Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> 3 pomysły na modną łazienkę w stylu eklektycznym

3 pomysły na modną łazienkę w stylu eklektycznym

2019-03-12 09:17

Eklektyzm to nie tylko umiejętność łączenia różnych stylów – to przede wszystkim wyobraźnia, która zapewnia swobodę takiej aranżacji. Nowoczesne wnętrza eklektyczne to mieszanka stylowych detali rodem z baroku, japonizmu czy art deco z nowoczesnymi panelami podłogowymi i prostymi elementami wykończeniowymi. Fantazji na temat eklektycznej łazienki nie brakuje. Przedstawiamy pomysły na to, jak urządzić łazienkę w stylu eklektycznym i zastosować panele podłogowe do łazienki.

Z tekstu dowiesz się:
• czym jest łazienka w stylu eklektycznym,
• jak osiągnąć efekt nowoczesnego stylu retro z industrialnymi elementami,
• jak zaaranżować antyczne meble w łazience pałacowej,
• za pomocą czego można osiągnąć przytulny efekt w rustykalnej łazience.
 
Modna łazienka, szczególnie w eklektycznym wydaniu, wcale nie oznacza, że skrajności muszą się wykluczać. Możesz pójść w ciekawe połączenie klasyki z futuryzmem czy rustykalnych dodatków we wnętrzu glamour – pod warunkiem, że utrzymasz spójność stylistyczną, która jest kluczowym elementem każdej dobrej aranżacji wnętrza.
 
Nawet jeśli nie chcesz rezygnować z obecnego wystroju łazienki, wystarczy wprowadzić kilka dodatków (zgodnie z najnowszym trendem), by stworzyć zupełnie nową, stylową i efektowną przestrzeń. Inspirujemy!

fot. Shutterstock

kolor roku

Łazienka eklektyczna, czyli jaka? Cechy modnej łazienki
Od łazienki zawsze wymagamy wiele. To miejsce naszej codziennej pielęgnacji i higieny. Ma więc być synonimem komfortu, funkcjonalności i estetyki. Modna łazienka dla każdego będzie jednak oznaczać coś innego. Jedni będą wiernie podążać za wizjami z branżowych targów, niektórzy tylko zmienią meble, a jeszcze inni podłogę i sięgną np. po modne panele do łazienki.
Najważniejsze zasady każdego modnego wnętrza sprowadzają się jednak do 3 punktów:

1. Łączyć piękno z funkcjonalnością.
2. Wybierać materiały praktyczne i trwałe.
3. Podążać za swoimi upodobaniami.
 
Czasy, kiedy w łazience dominowały tylko płytki ceramiczne, już mijają, a rynek, dzięki rozwojowi technologii wykończeniowych, ma dziś do zaoferowania znacznie więcej rozwiązań. Nadal dominuje naturalność, stąd ogromną popularnością cieszą się okładziny kamienne, beton, szkło czy wielkoformatowy gres. Mile widziane jest także drewno, które wprowadza do wnętrza dużo ciepła. Ciekawą alternatywą dla płytek od kilku lat są panele do łazienki, zarówno na ścianach, jak i na podłodze.
Modna łazienka to także odpowiednio dobrane kolory wnętrza, będące dobrą bazą dla mebli i dodatków. Możesz wybrać modne dekory czy kolorowe dekoracje ścian. Zwróć uwagę na to, aby kolekcja armatury łazienkowej stylistycznie nawiązywała do całej przestrzeni. Odważ się na jeden odmienny akcent, podkreślający indywidualny charakter – Twój i Twojego wnętrza.
 
Jak urządzić łazienkę? 3 pomysły na aranżację eklektycznej łazienki
 
1. Nowoczesność i klasyka o industrialnym charakterze
Czy w nowoczesnej aranżacji surowe, monochromatyczne wnętrze będzie odpowiednią bazą dla tradycyjnego designu? Okazuje się, że tak. Urok takiego wnętrza tkwi w umiejętnym zestawieniu dodatków i kolorystyki, dzięki czemu Twoja eklektyczna łazienka oczaruje swoją przytulnością, a jednocześnie pozostanie nowoczesna.
 
