Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Minimalistyczne wnętrze

Minimalistyczne wnętrze

2017-08-24 09:13

Na pierwszy rzut oka urządzenie wnętrza minimalistycznego nie wydaje się zbyt skomplikowane. Jednak to tylko pozory. By utrzymać ten styl należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Jakich?
 
Dążenie do perfekcji przy zachowaniu prostoty formy i harmonii - to podstawy minimalizmu. Obecnie to dość popularnym styl, który okazał się receptą na nadmiar bodźców, z którym mamy do czynienia na co dzień.
 
Wszystko ma swoje miejsce
Wnętrza minimalistyczne to wnętrza niezwykle uporządkowane - każdy mebel ma swoje „miejsce w szeregu”. Dlatego w tym przypadku warto postawić na meble o geometrycznych kształtach - może to być trójkąt, prostokąt, a nawet koło. W minimalistyczne wnętrze dobrze wpiszą się też niskie kanapy o prostych krawędziach. Przy czym pamiętajmy, że dodatki do pomieszczeń minimalistycznych należy dobierać szczególnie dokładnie. Tu nie ma miejsca na sentymenty, wszystko musi mieć swoje uzasadnienie i tworzyć spójną całość z resztą elementów.
 
Drzwi bez ornamentów
Baza, którą tworzymy, czyli ściany, podłogi i drzwi, to także ważny element wystroju minimalistycznego. Drzwi najlepiej wybrać proste, bez ornamentów i fantazyjnych przeszkleń. - Klienci, którzy urządzają minimalistyczne wnętrza wybierają modele o prostej formie, dlatego polecamy im drzwi Norma Decor z niewidoczną ościeżnicą Sara Pro lub kolekcję Invado Destino Unico - podpowiada Adam Hucz, odpowiedzialny za markę Invado.
 
Kolor utrzymany w ryzach
Jeżeli chodzi o kolory, to w stylu minimalistycznym przeważają dwie lub trzy czyste barwy, najczęściej biel, ale także czerń i czerwień. Wynika to z tego, że białe ściany stwarzają poczucie przestronności i stanowią idealne tło dla ciemniejszych, kontrastujących kolorów, w tym także soczystej zieleni czy pomarańczu. Dodatkowo przy dobieraniu mebli oraz elementów dekoracyjnych warto pamiętać o tym, aby były one utrzymane w jednym odcieniu - by nie wprowadzić kolorystycznego chaosu. Jeżeli chodzi o światło to sprawdzą się proste, geometryczne klosze, surowe lampy, a także oświetlenie punktowe.
 
autor: Invado

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy twój czas!
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie!

Wybierz sklep i termin >>