Pomysły na letnią aranżację tarasu

Jeśli jesteś właścicielem domu z ogrodem, podczas słonecznych dni z pewnością dużo czasu spędzasz na tarasie. Zaaranżowanie tej przestrzeni w Twoim ulubionym stylu pozwoli Ci jeszcze bardziej cieszyć się piękną pogodą i obcowaniem z naturą. Podpowiadamy, co jest obecnie na topie i o czym warto pamiętać, aby Twój ogrodowy azyl był nie tylko piękny, ale też funkcjonalny i trwały.

Z tekstu dowiesz się:

  • jak stworzyć aranżację tarasu przy domu w stylu Hampton,
  • jak zaaranżować taras w stylu rustykalnym,
  • czego potrzebujesz, aby zrealizować pomysł na taras przed domem, w którym dominuje roślinność.

Taras to miejsce, w którym spędzasz wolny czas, relaksujesz się i odpoczywasz w ciepłe dni. Powinien więc pozwalać Ci na błogie lenistwo i miłe chwile w gronie bliskich Ci osób. Dlatego tak ważne jest, aby jego wykończenie i wystrój odpowiadały Twoim upodobaniom. By tak było, skorzystaj z naszych rad!

Pomysł na taras przed domem w stylu Hampton

Jeśli lubisz elegancję z odrobiną wakacyjnego luzu, spokojne kolory i motywy marynistyczne, z pewnością spodoba Ci się aranżacja tarasu w stylu Hampton. Dominuje w nim inspiracja morzem i wszystkim, co z nim związane – spokojne barwy: złamane biele, szarości i błękity oraz naturalne kolory drewna, piasku i kamieni. Nie zapomnij o parasolu w biało-niebieskie pasy i poduszkach w tych samych barwach, które urozmaicą aranżację.

Pomysły na letnią aranżację tarasu

Aranżacja tarasu przed domem w stylu rustykalnym

Styl rustykalny sprawdza się w przypadku domów z drewna i kamienia, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać elementy wiejskiego klimatu także w aranżacji małego tarasu przy nowoczesnym budynku. Podłogę dobrze uzupełnią naturalne materiały, takie jak: drewniane meble i barierki, kamienne doniczki z żywymi kwiatami, kolorowe poduszki czy proste skrzynki, w których posiejesz zioła. Jeśli wystarczy Ci miejsca, zdecyduj się jeszcze na kilka dodatków z wikliny, na przykład fotel czy huśtawkę.

Aranżacje tarasu przy domu pełne zieleni

Najważniejszą funkcją tarasu jest oczywiście zapewnienie komfortowej i pięknej przestrzeni do wypoczynku. Dlatego jeśli nie przemawiają do Ciebie konkretne style, a przy tym masz zacięcie ogrodnicze, możesz postawić na prosty i sprawdzony sposób aranżacji tarasu przy domu skąpanej w zieleni. Jej podstawą będą przede wszystkim rośliny, czyli różne gatunki kwiatów i ziół.

Taras tego typu może też płynnie przechodzić w ogród, w którym posadzisz ulubione owoce i warzywa oraz jeszcze więcej kwiatów. Aby jednak wydzielić przestrzeń, gdzie wygodnie usiądziesz i na przykład zjesz obiad przy stole, zdecyduj się na meble z naturalnego surowca, ale co do ich wyboru masz dużą dowolność. Możesz postawić na drewniany stół i krzesła, lniane leżaki, fotel z wikliny, albo… wszystko naraz!

Nie posiadasz tarasu, ale masz balkon? Wbrew pozorom taka przestrzeń również stwarza duże możliwości aranżacyjne!

Zobacz nasz poradnik: Funkcjonalny i stylowy balkon – czas na wiosenną metamorfozę!

Jeśli szukasz podłogi, która pozwoli Ci na realizację pomysłów na aranżację tarasu, koniecznie sprawdź ofertę DDD Dobre Dla Domu. Urządź z nami Twoje wymarzone miejsce letniego wypoczynku!