Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Jak dbać o panele podłogowe?

Jak dbać o panele podłogowe?

2016-11-22 13:59

Zdecydowałeś się na pokrycie swojej podłogi panelami podłogowymi? To estetyczny i stosunkowo niedrogi sposób na wykończenie nowoczesnych wnętrz. Zanim zaczniesz eksploatować posadzkę, warto dowiedzieć się, na czym polega konserwacja paneli podłogowych i czym wyczyścić panele. Pamiętaj, że panele podłogowe powinieneś pielęgnować środkami dedykowanymi dla tego typu podłogi. Zobacz, jak dbać o panele, by na długo zachowały estetyczny wygląd!
 
Z artykułu dowiesz się:
• czym myć panele podłogowe,
• na czym polega konserwacja paneli,
• jakie wybrać środki do konserwacji paneli podłogowych,
• jak dbać o panele, by przedłużyć ich trwałość.

Panele to zupełnie inny typ podłogi niż parkiet – pielęgnacja paneli laminowanych wygląda więc inaczej niż w przypadku posadzki z litego drewna. W odróżnieniu od podłogi drewnianej nie można ich odnawiać, cyklinować i lakierować, dlatego trzeba o nie dbać od początku używania. Odpowiednia konserwacja i pielęgnacja paneli podłogowych sprawi, że będą ozdobą mieszkania przez długie lata.
 
Czyszczenie paneli podłogowych. Pozbądź się piasku, czyli odkurzacz w ruch!
 
Najważniejszą zasadą pielęgnacji paneli podłogowych jest niezostawianie zanieczyszczeń, które mogą porysować powierzchnię. Piasek czy resztki błota powinny być usuwane tak szybko, jak się pojawią. W tym celu najlepiej użyć odkurzacza z miękką końcówką. Ostre szczotki mogą zostawić ślady na panelach. Dodatkowo – w myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć – przypomnij domownikom również o konieczności wycierania butów. Przed i za drzwiami wejściowymi ustaw duże wycieraczki, a zbiorą część pyłu i brudu. Sprawi to, że późniejsze czyszczenie paneli będzie łatwiejsze.
 
Mycie paneli podłogowych (prawie) bez wody. Czym najlepiej myć panele podłogowe?
 
Jak myć panele podłogowe? Przede wszystkim należy starać się używać jak najmniejszej ilości wody – w przeciwnym razie podłoga może zacząć „puchnąć” na łączeniach. Aby temu zapobiec, panele laminowane należy myć dokładnie wyżętymi ściereczkami lub mopem. Zwróć uwagę, by materiał, którego używasz do mycia paneli, był odpowiednio miękki np. wykonany z mikrofibry.

Warto także stosować profesjonalne środki do pielęgnacji paneli podłogowych, na przykład płyn do pielęgnacji i konserwacji. Środek doskonale myje panele i pozostawia świeży zapach. Jeśli jesteś zwolennikiem tradycyjnych rozwiązań – jako preparat do konserwacji paneli podłogowych sprawdzi się również woda z octem. Nie pozostawia smug, ale zapach mikstury nie należy do najprzyjemniejszych.
 
Sposoby na zabezpieczenie paneli podłogowych
Wiesz już, jak czyścić panele i jakich środków używać do ich mycia. Warto też pomyśleć o ochronie powierzchni przed mechanicznymi zarysowaniami. Krzesła, stół i inne meble dobrze jest zaopatrzyć w filcowe podkładki. Taka ochrona niestety ściera się po jakimś czasie i czynność należy powtórzyć. Zwróć również uwagę na obrotowe fotele wykończone plastikowymi kółkami. Jeśli masz możliwość – wymień meble na takie, które mają kółka z gumowymi nakładkami. W innym wypadku możesz wyposażyć swoje wnętrze w matę poliwęglanową, chroniącą powierzchnię paneli. Pamiętaj, że zużytych paneli podłogowych nie da się naprawić. Trzeba je po prostu wymienić na nowe. Nawet najbardziej uważny użytkownik nie jest jednak w stanie zapobiec zniszczeniu, jeśli materiał będzie niskiej jakości. Dlatego eksperci radzą, by przy zakupie paneli nie kierować się jedynie ceną, ale także m.in. klasą ścieralności i użytkowania podłogi.

Zobacz też: Panele do łazienki – czy to dobry pomysł?

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>