Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Drzwi do kawalerki

Drzwi do kawalerki

2017-10-24 09:06

Urządzając kawalerkę musimy pomyśleć o maksymalnym wykorzystaniu każdego metra. Dlatego idealnie sprawdzą się w takich mieszkaniach skrzydła łamane lub przesuwne, dzięki którym zaoszczędzimy sporo przestrzeni.

fot. Invado

drzwi

Funkcjonalne urządzenie kawalerki to nie lada wyzwanie. Dlatego warto dobrze przemyśleć każdy szczegół aranżacji, wykorzystując nawet najmniejszy kawałek powierzchni. Zarówno jeżeli dobieramy do domu meble, szafki, fotele czy właśnie drzwi wewnętrzne. W przypadku tych ostatnich, w niewielkiej kawalerce, idealnie sprawdzą się drzwi łamane lub przesuwne, które wyraźnie podzielą powierzchnię na określone strefy, czyniąc ją bardziej funkcjonalną, a przede wszystkim pozwolą zaoszczędzić dodatkowe metry.
 


Większa powierzchnia z drzwiami łamanymi
Dzięki temu, że drzwi łamane „łamią się” w pół, nie trzeba rezerwować na nie tyle miejsca, co na tradycyjnie otwierane skrzydła. W kawalerce bowiem skrzydła klasyczne mogłyby zachodzić na półki lub inny sprzęt, co byłoby bardzo uciążliwe. Montując drzwi łamane nie ma takiego ryzyka. - Drzwi łamane po zamknięciu pozostają w witrynie, nie nakładając się na ścianę, a gdy są zamknięte, układają są równolegle do siebie, co pozwala zyskać dodatkową powierzchnię w mieszkaniu - mówi Adam Hucz z firmy Invado.
 
Dodatkowe metry kawalerki z drzwiami przesuwnymi
Aranżując kawalerkę - innym, równie praktycznym rozwiązaniem będzie zamontowanie drzwi przesuwnych. Pozwalają one także zaoszczędzić miejsce, a dzięki dobrze zaprojektowanemu systemowi montażu nie obniżają estetyki wnętrza. Można je nawet potraktować jak dodatkowy element dekoracyjny mieszkania. Decydując się na takie skrzydła mamy do wyboru tzw. system naścienny oraz drzwi przesuwne chowane w ścianę. Przy czym należy pamiętać, że drzwi chowane w ścianie montowane są w specjalnej kasecie konstrukcyjnej, a ich montaż należy zaplanować w trakcie większego remontu ( wymaga to dostawienia ścianki z płyt kabgfrtonowo - gipsowych, za którą będą się chować). Z kolei system przesuwny naścienny jest prostszy w montażu i można go zamontować na dowolnym etapie budowy. Tu trzeba z kolei wziąć pod uwagę fakt, że kiedy drzwi są otwarte zasłaniają kawałek ściany, w związku z tym nie można jej już za bardzo wykorzystać do celów aranżacyjnych. Zatem jak widać, dzięki tego rodzaju technologiom małe mieszkanie wciąż może być dużym polem do popisu dla różnych aranżacji. Jeżeli jeszcze zdecydujemy się na modele przesuwne czy łamane z dużymi przeszkleniami, to dodatkowo oświetlimy wnętrze i optycznie je powiększymy. A o to przecież chodzi w funkcjonalnym urządzeniu kawalerki.
   
autor: Invado

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na umieszczenie swoich danych osobowych zawartych w formularzu w bazie firmy DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o. i wykorzystanie ich zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997 o ochronie danych osobowych Dz. U. Nr 133, poz.883. Dane będą wykorzystywane w celu kontaktu z Klientem wyłącznie przez firmę DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o.

Wyrażam zgodę na przesyłanie przez firmę DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.)

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.