Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Szara podłoga w kuchni – pomysły na aranżacje

Szara podłoga w kuchni – pomysły na aranżacje

2020-04-16 09:16

Kuchnia w kolorze szarym nie wychodzi z mody od kilku sezonów. Nic w tym dziwnego – szarość jest uniwersalna, łatwa do skomponowania z innymi kolorami, pełna surowego wdzięku i bardziej praktyczna od równie popularnej bieli. Szare w kuchni mogą być nie tylko meble i ściany, ale także podłoga. W tym artykule skupimy się właśnie na niej.
 

Szara podłoga w kuchni.


Z tekstu dowiesz się:

• jak zaaranżować kuchnię z szarą podłogą,
• jakie meble i dodatki pasują do szarej podłogi w kuchni.

Szara podłoga w kuchni może być zrobiona z gresu, płytek ceramicznych lub betonu architektonicznego. W tej roli doskonale sprawdzą się również panele podłogowe, pod warunkiem że spełnią wiele dodatkowych wymagań. Kuchnia to w końcu pomieszczenie, w którym łatwo o zabrudzenie czy zachlapanie posadzki.

Panele do kuchni powinny:
• mieć wysoką klasę ścieralności,
• być pokryte specjalną powłoką zapewniającą im wodoodporność,
• mieć dodatkowe uszczelnienia na łączeniach, aby woda nie dostała się pod posadzkę.
 
Szara podłoga w kuchni – jakie pasują do niej meble i dodatki
W zależności od koloru innych elementów wyposażenia odcień szarej podłogi może się wydawać cieplejszy lub chłodniejszy. Antracyt, czerń czy granat podkreślą wrażenie chłodu, natomiast złamana biel, beż i odcienie brązu sprawią, że aranżacja będzie się wydawać bardziej przytulna. Co ważne – szara podłoga w kuchni pasuje praktycznie do każdego rodzaju frontów. Pięknie wygląda więc zarówno zestawiona z klasycznymi szafkami w odcieniu naturalnego drewna, jak i z nowoczesnymi meblami na wysoki połysk. W małych kuchniach idealnym dopełnieniem szarej podłogi będą natomiast białe meble.
 
Szare kuchnie – inspiracje w stylu skandynawskim, industrialnym i minimalistycznym
Szarość dobrze się komponuje z wieloma barwami. Dlatego też podłoga w tym kolorze jest neutralną bazą dla aranżacji w różnych stylach.

1. Skandynawska kuchnia z szarą podłogą – posadzka z szarych paneli w połączeniu z białymi meblami kuchennymi i jasnymi ścianami jest dobrym punktem wyjścia do aranżacji w stylu skandynawskim. Wystrój warto dopełnić drewnianymi akcentami, które ocieplą wnętrze – doskonale sprawdzi się tu m.in. blat w kolorze drewna. Do kuchni w stylu skandynawskim pasują również koszyki uplecione z wikliny, doniczki z ziołami czy niewielkie lampiony.

2. Szara kuchnia – inspiracje w stylu industrialnym – surowa szarość nieodparcie kojarzy się z aranżacją w stylu industrialnym. Szara podłoga – zarówno ułożona z płytek imitujących beton, jak i z paneli z widocznym rysunkiem drewna – doskonale wpisze się w aranżację inspirowaną wyglądem fabrycznych hal. W tym wypadku warto ją połączyć z minimalistycznymi meblami wykonanymi z drewna i metalu (lub skonstruowanymi z drewnianych skrzynek), oświetleniem z dekoracyjnych żarników Edisona czy blatem przypominającym beton. Wymarzonym elementem kuchni w stylu industrialnym jest też ceglana ściana, która doskonale skomponuje się z szarą podłogą.

3. Kuchnia w stylu minimalistycznym – szara podłoga świetnie też prezentuje się również we wnętrzach minimalistycznych. W tym przypadku można się również pokusić o połączenie różnych odcieni szarości – na posadzce, ścianach czy frontach mebli. Jednolita paleta kolorystyczna dodatkowo podkreśli ascetyczny charakter aranżacji. W kuchni minimalistycznej dobrze sprawdzi się również połączenie szarości z bielą lub z naturalnym, jasnym odcieniem drewna.

Szarość, nie tylko w kuchni, nigdy nie wychodzi z mody. Zainspiruj się naszymi propozycjami i zaaranżuj wnętrze, o jakim marzysz!

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>