Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Jak dbać o panele podłogowe?

Jak dbać o panele podłogowe?

2016-11-22 13:59

Zdecydowałeś się na pokrycie swojej podłogi panelami podłogowymi? To estetyczny i stosunkowo niedrogi sposób na wykończenie nowoczesnych wnętrz. Zanim zaczniesz eksploatować panele podłogowe, warto dowiedzieć się, jak czyścić ten typ podłogi. Pamiętaj, że panele podłogowe powinieneś pielęgnować środkami dedykowanymi dla tego typu podłogi.
 
Panele to zupełnie inny typ podłogi jak parkiet – wymagają innych środków przeznaczonych do ich pielęgnacji. W odróżnieniu od podłogi drewnianej nie można ich odnawiać, cyklinować i lakierować, dlatego trzeba o nie dbać od początku używania.
Pozbądź się piasku, czyli odkurzacz w ruch!
Najważniejszą zasadą pielęgnacji paneli podłogowych jest niezostawianie zanieczyszczeń, które mogą porysować powierzchnię. Piasek czy resztki błota powinny być usuwane tak szybko, jak się pojawią. W tym celu najlepiej użyć odkurzacza z miękką końcówką. Ostre szczotki mogą zostawić ślady na panelach. Dodatkowo – w myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć – przypomnij domownikom również o konieczności wycierania butów. Przed i za drzwiami wejściowymi ustaw duże wycieraczki, a zbiorą część pyłu i brudu.
 
Mycie (prawie) bez wody – unikaj nadmiernej wilgoci
Jak myć panele podłogowe? Przede wszystkim należy starać się używać jak najmniejszej ilości wody – w przeciwnym razie podłoga może zacząć „puchnąć” na łączeniach. Aby temu zapobiec, panele należy myć dokładnie wyżętymi ściereczkami lub mopem. Zwróć uwagę, by materiał, którym myjesz panele, był odpowiednio miękki np. wykonany z mikrofibry. Warto także stosować profesjonalne preparaty przygotowane specjalnie do czyszczenia podłóg laminowanych, na przykład płyn do pielęgnacji i konserwacji dostępny na stronie www.ddd.com.pl. Środek doskonale myje panele i pozostawia świeży zapach. Jeśli jesteś zwolennikiem tradycyjnych rozwiązań – w roli środka czyszczącego sprawdzi się również woda z octem. Nie pozostawia smug, ale jego zapach nie należy do najprzyjemniejszych.
 
Sposoby na zabezpieczenie paneli podłogowych
Poza czyszczeniem i pielęgnacją warto też pomyśleć o ochronie powierzchni przed mechanicznymi zarysowaniami. Krzesła, stół i inne meble dobrze jest zaopatrzyć w filcowe podkładki. Taka ochrona niestety ściera się po jakimś czasie i czynność należy powtórzyć. Zwróć również uwagę na obrotowe fotele wykończone plastikowymi kółkami. Jeśli masz możliwość – wymień siedziska na takie, które mają kółka z gumowymi nakładkami. W innym wypadku możesz wyposażyć swoje wnętrze w matę poliwęglanową, chroniącą powierzchnię paneli. Pamiętaj, że zużytych paneli podłogowych nie da się naprawić. Trzeba je po prostu wymienić na nowe. Nawet najbardziej uważny użytkownik nie jest jednak w stanie zapobiec zniszczeniu, jeśli materiał będzie niskiej jakości. Dlatego eksperci radzą, by przy zakupie paneli nie kierować się jedynie ceną, ale także m.in. klasą ścieralności i użytkowania podłogi. Wytrzymałe i efektowne panele podłogowe znajdziesz na stronie www.ddd.com.pl.

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy twój czas!
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie!

Wybierz sklep i termin >>