Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Biała podłoga w salonie – uniwersalna i ponadczasowa

Biała podłoga w salonie – uniwersalna i ponadczasowa

2020-06-29 10:07

Biała podłoga w salonie zachwyca uniwersalnym charakterem i neutralnością – pięknie uzupełnia wnętrza zaaranżowane zarówno w jasnych, jak i w ciemnych barwach. Doskonale sprawdza się w pokoju dziennym, niezależnie od tego, czy jest wykonana z paneli laminowanych, czy z naturalnego drewna. Jak jednak o nią dbać, by na długie lata zachowała swój szlachetny wygląd? Jak wkomponować białą podłogę w wystrój pokoju dziennego, by nie przytłoczyć jej nadmiarem barw i faktur? Podpowiadamy!
 

biała podłoga w salonie

Z artykułu dowiesz się:
• w jakich stylach sprawdzą się białe podłogi w salonie,
• jak zaaranżować salon z białą podłogą (jakie meble i dodatki dobrać),
• jakie zalety i jakie wady ma biała podłoga w salonie.

Czy biała podłoga w salonie jest dobrym pomysłem? Opinie są podzielone. Wiele osób twierdzi, że jest trudna do utrzymania w czystości, z drugiej jednak strony nie ma wątpliwości, że białe panele podłogowe czy też bielone deski z naturalnego drewna sprawiają, że pomieszczenie wydaje się bardziej przestronne. My jesteśmy przekonani, że białe podłogi mają swój urok!
 
Biała podłoga w salonie – nie tylko styl skandynawski
Salon z białą podłogą nieodparcie kojarzy się ze stylem skandynawskim. Nic dziwnego: design rodem ze Szwecji czy Norwegii bazuje w końcu na jasnych barwach. W takim wydaniu podłoga drewniana z bielonych desek stanie się doskonałym tłem dla sprzętów i dodatków wykonanych z naturalnych materiałów – mebli z drewna lub wikliny, lnianych lub bawełnianych zasłon czy wełnianych pledów…

Biała podłoga w salonie wychodzi jednak poza ramy stylu skandynawskiego. Dobrze dopełnia wnętrza w praktycznie każdym wydaniu:
• współgra ze stylistyką rustykalną, bazującą na naturalnym drewnie,
• staje się dobrym tłem do wyeksponowania niekiedy ekstrawaganckich sprzętów w aranżacji eklektycznej,
• nadaje harmonii wnętrzom w stylu prowansalskim,
• wprowadza ład do salonu w stylu nowoczesnym i pozwala podkreślić inne barwy,
• dobrze współgra z jasną aranżacją w stylu glamour – choć wtedy najlepiej prezentują się białe panele na wysoki połysk.

Na tle białej podłogi w salonie można pięknie wyeksponować meble w jasnych kolorach. Tak zaaranżowane wnętrze wyda się pełne światła, lekkie i harmonijne. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by na stonowanej posadzce ustawić ciemniejsze czy wręcz bardzo kolorowe sprzęty. Należy jednak pamiętać, że nadmiar motywów, barw i faktur przytłoczy białą podłogę, sprawi, że straci ona swój świeży charakter. Jeśli więc zależy Ci, by podkreślić szlachetny urok białej podłogi w salonie, postaw na lekkie meble i dodatki o prostych formach – dobrze sprawdzą się sprzęty na nóżkach czy meble z ażurowymi elementami.
 
Dobry sposób, by powiększyć salon – biała podłoga
Nie od dziś wiadomo, że jasne kolory odbijają światło, a przez to optycznie rozjaśniają i powiększają wnętrza. Jeśli więc masz niewielkie mieszkanie lub okna są zasłonięte przez rosnące drzewa, białe panele podłogowe w salonie będą strzałem w dziesiątkę. Jeszcze pełniejszy efekt powiększenia osiągniesz, malując na biało również ściany i sufit.
 
Biała podłoga – nieskazitelnie czysty salon
Utarło się, że białe powierzchnie, w tym podłogi, są trudne do utrzymania w czystości. Wiele osób twierdzi, że o wiele bardziej widać na nich wszelkie zabrudzenia. Owszem – ciemne włosy czy czarna sierść zwierząt na białej posadzce bardzo rzuca się w oczy, zupełnie inaczej jest jednak z kurzem. Na białych panelach czy deskach (szczególnie matowych) jest znacznie mniej widoczny niż w przypadku ciemnych podłóg. Na białej podłodze w salonie trudniej dojrzeć również wszelkiego rodzaju zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne.

Prawda jest więc taka, że biała podłoga potrzebuje zabiegów pielęgnacyjnych i sprzątania tak samo często, jak ciemniejsze posadzki.

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>