Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Czy warto zdecydować się na drzwi wewnętrzne z bulajem?

Czy warto zdecydować się na drzwi wewnętrzne z bulajem?

2020-10-27 13:49

Drzwi z bulajem, choć budzą dość oczywiste skojarzenia z konstrukcją okrętu, sprawdzą się nie tylko w domu marynarza. Okrągły świetlik jest bowiem czymś więcej niż tylko oryginalnym elementem dekoracyjnym. Zobacz, do czego służy bulaj w drzwiach wewnętrznych i w jakich przypadkach warto się zdecydować na taki model skrzydła drzwiowego!
 
Z artykułu dowiesz się:
• po co montuje się bulaj w drzwiach wewnętrznych,
• gdzie sprawdzą się drzwi wewnętrzne z bulajem.

Bulaj to element zaczerpnięty wprost ze statku. Oryginalnie nazywa się tak małe okrągłe okienko montowane w burcie okrętu oraz w drzwiach prowadzących do kajut. Montowanie bulajów ma na celu doświetlenie wnętrza statku i umożliwienie marynarzom znajdującym się pod pokładem obserwowanie tego, co dzieje się na zewnątrz. Bulaje do drzwi wewnętrznych faktycznie przypominają te, które można zobaczyć na statku – nie muszą być jednak specjalnie wzmacniane i uszczelniane. Zastosowane w mieszkaniu, staną się interesującym akcentem stylistycznym i okażą się praktyczne.
 

Drzwi wewnętrzne z bulajem

Drzwi wewnętrzne z bulajem – sposób na doświetlenie wnętrza
 
Bulaj w drzwiach wewnętrznych jest nietuzinkową formą przeszklenia. Zapewnia dopływ światła, a jednocześnie nie zabiera poczucia prywatności. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem są drzwi łazienkowe z bulajem – okrągły świetlik nie tylko wpuszcza światło, ale też pozwala łatwo sprawdzić, czy ktoś aktualnie przebywa w pomieszczeniu. Jest na tyle mały, że zapewnia intymność, jednak w przypadku łazienki i tak warto zamontować w bulaju szkło nieprzezroczyste (np. mleczne lub witrażowe).

Drzwi wewnętrzne z bulajem sprawdzą się też w kuchni, sypialni czy salonie – wszędzie tam, gdzie pożądane jest dodatkowe doświetlenie przestrzeni.

Warto też pamiętać, że bulaje mogą mieć różne rozmiary. Klasyczny świetlik okrętowy ma najczęściej 45 cm średnicy, ten zamontowany w drzwiach wewnętrznych bywa jednak dużo mniejszy.
Drzwi z bulajem – poczuj się jak na jachcie!
 
Drzwi z bulajem w naturalny sposób kojarzą się z aranżacją w stylu marynistycznym. Będą kolejnym – obok kotwicy, muszli czy figurki okrętu lub latarni morskiej – elementem, który podkreśli estetyczny związek przestrzeni z morzem i wzbudzi skojarzenia z wakacyjnym rejsem.
Bulaj w drzwiach wewnętrznych może być jednak oryginalnym elementem dekoracyjnym we wnętrzach urządzonych w niemal każdym stylu. Wpisze się zarówno w estetykę skandynawską, jak i industrialną (zwłaszcza gdy będzie wyglądać ja prawdziwy świetlik z okrętowej burty). Wiele zależy bowiem nie od samego bulaja, a od koloru i wzoru drzwi, na których jest umieszczony.

Bulaj do drzwi wewnętrznych można zamontować samodzielnie. Osadzenie świetlika wymaga jednak wycięcia w drzwiach otworu. Szeroki wybór drzwi wewnętrznych znajdziesz w sklepach DDD Dobre Dla Domu.

Zobacz też inne drzwi wewnętrzne nowoczesne.

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>