Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Jak urządzić dom w stylu art déco?

Jak urządzić dom w stylu art déco?

2019-04-23 11:59

Luksus, elegancja, szyk i najwyższa jakość materiałów – to określenia, którymi można najkrócej scharakteryzować styl art déco we wnętrzach. Znajdziesz w nim więc wysmakowane antyki, skórzane obicia i eleganckie podłogi drewniane. Na co zwrócić uwagę, urządzając dom w tym nurcie?

Z tekstu dowiesz się:
• czym charakteryzuje się styl art déco we wnętrzach,
jaka podłoga drewniana i jakie pokrycia ścian pasują do wnętrz w tym stylu,
• jakie meble i dodatki sprawdzą się w stylu art déco.

fot. Shutterstock

wnętrze

 Art déco to styl w architekturze, malarstwie, grafice oraz wnętrzarstwie, którego szczyt popularności przypadł na lata 20. ubiegłego stulecia. W sztuce charakteryzował się zamiłowaniem do geometrycznych form, poszukiwaniem piękna w funkcji przedmiotu użytkowego, a także jasnością przekazu. Wiele z tych cech przeniosło się także na art déco w ścisłym kontekście aranżacji wnętrz. Podpowiadamy, jak wykorzystać charakterystyczne elementy tego stylu w urządzaniu wystroju pomieszczeń.
 
Styl art déco we wnętrzach
W czasach swojego rozkwitu art déco był w Polsce prawdziwą rewolucją: jednocześnie nawiązywał do przeszłości i wybiegał w przyszłość. Dzisiaj jego cechami charakterystycznymi są ład, symetria i dyskretny urok dawnych epok. Dominują w nim motywy geometryczne: koła, kwadraty, prostokąty i romby, których kontury podkreśla wyraźna linia. Każdy element wystroju wnętrza w stylu art déco jest dokładnie przemyślany. Królują przede wszystkim antyki – pasjonaci aranżacji wnętrz w tym stylu potrafią kupować je za naprawdę duże sumy. Na szczęście obecnie powstaje coraz więcej mebli stylizowanych na stare.
 
Podłogi drewniane i wzorzyste ściany – podstawa wnętrza art déco
Aranżację zacznij od podstaw, czyli od wykończenia ścian i podłóg. W stylu art déco od początku modne były parkiety lub kostka drewniana. Jeśli więc chcesz do niego nawiązać, wybierz materiały w ciemnych barwach, najlepiej drewniane podłogi. Dla wykreowania wnętrza w tym stylu odpowiednie jest także wykończenie podłogi jasnym drewnem, na przykład klonem lub grabem.

Jeśli zastanawiasz się, jaka podłoga drewniana sprawdzi się najlepiej w Twoim wnętrzu art déco, wybierz model Podłoga drewniana Dąb Marsala Grande. Deski zabezpieczono lakierem matowym, co zapewnia ochronę przed uszkodzeniami. Ten rodzaj podłogi sprawdzi się na przykład w sypialni czy salonie. Doskonałym uzupełnieniem takiej drewnianej podłogi będzie dywan, najlepiej z motywami geometrycznymi.

Jeśli chodzi o ściany, postaw na jasne kolory, czyli odcienie bieli i beżu, które skupią większą uwagę na efektownej podłodze. Możesz je także urozmaicić sztukateriami. Jeżeli chcesz nieco bardziej zaszaleć, niektóre ściany ozdób za pomocą mozaiki lub nowoczesnej tapety winylowej – najlepiej ze wzorem geometrycznym lub kwiatowym.
 
Meble i dodatki w stylu art déco
Stare lub umiejętnie stylizowane meble dodają wnętrzu charakteru i prestiżu. W stylu art déco powinny one pozostawać w kolorystyce czarno-białej, z elementami złota, ale pożądane barwy to także granat, burgund, zieleń, a także biel.

Meble w tym stylu są proste w formie, mają jednolitą kolorystykę i często ozdabia się je złoceniami, kryształami czy drogimi kamieniami. Drewno jest lakierowane na wysoki połysk, a fotele i kanapy są tapicerowane, najlepiej naturalną skórą. Nogi mebli są zgięte, a ich fronty zaokrąglone. Większość mebli wypoczynkowych w stylu art déco to obszerne kanapy, fotele i tapczany, ale możesz także dobrać do nich stylowy stolik kawowy czy kredens.

Jeśli chodzi o dodatki, powinny one być wyraziste i utrzymane w podobnej stylistyce. Art déco to zarówno typowo ozdobne bibeloty, jak i bardziej funkcjonalne przedmioty, takie jak zegary czy lampy. Mile widziane są także żywe kwiaty.

Jeżeli urządzasz dom lub mieszkanie w stylu art déco, w pierwszej kolejności sprawdź naszą szeroką ofertę podłóg drewnianych i wybierz idealną podłogę do Twojego wnętrza!

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>