Dlaczego warto wybrać drzwi z lustrem?

Jeśli planujesz wystrój domu i stoisz przed wyborem drzwi, pamiętaj, by dobrze przemyśleć każde pomieszczenie. Przejście z jednego do drugiego pokoju nie zawsze musi wyglądać tak samo. Wbrew pozorom drzwi, poza oddzielaniem pomieszczeń, mogą mieć też inne praktyczne cechy. Przykładowo – drzwi z lustrem są często bardzo dobrym i funkcjonalnym rozwiązaniem zwłaszcza w niewielkich mieszkaniach lub w pomieszczeniach służących za garderobę czy łazienkę.

Z tekstu dowiesz się:

  • czemu drzwi z lustrem sprawdzą się w małym pomieszczeniu,
  • dlaczego lustrzane drzwi sprzyjają oszczędnościom,
  • w jaki sposób drzwi wewnętrzne z lustrem wpływają na aranżację wnętrza.

Każdy pokój w mieszkaniu służy nam w inny sposób. Gdy wybierasz stałe elementy pomieszczenia, takie jak podłoga czy drzwi, warto mieć to na uwadze. Wnętrze, poza atrakcyjną aranżacją, powinno być wyposażone również w praktyczne rozwiązania. Drzwi wewnętrzne z lustrem będą idealnym elementem wyposażenia w pomieszczeniach, w których zależy Ci na możliwości szybkiego przejrzenia się. Zwłaszcza jeśli nie gospodarujesz dużą przestrzenią albo nie masz już miejsca na ścianie, aby powiesić lub postawić oddzielne lustro.

Drzwi lustrzane do garderoby – idealne rozwiązanie do małego pomieszczenia

Zwykle pomieszczenie pełniące funkcję garderoby jest niewielkich rozmiarów, a większość miejsca zajmują szafy lub wieszaki na ubrania oraz akcesoria. Drzwi lustrzane do garderoby są o tyle dobrym rozwiązaniem, że nie zajmują dodatkowego miejsca, natomiast wykorzystują te elementy, które już są w pokoju. Nie musisz się martwić, że w garderobie zabraknie miejsca na lustro – całą dostępną przestrzeń możesz przeznaczyć na przechowywanie ubrań.

Garderoba jest pierwszym miejscem, jakie przychodzi na myśl, jeśli chodzi o drzwi lustrzane. Ale czy jedynym? Drzwi z lustrem świetnie sprawdzą się również w wąskim korytarzu, małej sypialni, a także niewielkiej łazience. Ważne jest tylko to, gdzie najczęściej się przeglądasz.

Dlaczego warto wybrać drzwi z lustrem?

Drzwi wewnętrzne z lustrem – oszczędność pieniędzy

Niewątpliwą zaletą drzwi lustrzanych jest możliwość zaoszczędzenia nie tylko miejsca, ale także pieniędzy. Zakup lustrzanych drzwi bardziej się opłaca niż kupowanie drzwi i lustra oddzielnie – wówczas narażamy się na dużo większe koszty. Zwłaszcza jeśli zależy Ci na dużym lustrze, w którym można zobaczyć się w całej okazałości. Sprawdź drzwi z lustrem Sempre Lux, które możesz zamontować w łazience, sypialni i garderobie. Dzięki takiemu rozwiązaniu zapewnisz sobie komfort, a także mniejsze koszty.

Przeczytaj także: Nowoczesne drzwi wewnętrzne – poznaj trendy 2019 roku

Drzwi lustrzane na wymiar – aby pomieszczenie wydawało się większe

Kolejną niewątpliwą zaletą drzwi z wbudowanym lustrem jest to, że optycznie powiększają przestrzeń. Jeśli zmagasz się z niewielkimi pomieszczeniami, którym chcesz wizualnie dodać odrobinę miejsca, dobrze jest zdecydować się właśnie na model z wbudowanym lustrem.

Drzwi lustrzane świetnie się sprawdzą również w słabo oświetlonych pomieszczeniach, ponieważ odbijają światło. Im jest jaśniej, tym większe wydaje się pomieszczenie, a w przestronnym i jasnym otoczeniu wszyscy domownicy czują się lepiej.

Co prawda zdarza się, że podczas przeciągu czy też przez zwykłą ludzką nieuwagę drzwi trzasną. Nie musisz jednak przejmować bezpieczeństwem – takie okoliczności zostały przewidziane już na etapie projektowania drzwi lustrzanych, dlatego nawet przy silnym trzaśnięciu lustro się nie stłucze.

Sprawdź drzwi dostępne w naszej ofercie i znajdź najlepsze rozwiązanie dla siebie.