Drzwi na miarę… przegląd rynkowych trendów i nowości.

Każdy z nas podczas projektowania lub planowania wyposażenia swojego domu podejmuje wiele ważnych decyzji, które wpływają na charakter całego projektu i determinują wiele późniejszych wyborów. Do takich kwestii należy niewątpliwie wybór drzwi wewnętrznych – najczęściej decydujemy się na nie biorąc pod uwagę kolorystykę wnętrza, charakter jego aranżacji oraz rodzaj i fakturę zastosowanych w nim materiałów. Warto więc przyjrzeć się najnowszym propozycjom i trendom na rynku drzwi, które producenci chętnie wprowadzają do swoich kolekcji.

Drzwi Espina W01 Drzwi Espina W00
Modele drzwi Espina z kolekcji marki Pol-Skone

Nowa odsłona drzwi fornirowanych.

Naturalny fornir jest bardzo eleganckim i jednocześnie naturalnym sposobem wykończenia powierzchni drzwi – wprowadza do wnętrza naturalne ciepło drewna. Szczególnie popularnym motywem dla drewnianych elementów we wnętrzach stała się w ostatnim czasie jodełka – czyli ukośne łączenie desek lub wzoru drewnianych słojów na powierzchni. Motyw ten jest chętnie stosowany na podłogach, czy ścianach – nic więc dziwnego że pojawia się także na drzwiach. Jodełka wygląda jeszcze bardziej efektownie w formie niesymetrycznego przesunięcia osi wzoru na powierzchni lub z zastosowaniem szyby.

Graficzne wzory.

Są chętnie stosowane we wnętrzach jako motywy tapet czy płytek ceramicznych. Wyraźne i kontrastowe – nadają elementom wyposażenia niepowtarzalny charakter. W delikatnej formie – np. jako frez na powierzchni – sprawiają że proste formy zyskują elegancką przestrzenność. Drzwi z delikatnym frezem zdecydowanie zaznaczają swoją obecność we wnętrzu a ich forma przykuwa uwagę – ale jednocześnie nie zaburzają harmonii innych elementów wyposażenia i świetnie z nimi współgrają.

Drzwi Sublime Drzwi Sublime Drzwi Sublime B9 Drzwi Sublime B4 Drzwi Sublime B6 Drzwi Sublime B12
Nowe modele drzwi Sublime z kolekcji marki Pol-Skone

Drzwi Estato
Drzwi Estato z kolekcji Pol-Skone

Na drugim biegunie graficznego ‘przełamania’ powierzchni znajdzie się zastosowanie wyraźnego, kontrastowego elementu – na przykład ciemnej szyby dzielącej powierzchnię jasnych drzwi. Taki element zdecydowanie przyciąga wzrok i staje się jednym z głównych punktów wnętrza.

Ponadczasowa czerń i uniwersalne szarości.

Kolor czarny rozgościł się w naszych wnętrzach i z pewnością zostanie w nich na dłużej. Poza drzwiami malowanymi, czerń występuje także jako okleina – i tak marka Pol-Skone wprowadziła do rodziny laminatów Lamistone CPL kolor czarny który można zastosować do wybranego modelu drzwi okleinowanych /SEMPRE, IMPULS, DECO, DECO INVEST, DRZWI WEJŚCIOWE, DRZWI DŹWIĘKOIZOLACYJNE, OŚCIEŻNICE/. Laminat ten charakteryzuje się wysoką odpornością dzięki czemu – poza wnętrzami mieszkań może być także stosowany w budynkach użyteczności publicznej oraz w warunkach intensywnej eksploatacji stolarki drzwiowej np. w hotelach, biurach.

Drzwi okleina czarna
Okleina Lamistone CPL kolor czarny

Model Haptic zyskał natomiast dwie nowe odsłony – Grafite i Titano – dzięki czemu możemy dopasować jeszcze lepiej rodzaj szarości skrzydła drzwiowego do zastosowanych we wnętrzu odcieni.

Drzwi Haptic Drzwi na miarę… przegląd rynkowych trendów i nowości.
Model Haptic, okleina Grafite i Titano