Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Design drzwi – trendy 2018

Design drzwi – trendy 2018

2018-09-18 10:58

Drzwi wewnętrzne, jak każdy element wyposażenia wnętrz, podlegają zmieniającej się modzie. Kolejne sezony przynoszą nowe inspiracje i trendy. Jakie wzory królują w designie drzwi w tym roku? Sprawdź!
 
Skandynawskie szarości i rozbielone pastele powoli ustępują miejsca nowym trendom. Rok 2018 upływa pod znakiem wabi sabi (czyli umiłowania tego, co niedoskonałe), fioletu ogłoszonego kolorem roku przez Instytut Pantone oraz roślinnych motywów w wersji XXL. Jakie jednak trendy panują w designie drzwi?

fot. Shutterstock

drzwi

Drzwi wewnętrzne szklane – dla optycznego powiększenia przestrzeni
Szklane drzwi pozwalają na funkcjonalne oddzielenie poszczególnych części mieszkania, a jednocześnie wpuszczają do wnętrza więcej światła, tworząc wrażenie głębi i otwartej przestrzeni. Wpisuje się to w coraz silniejszą tendencję aranżowania domów pozbawionych barier, z płynnie przenikającymi się strefami. Salon łączy się z kuchnią, korytarz z salonem itd. – szklane drzwi nie zaburzają ciągów komunikacyjnych, a jednocześnie pozwalają nieco wyciszyć pomieszczenia i zwiększyć poziom intymności. Szklane drzwi dają również szansę na przemycenie innych trendów wnętrzarskich, takich jak motywy florystyczne lub imitacja surowego kamienia (np. w formie zadrukowanej folii znajdującej się pomiędzy taflami szkła).
 
Drzwi bezprzylgowe – modna jednolita płaszczyzna
Drzwi bezprzylgowe to ukłon w stronę modnego minimalizmu. Zawiasy są w nich bowiem całkowicie chowane w ościeżnicy, dzięki czemu po zamknięciu skrzydła drzwi tworzą jedną płaszczyznę. Skrzydło jednolicie łączy się z ościeżnicą, w odróżnieniu od drzwi przylgowych. Drzwi bezprzylgowe doskonale komponują się z nowoczesnymi aranżacjami. W celu podkreślenia ich minimalistycznego charakteru najczęściej dobiera się do nich proste, dyskretne klamki.
 
Drzwi z nadstawką – nie tylko do wysokich pomieszczeń
Coraz częściej można spotkać również drzwi wewnętrzne z dodatkowym panelem ozdobnym w postaci podwyższonej ościeżnicy. Takie rozwiązanie sprawdza się przede wszystkim w wysokich wnętrzach (np. w mieszkaniu w kamienicy, którego wysokość może sięgać nawet 4 m). Drzwi z nadstawką dobrze wyglądają również w domach, w których część dzienna zostaje zaaranżowana na wysokości dwóch kondygnacji. Pozwalają bowiem optycznie wyrównać proporcje pomieszczenia.
Drzwi w stylu eko – z wyraźnym usłojeniem
Istotnym trendem w 2018 roku jest także zwrot ku temu, co naturalne. Dużą popularnością cieszą się meble z recyklingu, dekoracje z wikliny, korzenia drzewa oraz proste drzwi pokryte fornirem z widocznym rysunkiem drewna. Usłojenie lub sęki są bowiem w pełni naturalne, a ich pozorna niedoskonałość przemawia jedynie na korzyść konkretnego modelu drzwi. Sprawia bowiem, że wystrój staje się bardziej autentyczny, a mniej wystudiowany i sztuczny.

Zobacz również inne trendy wnętrzarskie 2018 roku!

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>