Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Z czego mogą być wykonane drzwi zewnętrzne?

Z czego mogą być wykonane drzwi zewnętrzne?

2016-11-22 13:42

Drzwi zewnętrzne są wizytówką Twojego domu. Oprócz odpowiedniej prezencji mają do spełnienia kilka praktycznych funkcji – m.in. izolują od hałasu i zimna. Wybierając drzwi, zwróć uwagę nie tylko na ich wybarwienie czy wykończenie, ale również na materiał z jakiego są wykonane. Każdy bowiem ma inne, specyficzne dla siebie cechy.
 
Drzwi zewnętrzne do domu powinny być dopasowane stylistyką i kolorem do całego budynku oraz zapewniać bezpieczeństwo domownikom.
Wśród najczęściej stosowanych materiałów do produkcji drzwi zewnętrznych należą:
  • drewno
  • stal
  • styropian
  • pianka
Zobacz, jakie właściwości mają poszczególne materiały i czym różnią się od siebie.

​Drzwi zewnętrzne z drewna – właściwości
Drzwi wykonane z drewna to tradycyjny sposób na ukoronowanie wejścia do domu. Takie drzwi są wyjątkowo piękne, wymagają jednak odpowiedniej pielęgnacji. Nie warto bagatelizować tej kwestii, ponieważ konserwacja pozwala zachować estetyczny wygląd na lata i ochronić przed działaniem czynników zewnętrznych.
Drewno jest szczególnie wrażliwe na wilgoć i wodę. Jeżeli nie zostanie zaimpregnowane, może:
  • wyginać się
  • pękać
  • zmieniać kształt
  • blaknąć pod wpływem słońca
 
Z tego powodu należy każdego roku sprawdzać stan drzwi i poddawać je konserwacji. Zwracaj uwagę na zmatowienia, jasne ślady (wyblaknięcia) oraz ciemne, które mogą oznaczać, że w drewno wniknęła wilgoć. Jeżeli zauważysz któreś z tych zmian, najpierw wyczyść drzwi i następnie pomaluj preparatem do drewna. W przypadku uznanych producentów powyższe mankamenty raczej nie występują ponieważ produkcja jest wykonywana wg rygorystycznych kryteriów, które dotyczą jakości materiału i procesu produkcyjnego. Drzwi drewniane w porównani ze stalowymi są cieplejsze i cichsze.
 
Drzwi zewnętrzne ze stali
Stal to najbardziej odporny materiał na drzwi. To z niej produkuje się drzwi antywłamaniowe, jak również drzwi przeciwpożarowe. Stalowe drzwi zewnętrzne to propozycja najbardziej ekonomiczna, pozwalająca zaoszczędzić nie tylko na zakupie, ale również na wydatkach związanych z ogrzewaniem.
 
Drzwi stalowe to doskonałe izolatory przed utratą ciepła.
Jednak w porównaniu do drzwi drewnianych mają krótszą żywotność. Stal może być podatna na rdzę, jeżeli nie będzie odpowiednio wykończona. W związku z tym stalowe drzwi nie są polecane do miejsc, w których występują obfite deszcze. Poza tym ten materiał łatwo się nagrzewa (i wychładza). Jeżeli chcesz wybrać drzwi stalowe, zwróć uwagę na zabezpieczenie ich powierzchni (np. pokrycie powłoką winylową) lub laminowany fornir drewniany.

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy twój czas!
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie!

Wybierz sklep i termin >>