Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Jak rozświetlić wnętrze?

Jak rozświetlić wnętrze?

2017-01-26 11:23

W Twoim mieszkaniu jest zbyt ciemno? Wpada do niego niewiele światła słonecznego? Jest kilka prostych sposobów, by je rozświetlić. Sprawdź jakie.

fot. Invado

drzwi invado

Czasem forma i projekt mieszkania sprawiają, że jest ono byt zaciemnione i wpada do niego niewiele światła. Zdarza się to nie tylko w starych kamienicach, ale również w tzw. nowym budownictwie, gdzie bloki usytuowane są bardzo blisko siebie, przez co dostęp światła jest mocno ograniczony. Inna sytuacja, to kiedy za naszymi oknami rosną duże drzewa, które także uniemożliwiają wpadanie do środka promieni słonecznych. Są jednak na to proste aranżacyjne sposoby.
 
Na jasny kolor
W niedosłonecznionych mieszkaniach podstawą ich rozświetlenia jest wybór jasnych kolorów. Dotyczy to zarówno ścian, mebli, jak i podłogi. W tym przypadku wybierajmy jasne barwy, które elegancko wyglądają, a przy tym doskonale odbijają światło. Mimo że będzie je trudniej utrzymać w czystości, efekt rozświetlenia wyrówna wszystkie niedogodności związane ze sprzątaniem. W przypadku mebli też warto postawić na jasne kolory oraz lakierowane powierzchnie. Dodatkowo meble też nie powinny przytłaczać swoim gabarytem. Dlatego w tej sytuacji najbardziej sprawdzą się nieduże, skromne komody, sofy czy stoły.
 
W przypadku ciemnych powierzchni najlepiej wybrać drzwi z dużą ilością przeszkleń, aby światło mogło swobodnie przenikać między pomieszczeniami, przy jednoczesnym zachowaniu pełnej intymności każdego z domowników. Inne rozwiązanie to drzwi szklane, które sprawiają, że wnętrze nabiera niebanalnego, lekkiego charakteru. Poza tym optycznie je powiększają i rozświetlają – a o to nam właśnie chodzi. - Wewnętrzne drzwi szklane Amber to aż dwanaście modeli o różnym stopniu przezroczystości i unikatowym wzornictwie. Zarówno nowoczesnym, minimalistycznym, jak i bardziej zdobnym, bogatym w ornamenty. Dzięki temu każdy, kto chciałby mieć drzwi szklane, wybierze te dla siebie najlepsze - podkreśla Adam Hucz z Invado. - Są one trwałe, bo zrobione ze szkła hartowanego, które jest 7 razy bardziej odporne na stłuczenie niż tradycyjne szkło, a przy tym piękne współpracują z promieniami słonecznymi – dodaje A. Hucz.
 
Sztuczne oświetlenie
Nie da się ukryć, że w ciemnych wnętrzach duże znaczenie ma sztuczne oświetlenie. Wybierając je miejmy na uwadze, by było ono jak najbardziej zbliżone do naturalnego. Oprócz tzw. centralnego światła dobrze jest zamontować punktowe oświetlenie np. nad łóżkiem czy przy ozdobach ściennych. Nie zapomnijmy też o korytarzu, w którym oświetlenie powinniśmy rozplanować szczególnie starannie.

Pomysłów na rozjaśnienie niedoświetlonego mieszkania jest wiele. Warto z nich korzystać, by mimo niedogodności architektoniczno-projektowych nie odczuwać braku światła w codziennym użytkowaniu.
 
Autor: Invado

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>