Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Relaks w domu – aranżacja pokoju sprzyjająca odpoczynkowi

Relaks w domu – aranżacja pokoju sprzyjająca odpoczynkowi

2017-09-18 13:49

Współcześnie coraz rzadziej odpoczywamy – stres w pracy wpływa bowiem również na samopoczucie w domu. Jak zrelaksować się w przestrzeni domowej? Sprawdź nasz tekst i odkryj pomysły na aranżację pokoju, która pomoże Ci w osiągnięciu stanu wewnętrznego spokoju.
 
Aranżacja pokoju, która sprzyja wypoczynkowi powinna przede wszystkim spełniać określone wymagania kolorystyczne – w cenie są barwy kremowe oraz białe. Z pewnością zaś w zrelaksowaniu się nie pomogą ściany w jaskrawych barwach czy kontrastowe zestawienia kolorów mebli – wszystkie te elementy wywołują bowiem wrażenie chaosu, które może zwiększyć poziom Twojej irytacji.
Dobrym sposobem na stworzenie przestrzeni relaksacyjnej w domu jest za to przemyślenie 2 elementów aranżacji pokoju, które mogą stanowić podstawę dalszych działań.
 
Drzwi wewnętrzne – prywatność oraz izolacja akustyczna
Drzwi wewnętrzne, które będą stały na straży Twojego dobrego samopoczucia, powinny przede wszystkim odgraniczać Twój pokój od reszty pomieszczeń w mieszkaniu – zarówno wizualnie, jak i akustycznie. A zatem odpowiednie będą drzwi wewnętrzne bez przeszkleń, gwarantujące prywatność oraz spokój – takie jak np. drzwi Nestor 1 lub Nestor 3 wyposażone dodatkowo w zamek, dzięki czemu zapewnienie sobie chwili dla siebie jest jeszcze łatwiejsze. Z kolei izolacja akustyczna drzwi wewnętrznych jest znacznie bardziej skomplikowanym zadaniem. Wszystkie drzwi wewnętrzne dostępne na polskim rynku należą do określonej klasy akustycznej o mniejszej lub większej dźwiękochłonności. Na izolację akustyczną drzwi wpływają takie elementy ich konstrukcji, jak: powierzchnia skrzydła drzwi; masa skrzydła drzwi; liczba szczelin lub złączy (np. drzwi dwuskrzydłowe cechują się mniejszą izolacją akustyczną); materiał użyty do wypełniania drzwi; izolacyjność akustyczna poszczególnych elementów stolarki drzwiowej.
Według specjalistów większą izolację akustyczną drzwi wewnętrznych gwarantują tzw. drzwi bezprzylgowe, o prostej krawędzi przylegającej do ościeżnicy w momencie ich zamknięcia. Drzwi Vertigo Lux W00 oferują właśnie to rozwiązanie.
 
Panele korkowe – podłoga wyciszająca pomieszczenie
Warto pamiętać, że nie wystarczy odciąć się od hałasów z zewnątrz – często źródło nieprzyjemnych dźwięków tkwi wewnątrz pomieszczenia. Problemem może być np. skrzypiąca podłoga. Istnieje kilka powodów tego, że podłoga skrzypi: wysychające deski podłogowe, montaż podłogi na nierównym podkładzie, zbyt ścisłe lub zbyt luźne ułożenie elementów podłogi, brak dylatacji przy zbiegu ściany i podłogi.
Część z tych błędów można naprawić w prosty sposób, inne zaś wymagają gruntownego remontu podłogi. Istnieją jednak 2 proste rozwiązania problemu. Po pierwsze, można położyć na podłodze miękki, gruby dywan, który będzie zmniejszał nacisk wywierany na deski czy panele podłogowe, a zatem i sam hałas. Po drugie – warto przemyśleć wybór paneli korkowych takich jak np. Identity Moonlight, które gwarantują zarówno wysoką izolację akustyczną (która ułatwi Ci relaks), jak i stylowy wygląd.

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy twój czas!
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie!

Wybierz sklep i termin >>