Szary kolor ścian, dzięki tynkowi strukturalnemu, który przypomina surowy beton, pomoże Ci stworzyć minimalistyczne wnętrze w stylu industrialnym. Z szarością ścian doskonale będą korespondować panele podłogowe do łazienki Beton Jasny z kolekcji Impressive – idealne do industrialnych aranżacji. Z łatwością ożywisz wnętrze elementami w kontrastujących kolorach bieli i czerni: biel urządzeń sanitarnych i mebli oraz czerń, która sprawdzi się w formie dekoracyjnych akcentów.
 
Zabudowa industrialnej łazienki powinna mieć prostą, nowoczesną linię: wybierz kolorystykę oklein mebli i na etapie projektu ostrożnie wprowadź drugi, dominujący kolor, np. zaproponowaną już czerń.

Retro dodatki, które dodadzą charakteru wnętrzu w stylu industrialnym, to wyłącznie detale: czarno-białe zdjęcia na ścianach, żeliwny wieszak na ubrania i stojące lustro. Dzięki nim jesteś w stanie stworzyć przestrzeń, która będzie jednocześnie nowoczesna i swojska.

2. Inspiracje barokiem – łazienka w stylu pałacowym
Co powiesz na krótką podróż w czasie i połączenie nowoczesnych materiałów z historycznymi detalami z czasów rokoka, baroku czy neoklasycyzmu? Eklektyczna łazienka w takim stylu będzie pełna elegancji i wyrafinowania. W aranżacji możesz wykorzystać starą komodę z mosiężnymi uchwytami, babciny sekretarzyk czy toaletkę zakupioną w sklepie z antykami. Odpowiednio przerobiony stary mebel możesz wykorzystać np. pod umywalkę lub jako szafkę na ręczniki i kosmetyki.
 
Ważną rolę w takim wnętrzu będzie odgrywać kolorystyka – jeśli postawisz na ciemne meble, dobrze będą korespondować z dużymi, białymi kaflami naściennymi z połyskiem. Świetnie sprawdzą się również panele na ścianę, np. Biel Klasyczna. Zadbaj również o odpowiedni styl armatury – dobrze, aby miała klasyczną formę. Ozdobą łazienki w stylu pałacowym będzie antyczne lustro i mosiężne lampy lub klinkiety. Wszystkie bogato zdobione elementy doskonale ze sobą współgrają i podkreślają eklektyczny czar tego miejsca.

3. Rustykalna przytulność z nowoczesnym elementem zaskoczenia
Co powiesz na przytulną łazienkę w eklektycznym stylu z drewnem w roli głównej? Do tego orientalne dodatki i ściana w kolorze szarości. Naturalne deski imitujące ścianę szkieletową (zrobione np. z paneli ściennych) będą wyjątkową ozdobą takiego wnętrza. Wolnostojąca wanna na żeliwnych nóżkach, dekoracyjna armatura i ceramiczny dekor na ścianie nawiązujący do klasycznych kafli przywodzą na myśl wystrój wnętrz typowy dla angielskiej wsi.
 
Dekoracją takiego wnętrza – nieco w opozycji do stylu rustykalnego – będzie polerowany blat, kosze z orientalnym motywem oraz zabytkowa szafka w stylu kolonialnym. Naturalny charakter wnętrza podkreślą panele do łazienki z realistyczną rysunkiem słojów z kolekcji Impressive Ultra – Dąb Klasyczny Naturalny.

Połączenie różnych trendów i stworzenie harmonijnej całości to największa frajda w urządzaniu eklektycznej łazienki. Zestawienie mebli i dekoracji o odmiennym stylu daje zaskakujące efekty i w tym właśnie tkwi siła eklektyzmu!

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>