznych z dwóch perspektyw. Są one bowiem równocześnie:
• elementem elewacji domu,
• przedłużeniem wystroju wnętrza domu.

Dzięki temu wybierzesz takie drzwi wejściowe zewnętrzne, które idealnie będą pasować do stylistyki Twoich czterech kątów.
 
Rodzaje drzwi zewnętrznych
Rodzaje drzwi wejściowych można wyróżnić m.in. ze względu na materiał, z jakiego jest wykonane skrzydło. Do najpopularniejszych rodzajów drzwi wejściowych należą skrzydła drewniane i stalowe. Czym się różnią i jakie wybrać?

Wbrew pozorom wybór między drzwiami wejściowymi z drewna lub z metalu niekoniecznie jest wyborem między klasycznym a nowoczesnym projektem domu. Obecnie na rynku dostępne są bowiem drzwi wykonane przy użyciu różnych technologii, tak że możliwy jest zakup drzwi zewnętrznych stalowych pokrytych drewnopodobną okleiną o naturalnym wyglądzie. Z kolei drzwi zewnętrzne drewniane o słabo widocznym usłojeniu utrzymane w białej kolorystyce świetnie sprawdzą się w nowoczesnym domu.

Jeśli zatem zależy Ci, aby drzwi wejściowe do domu były dopasowane do nowoczesnego wnętrza, zastanów się, o jakim dokładnie stylu myślisz. Czy „nowoczesne wnętrze” to dla Ciebie minimalizm w stylu skandynawskim, w którym drewno zajmuje silną pozycję? Czy jednak wystrój bazujący na stali, szkle i industrialnych materiałach? Gdy odpowiesz sobie na to pytanie, będziesz mógł dokonać najlepszego wyboru drzwi zewnętrznych do domu.
 
Drzwi zewnętrzne – jaką klamkę wybrać?
Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z faktu, że na całościowy efekt, jaki wywołują drzwi wejściowe do domu, niebagatelny wpływ ma tak drobny element jak… klamka – a to przecież za nią chwycą osoby, które będą Cię odwiedzały.

W nowoczesnym wnętrzu warto zdecydować się na klamkę wyraźnie kontrastującą z kolorystyką drzwi, tak aby uczynić z niej osobną dekorację. Klamka niewyróżniająca się na tle drzwi sprawdzi się, jeśli zależy Ci na jak największej harmonii stylistycznej zewnętrznego wyglądu domu.
Rodzaje drzwi wejściowych – czy zdecydować się na przeszklenia?
Elementy szklane w drzwiach zewnętrznych to często dyskutowany temat. Jedni uważają, że przeszklenia obniżają termoizolacyjność drzwi i są zachętą dla włamywaczy. Inni zaś podkreślają wytrzymałość oraz wysokie parametry izolacyjne nowoczesnych materiałów. Z pewnością przeszklenia drzwi wejściowych to ciekawa dekoracja zewnętrznej elewacji domu – wprowadzają oryginalny element do standardowego projektu skrzydła drzwiowego, a dodatkowo doświetlają wnętrze.

Jeśli interesują Cię duże przeszklenia w drzwiach wejściowych zewnętrznych, pamiętaj, aby były one wykonane z materiału nieprzezroczystego lub matowego – dzięki temu zapewnisz sobie i innym mieszkańcom domu niezbędną prywatność.

Bez względu na rodzaje drzwi wejściowych, na jakie się zdecydujesz, w sklepach DDD Dobre Dla Domu znajdziesz skrzydła od najlepszych polskich producentów.

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>