Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Podłogi drewniane - instalacja na ogrzewaniu podłogowym

Podłogi drewniane - instalacja na ogrzewaniu podłogowym

2018-12-05 09:07

Na ogrzewaniu podłogowym można układać podłogę drewnianą, ale zanim podejmie się taką decyzję należy pamiętać o kilku żelaznych zasadach.
 

podłogaNa podłodze z systemem grzewczym możemy stosować wyłącznie gatunki charakteryzujące się małym skurczem takie jak: merbau, iroko, doussie, teak, dąb, jesion, brzoza, dąb czerwony, orzech europejski, wiśnia amerykańska, wenge, sapelle. Niedopuszczalna jest jatoba, badi,tali, buk, buk parzony, klon europejski i kanadyski.

Na podłodze z ogrzewaniem nie powinno się kłaść parkietu (desek) o grubości powyżej 15mm. Należy pamiętać, że drewno jest dobrym izolatorem termicznym i stosowanie podłogi o dużej grubości obniża sprawność ogrzewania. Przykład – strata ciepła na dębowej klepce parkietowej wynosi prawie 7 stopni Celsjusza.
 
Nie należy instalować podłogi drewnianej na podłodze z elektrycznym systemem ogrzewania. System taki może wymuszać gwałtowne zmiany temperatury, co w konsekwencji może spowodować nagłe wystąpienie dużych naprężeń w podłodze i jej odkształcenie.
 
Bardzo dobrym rozwiązaniem na podłoże z systemem grzewczym jest podłoga trójwarstwowa, która dzięki swojej budowie jest bardziej odporna (przez co jest stabilniejsza) na działanie zmiennej temperatury i wilgotności powietrza wymuszonego przez ogrzewanie podłogowe.
 
Temperatura na powierzchni podłogi drewnianej wymuszona przez podłogowy system grzewczy nie powinna przekroczyć 27stopni Celsjusza.
 
Bardzo dobrym rozwiązaniem jest przyklejenie podłogi (trójwarstwowej, warstwowej) do podłoża (klejem o właściwościach elastycznych). Takie rozwiązanie zwiększa wydajność systemu grzewczego przez wyeliminowanie podkładu, który jest dodatkowym izolatorem (plus pęcherzyki powietrza).
Cała powierzchnia podłogi musi być równomiernie ogrzewana. W przypadku podłogi, pod którą tylko częściowo jest zainstalowany system grzewczy, należy tą powierzchnię oddzielić szczeliną dylatacyjną od pozostałej powierzchni.
 
Należy zwrócić szczególną uwagę przy podłogach instalowanych w sposób „pływający” na paraizolację, którą należy zastosować pod podkładem.
 
Podłoże po dokonanej instalacji systemu grzewczego, a przed montażem podłogi, powinno przejść proces wygrzewania udokumentowany stosownym protokołem sporządzonym przez wykonawcę systemu.
 
W pomieszczeniach z podłogowym systemem grzewczym, na którym jest zainstalowana podłoga drewniana, zaleca się stosowanie nawilżaczy powietrza celem stabilizacji wilgotności powietrza podczas okresu grzewczego, co w konsekwencji zmniejsza skurcz podłogi i ryzyko jej odkształcenia.

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>