Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Relaks w domu – aranżacja pokoju sprzyjająca odpoczynkowi

Relaks w domu – aranżacja pokoju sprzyjająca odpoczynkowi

2017-09-18 13:49

Współcześnie coraz rzadziej odpoczywamy – stres w pracy wpływa bowiem również na samopoczucie w domu. Jak zrelaksować się w przestrzeni domowej? Sprawdź nasz tekst i odkryj pomysły na aranżację pokoju, która pomoże Ci w osiągnięciu stanu wewnętrznego spokoju.
 
Aranżacja pokoju, która sprzyja wypoczynkowi powinna przede wszystkim spełniać określone wymagania kolorystyczne – w cenie są barwy kremowe oraz białe. Z pewnością zaś w zrelaksowaniu się nie pomogą ściany w jaskrawych barwach czy kontrastowe zestawienia kolorów mebli – wszystkie te elementy wywołują bowiem wrażenie chaosu, które może zwiększyć poziom Twojej irytacji.
Dobrym sposobem na stworzenie przestrzeni relaksacyjnej w domu jest za to przemyślenie 2 elementów aranżacji pokoju, które mogą stanowić podstawę dalszych działań.
 
Drzwi wewnętrzne – prywatność oraz izolacja akustyczna
Drzwi wewnętrzne, które będą stały na straży Twojego dobrego samopoczucia, powinny przede wszystkim odgraniczać Twój pokój od reszty pomieszczeń w mieszkaniu – zarówno wizualnie, jak i akustycznie. A zatem odpowiednie będą drzwi wewnętrzne bez przeszkleń, gwarantujące prywatność oraz spokój – takie jak np. drzwi Nestor 1 lub Nestor 3 wyposażone dodatkowo w zamek, dzięki czemu zapewnienie sobie chwili dla siebie jest jeszcze łatwiejsze. Z kolei izolacja akustyczna drzwi wewnętrznych jest znacznie bardziej skomplikowanym zadaniem. Wszystkie drzwi wewnętrzne dostępne na polskim rynku należą do określonej klasy akustycznej o mniejszej lub większej dźwiękochłonności. Na izolację akustyczną drzwi wpływają takie elementy ich konstrukcji, jak: powierzchnia skrzydła drzwi; masa skrzydła drzwi; liczba szczelin lub złączy (np. drzwi dwuskrzydłowe cechują się mniejszą izolacją akustyczną); materiał użyty do wypełniania drzwi; izolacyjność akustyczna poszczególnych elementów stolarki drzwiowej.
Według specjalistów większą izolację akustyczną drzwi wewnętrznych gwarantują tzw. drzwi bezprzylgowe, o prostej krawędzi przylegającej do ościeżnicy w momencie ich zamknięcia. Drzwi Vertigo Lux W00 oferują właśnie to rozwiązanie.
 
Panele korkowe – podłoga wyciszająca pomieszczenie
Warto pamiętać, że nie wystarczy odciąć się od hałasów z zewnątrz – często źródło nieprzyjemnych dźwięków tkwi wewnątrz pomieszczenia. Problemem może być np. skrzypiąca podłoga. Istnieje kilka powodów tego, że podłoga skrzypi: wysychające deski podłogowe, montaż podłogi na nierównym podkładzie, zbyt ścisłe lub zbyt luźne ułożenie elementów podłogi, brak dylatacji przy zbiegu ściany i podłogi.
Część z tych błędów można naprawić w prosty sposób, inne zaś wymagają gruntownego remontu podłogi. Istnieją jednak 2 proste rozwiązania problemu. Po pierwsze, można położyć na podłodze miękki, gruby dywan, który będzie zmniejszał nacisk wywierany na deski czy panele podłogowe, a zatem i sam hałas. Po drugie – warto przemyśleć wybór paneli korkowych takich jak np. Identity Moonlight, które gwarantują zarówno wysoką izolację akustyczną (która ułatwi Ci relaks), jak i stylowy wygląd.

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na umieszczenie swoich danych osobowych zawartych w formularzu w bazie firmy DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o. i wykorzystanie ich zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997 o ochronie danych osobowych Dz. U. Nr 133, poz.883. Dane będą wykorzystywane w celu kontaktu z Klientem wyłącznie przez firmę DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o.

Wyrażam zgodę na przesyłanie przez firmę DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.)

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.