Jak urządzić przytulne mieszkanie? Zacznij od podłogi

Przytulne mieszkanie kojarzy się przede wszystkim z jasnymi, pastelowymi kolorami, miękkimi tekstyliami i nastrojowym oświetleniem. Tymczasem dużą rolę w aranżacji wnętrza, które sprzyja wypoczynkowi, odgrywa również odpowiednio dobrana podłoga. Jakie pokrycie posadzki wybrać, by stworzyć naprawdę przytulną aranżację? Podpowiadamy!

Z artykułu dowiesz się:

  • jakie podłogi pozwalają stworzyć przytulne wnętrza,
  • jakie są zalety drewnianej posadzki.

Dom to bezpieczna przestrzeń, w której można naładować akumulatory i zrzucić z siebie troski związane z życiem zawodowym. Nic więc dziwnego, że od dłuższego czasu największą popularnością cieszą się przytulne aranżacje, które ułatwiają wyciszenie się, a jednocześnie napełniają nową energią.

Przytulne wnętrza mieszkań a pokrycie podłogi

Na harmonijny, odprężający nastrój we wnętrzu wpływają nie tylko kolory, ale też kształty i faktury. Nowoczesne przytulne wnętrza są więc pełne przyjemnych w dotyku, miękkich materiałów i elementów wyposażenia o minimalistycznych, ale łagodnych liniach. Bardzo ważne okazują się również naturalne surowce – zdrowe, ciepłe i szlachetne.

Mogłoby się wydawać, że jeśli zależy ci na przytulnym wnętrzu, najlepszym rozwiązaniem na podłogę będzie miękki dywan z długim włosiem. My jednak wierzymy, że podstawą powinno stać się odpowiednie pokrycie posadzki.

Jak urządzić przytulne mieszkanie? Zacznij od podłogi

Przytulne mieszkanie z drewnem w roli głównej

Co więc ułożyć na podłodze, by stworzyć przytulną aranżację? Oczywiście naturalne drewno! Podłogi drewniane są w końcu nie tylko szlachetne i eleganckie, ale też ciepłe w dotyku (docenisz to zwłaszcza rano, gdy zsuniesz z łóżka gołe stopy) i… zdrowe. Nie przyciągają alergenów i reagują na wilgotność i temperaturę powietrza, pozytywnie wpływając na odpowiedni mikroklimat we wnętrzu. W dosłowny sposób tworzą więc w domu dobrą atmosferę!

Deska na podłogę to jednocześnie sposób na wyciszenie wnętrza i odseparowanie go od niepożądanych dźwięków. Drewno wprawdzie słabiej tłumi hałas niż posadzka pokryta wykładziną, jednak zapewnia domownikom lepszy komfort akustyczny niż popularne twarde laminaty, które rezonują przy każdym kroku.

Jaki rodzaj drewnianej podłogi będzie odpowiedni do przytulnego wnętrza? Wybór wzorów i kolorów jest bardzo szeroki! My stawiamy na jak najbardziej neutralny wygląd posadzki, który łatwo dopasować do innych elementów wyposażenia wnętrza. Doskonale sprawdzi się więc dębowa deska w naturalnym kolorze lub deska delikatnie bielona, która dodatkowo optycznie rozjaśni i powiększy przestrzeń. Miłośnikom przytulnego wystroju w stylu rustykalnym spodoba się natomiast posadzka z widocznym usłojeniem.