Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Drzwi przesuwne – jakie wybrać do wykończenia wnętrz?

Drzwi przesuwne – jakie wybrać do wykończenia wnętrz?

2018-08-20 10:34

Systemy drzwi przesuwnych to jedno z najmodniejszych w ostatnim czasie rozwiązań w aranżacji wnętrz. To również ciekawa i praktyczna alternatywa dla mniejszych pomieszczeń, która doskonale sprawdzi się tam, gdzie brakuje miejsca na otwieranie tradycyjnych drzwi skrzydłowych. Jeśli zatem wykańczasz wnętrza w swoim mieszkaniu i stale zastanawiasz się nad tym, jakie drzwi zamontować, to podpowiadamy, kiedy warto zdecydować się na drzwi przesuwne i jak zaplanować ich montaż.
 
fot. Shutterstock

drzwi

Drzwi przesuwne to przede wszystkim wygoda i sposób na oszczędność przestrzeni, zwłaszcza w niezbyt dużych pomieszczeniach, gdzie liczy się każdy metr kwadratowy. Nie jest to jednak warunek konieczny do montażu systemu drzwi przesuwnych. Ciekawe rozwiązania znajdziesz także dla dużych wnętrz oraz tam, gdzie potrzeba niestandardowych aranżacji, aby zapewnić pomieszczeniom funkcjonalność. Ważne jest, aby montaż drzwi przesuwnych przeprowadzać w odpowiednim czasie, w zależności od tego, jaką mają pełnić rolę i na jaki rodzaj systemu się decydujesz. Kiedy np. planujesz dwuskrzydłowe przesuwne wejście do salonu z jadalni, prace montażowe należy rozpocząć jeszcze na etapie stawiania ścian działowych. Wynika to z konieczności doboru odpowiedniej wielkości otworu. W przypadku standardowego wejścia, montaż będzie zależeć już od modelu, jaki został wybrany – naścienny lub chowany w ścianę.

​Drzwi przesuwne – dwa systemy mocowania
W sklepach można znaleźć dwa rodzaje wewnętrznych drzwi przesuwnych, a podstawowa różnica między nimi polega na sposobie montażu oraz ostatecznym efekcie wizualnym. W pierwszym przypadku drzwi są na ścianie i montowane w systemie naściennym, w drugim – w kasecie, tj. chowane w ścianę.
  • Drzwi przesuwne naścienne – małe pomieszczenia bądź niewielki metraż W tym systemie skrzydło przesuwa się wzdłuż ściany na szynie zamontowanej nad nadprożem. Mechanizm jest łatwy do demontażu, co pozwala w każdej chwili zmienić opcję na drzwi skrzydłowe. Jest to proste w adaptacji rozwiązanie, dobre do łazienki, do wąskiego przedpokoju lub wejścia z niego do pokoju. Co najważniejsze – nie potrzeba tu generalnego remontu czy kucia ściany. Poza funkcjonalnością, takie drzwi są niewątpliwie eleganckie i nowoczesne. Ich niedogodnością jest niestety brak możliwości ustawienia na tej ścianie mebli oraz widoczność skrzydła przez cały czas.
  • Drzwi przesuwne chowane w ścianę – małe i duże pomieszczenia Dyskretne, nie ingerują w przestrzeń i nie ograniczają jej funkcjonalności. Nie zaburzają również relacji między pomieszczeniami. Błyskawicznie się otwierają dzięki łatwej w montażu metalowej szynie i kasecie, w której chowa się skrzydło. Zapewnia mu ona niewidoczność, natomiast ją samą maskuje wykuta w ścianie wnęka lub płyty gipsowo-kartonowe, jakie należy zamontować przed wykończeniem ścian i podłóg. System kasetowy doskonale nadaje się zarówno do małych, jak i dużych pomieszczeń, do salonu i do kuchni. Sprawdzi się również w garderobie, do której wejście prowadzi z sypialni. Głównym atutem tego rozwiązania jest jego estetyka oraz łatwość wkomponowania w każdą aranżację wnętrz.
Drzwi przesuwne – jakie zastosowanie?
Minimalistyczne i nowoczesne wewnętrzne przesuwne drzwi szklane dodadzą pomieszczeniu wytworności i elegancji. To coraz chętniej wybierana opcja, jaka najlepiej sprawdza się w formie reprezentacyjnego przejścia między salonem a holem. Jest także doskonałym rozwiązaniem na drzwi tarasu, dopełniając nowoczesną aranżację wnętrz. Poza tym systemy przesuwne skutecznie sprawdzają się też jako ścianki działowe drewniane i drewnopochodne:
  • między kuchnią a spiżarnią,
  • między pokojem a kuchnią, jako stylowy element takiej przestrzeni, choć zwykle opracowywany w systemie kasetowym,
  • między garderobą a sypialnią, maskując poranny bałagan,
  • w pomieszczeniach wielofunkcyjnych, jeśli chcesz wydzielić dodatkową przestrzeń, jak np. aneks do pracy,
  • w przedpokoju drzwi przesuwne stanowią bardzo dobre zamknięcie szaf wnękowych.
Wygodne otwieranie i zamykanie drzwi umożliwiają główne elementy systemu: szyna, wózek i ograniczniki stabilizujące tor jazdy. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest ich prosty montaż w istniejącym już budynku bez konieczności przeprowadzania generalnego remontu. Dużą łatwość aranżacji daje także system kasetowy dzięki różnej grubości kasety. To pozwala dopasować rozwiązania do prawie każdej ściany, tworząc z nią spójną całość.

W ofercie DDD Dobre Dla Domu znajdziesz szereg rozwiązań, w tym także nietypowych.

To, jaką stylistykę wybierzesz docelowo – klasyczną, nowoczesną czy rustykalną – zależy od Twoich upodobań oraz innych elementów wystroju, tj. meble oraz kolor i faktura ścian – warto o tym pamiętać.

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>