Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Jak cyklinować lakierowaną podłogę?

Jak cyklinować lakierowaną podłogę?

2016-11-15 09:29

Drewno, podobnie jak inne materiały wykorzystywane w domu, niszczy się po kilkunastu lub kilkudziesięciu latach użytkowania. Jednak w przeciwieństwie do mebli czy elektronicznych sprzętów, podłogi z naturalnych desek nie trzeba od razu wymieniać. W renowacji zniszczonej powierzchni pomoże cyklinowanie. Zobacz, jak pozbyć się uszkodzeń i prawidłowo wycyklinować lakierowane drewno.

fot. źródło: shutterstock

cyklinowanie podłogi

Cyklinowanie to inaczej szlifowanie parkietu lub desek. W trakcie tego procesu zdarciu ulega wierzchnia, zniszczona warstwa drewna. Możesz zrobić to samodzielnie lub zatrudnić fachowców, którzy odnowią podłogę za Ciebie! Zanim zdecydujesz, kto ma przeprowadzić cyklinowanie, zobacz porady specjalistów DDD Dobre Dla Domu.
 
Cyklinowanie krok po kroku – przygotowanie
Kiedy warto pomyśleć o cyklinowaniu? Proces ten należy przeprowadzić, jeśli uszkodzenia podłogi drewnianej są bardzo widoczne i nie można ich zlikwidować za pomocą mazaków lub wosków koloryzujących. Renowacja drewna jest także konieczna w przypadku intensywnego łuszczenia się lakieru (odklejający się lakier może byś spowodowany albo nieprawidłową pielęgnacją, albo długim okresem użytkowania desek). Zanim przystąpisz do cyklinowania zastanów się, jaki jest stopień zniszczenia Twojej podłogi. Deski noszą zwykłe ślady użytkowania? Jeśli tak, prawdopodobnie wystarczy jedno cyklinowanie. W przypadku poważniejszych uszkodzeń niezbędne będzie dwu-, a nawet trzykrotne szlifowanie.
Odnawiając podłogę, musisz także liczyć się z tym, że pokój, w którym znajdują się zniszczone deski, będzie na 2 lub 3 dni wyłączony z użytku. Konieczne jest również usunięcie z pomieszczenia wszystkich mebli, tak, aby nie trzeba było przerywać pracy i przesuwać elementów wyposażenia. Pamiętaj też o wymontowaniu listew przypodłogowych.


fot. źródło: shutterstock

cyklinowanie

Szlifowanie – maszyna i papier ścierny
Cyklinowanie podłogi odbywa się za pomocą cykliniarki. Jako pierwszy wykorzystuje się papier o niskiej gradacji. Jeśli zdecydowałeś się na dużą cykliniarkę, która nie jest w stanie wyszlifować podłogi przy ścianach, wykorzystaj też małą, ręczną cykliniarkę kątową z papierem ściernym o tej samej grubości ziaren.
Pamiętaj, żeby nie uruchamiać cykliniarki, stojąc w miejscu na środku pomieszczenia. Może to zrobić w Twojej podłodze dziurę, którą trudno będzie później wyrównać. Podczas cyklinowania zawsze należy być w ruchu. W trakcie pracy nie zapomnij też o specjalnej masce, która ochroni Twoją twarz przed pyłkami i kawałkami startych desek.


fot. źródło: shutterstock

cyklinowanie

Szpachlowanie – wypełnianie zagłębień
Po cyklinowaniu konieczne jest wypełnienie wszystkich zagłębień, które powstały w podłodze podczas pracy maszyny. Zabieg uzupełniający te braki polega na nałożeniu na deski szpachli podłogowej (kolor materiału powinien być jak najbardziej zbliżony do barwy podłogi). Do szpachlowania możesz wykorzystać także pył pozostały po cyklinowaniu. Po zmieszaniu go ze spoiwem uzyskasz kolor bardzo zbliżony do tego, w jakim wykonana jest Twoja podłoga.
Pamiętaj, że szpachlę do parkietu rozrabia się przed nałożeniem na podłogę. Nie może ona być wilgotna, ponieważ uszkodzi strukturę drewna. Szpachlę nakłada się ruchem zygzakowatym. Ten etap renowacji podłogi należy przeprowadzać bardzo szybko – gotowa masa łatwo twardnieje i niezebrana w odpowiednim momencie zmieni podłogę w nierówną powierzchnię.
 
Ostatni szlif – wyrównanie powierzchni
Po wypełnieniu wszystkich nierówności pora przystąpić do ostatniego etapu cyklinowania. Końcowe szlifowanie przeprowadza się za pomocą tej samej maszyny, co na początku. Na tym etapie drewniana podłoga jest gotowa na lakierowanie.

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>