Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Podłoga pełna szyku. Jakie drewno wybrać do wnętrz w stylu glamour?

Podłoga pełna szyku. Jakie drewno wybrać do wnętrz w stylu glamour?

2019-04-26 09:31

Styl glamour w domu – jedni go uwielbiają, inni uważają za przesadzony. Ostatnie lata pokazują jednak, że w Polsce staje się coraz bardziej popularny. Jak dobrać podłogi drewniane do wnętrza, które ma olśniewać luksusem?
 
Z tekstu dowiesz się:
• czym charakteryzuje się styl glamour we wnętrzach,
jaki rodzaj drewna najlepiej sprawdzi się w mieszkaniu urządzonym w stylu glamour,
• jakie wzory i kolory podłogi drewnianej najlepiej podkreślą wnętrze w stylu glamour.
 
fot. Shutterstock

podłoga

 W dosłownym tłumaczeniu słowo „glamour” oznacza przepych. Można to uznać za najkrótszą i najbardziej trafną definicję tego stylu wnętrzarskiego. Pozwala on na łączenie z sobą elementów, takich jak eleganckie i skórzane meble, pełne blasku dekoracje oraz dodatki. Takie zestawienie elementów wyposażenia wnętrz ma sprawić, że we własnym domu poczujesz się luksusowo jak w pałacu.
 
Najważniejsze założenia stylu glamour
Wnętrza w stylu glamour mogą mieć różne odsłony, jednak zawsze powinny zachwycać przepychem i elegancją. Stworzysz je dzięki wyrazistym, nasyconym barwom, jak butelkowa zieleń, bordo, granat, śliwka. Dobrze prezentują się też w jaśniejszym wydaniu, z bielą, szarością i beżem w roli głównej. Aranżacje bazują na „królewskich” połączeniach, na przykład zabytkowych mebli, bogato zdobionych dodatków oraz kryształowych żyrandoli.

Cechą wyróżniającą wnętrza glamour jest też wszechobecny blask. Oprócz wspomnianych już kryształów powszechne jest złoto i srebro, na przykład w postaci ramy lustra czy dekoracyjnych dodatków, a nawet zastawy stołowej. Nie mniej ważne są tkaniny, których użyjesz. Postaw na satynowe zasłony, pościel i poszewki na poduszki.

Pamiętaj, że styl glamour we wnętrzach to przepych, ale z przymrużeniem oka – dlatego nie wszystkie dodatki muszą kosztować fortunę. Najbardziej liczy się uzyskany efekt.
 
Styl glamour we wnętrzach – jaki materiał na podłogę wybrać?
Najbardziej cenionym materiałem wykończeniowym w stylu glamour jest naturalne drewno. Przy odpowiedniej konserwacji podłogi drewniane będą Ci służyły przez lata, idealnie podkreślając luksusowy charakter wystroju.

Jaka podłoga drewniana będzie najlepsza? Wybór zależy oczywiście od pomieszczenia, w jakim ma się ona znaleźć. W miejscu, gdzie drewno będzie narażone na wilgoć i zabrudzenia (np. przedpokój), możesz wybrać odporne gatunki egzotyczne (merbau, jatoba). Tam, gdzie istnieje ryzyko uszkodzenia mechanicznego, postaw na drewniane podłogi wykonane z surowców o dużej twardości, takich jak jesion czy dąb.
 
Podłogi drewniane w stylu glamour – wzornictwo i kolorystyka
Podłoga drewniana powinna być odpowiednim tłem dla każdego wystroju. W przypadku stylu glamour to wyjątkowo istotne, ponieważ deski powinny podkreślać piękno bogatego zdobnictwa mebli i dodatków, a jednocześnie go nie przysłaniać. Szczególnie dobrze będą prezentować się podłogi drewniane układane w jodełkę francuską, na przykład DISCOVERY Dąb Villa 1R jodełka. Jej powierzchnia cechuje się charakterystycznymi dla dębu średnimi sękami. Biorąc pod uwagę dużą dowolność stylu glamour, możesz także zdecydować się na klasyczne, proste ułożenie desek i ich dowolną kolorystykę.

Podłogi drewniane w stylu glamour nie ograniczają się do jednego odcienia. Możesz wybrać deski:
ciemne lub bardzo ciemne, które będą dobrze komponować się szczególnie z dodatkami w kolorze śliwkowym, amarantowym, meblami stylizowanymi na stare oraz dodatkami w postaci kryształów,
jasne, które pozwolą Ci wyeksponować białe meble,
w stonowanych odcieniach szarości, które będą pasować do nowoczesnych stylizacji i intensywnych kolorów.

Glamour umożliwia też zastosowanie wielu rodzajów wykończenia parkietu. Najczęściej jednak wybierane są podłogi lakierowane, które podkreślają elegancki charakter wnętrza, a także optycznie powiększają niewielkie pomieszczenia.

Podłoga to jeden z najważniejszych elementów wykończenia mieszkania lub domu w każdym stylu. Jeśli marzy Ci się wnętrze glamour, skorzystaj z bogatego asortymentu DDD Dobre Dla Domu i ciesz się swoim własnym luksusem!

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>