Urządzając pokój dla nastolatka powinniśmy wziąć pod uwagę jego gust i zainteresowania. Pamiętajmy także o wygodzie i bezpieczeństwie. Także podczas doboru drzwi wewnętrznych.

Młodzieżowy pokój

Większość nastolatków marzy o własnym pokoju, a gdy już go otrzyma, to traktuje jak prywatną twierdzę. Przebywa tam większość dnia, zatem nie bez znaczenia jest wystrój oraz dodatkowe elementy, w tym drzwi wewnętrzne. Dlatego planując strefę dla nastolatka warto pomyśleć o drzwiach, które z jednej strony będą trwałe i bezpieczne, z drugiej zaś zapewnią mu poczucie intymności.

drzwi invado drzwi invado

Własny pokój

Dorastające dziecko coraz częściej zamyka się we własnym pokoju. Chce być samo, z kolegami, albo po prostu w ciszy odrobić lekcje. W takim przypadku nie bez znaczenia są drzwi, które tworzą niepowtarzalny klimat pokoju, a jednocześnie są gwarancją pewnej prywatności. Dla reszty domowników też jest to istotne. Szczególnie jeżeli młody człowiek lubi głośno słuchać muzyki, bądź często rozmawia przez telefon. Dlatego warto wybrać drzwi solidne, które wszystkim dadzą poczucie komfortu- np. modele z kolekcji Averno od Invado. Pomogą one urządzić przytulny pokój, w którym dobrze spędza się czas – mówi Adam Hucz z firmy Invado.

Pokój z przeszkleniami

W mniejszych i ciemnych pomieszczeniach sprawdzą się drzwi z dużą ilością przeszkleń. Optycznie powiększą pokój, przepuszczając między pomieszczeniami więcej światła. Przykładem tego jest kolekcja Vinadio. – Duże przeszklenia zastosowane w tych drzwiach doświetlą każde wnętrze. Jednocześnie zastosowane w tych modelach szyby satinato pozwalają zachować intymność – nie widać co dzieje się za zamkniętymi drzwiami. Wyjątkowy styl Vinadio doda pomieszczeniu nietuzinkowego charakteru, co z pewnością doceni każdy nastolatek – podkreśla A. Hucz z Invado.

Wybierając drzwi do pokoju nastolatka warto ostatecznie zapytać dziecko o zdanie. Niech w miarę możliwości ma wpływ na wygląd i klimat swojego pokoju. Poza tym wybrane przez siebie rzeczy będzie bardziej doceniał i dbał o nie. Co z pewnością stanowić będzie dodatkowy atut wspólnego wyboru.