Wszystko co musisz wiedzieć o desce tarasowej WPC

Taras to miejsce wykorzystywane w dość intensywny sposób. Jednocześnie pełni w domu reprezentacyjną funkcję. Aby połączyć aspekty wizualne i praktyczne, najlepszym wyborem materiału na pomost, podest lub taras będzie deska kompozytowa.

Przedstawiamy Państwu system kompozytowych desek tarasowych Wild-Wood WPC. Nasza propozycja to połączenie tradycyjnego drewna z włóknami bambusowymi oraz polimerami.

Deski tarasowe WPC są wyjątkowo odporne na wahania temperatury (w przedziale od -40°C do +60°C), na działania termitów i innych owadów oraz grzybów (25 lat gwarancji). Idealnie nadają się do zastosowań zewnętrznych, tj: tarasy, balkony, otoczenie pomostów, oczek wodnych i basenów.

Co to jest deska tarasowa WPC? Jaki jest jej skład?

  • MATERIAŁ: 60% – włókna bambusowe; 30% – HDPE (polietylen wysokiej gęstości 0,94 – 0,97 g/cm3), 10% – środki uszlachetniające
  • GĘSTOŚĆ gotowego produktu: 1350 kg/m3
  • NASIĄKLIWOŚĆ po 24h – 0,9%
  • CIĘŻAR: na mb 3,04 kg; na m2; 19,6 kg, na m2 (z legarami i klipsami) ok. 25,4 kg.

Wszystko co musisz wiedzieć o desce tarasowej WPC

Jakie są zalety stosowania deski tarasowej WPC?

Dla Klienta:

  • NATURALNIE WODOODPORNA – bardzo niska absorpcja wody: 0,9%, 20 razy mniejsza niż np. drewna sosnowego. Deska tarasowa WPC to innowacyjny produkt, który łączy w sobie naturalność drewna oraz korzyści płynące z zastosowania nowoczesnej technologii polimerowej. Dzięki zespoleniu, w wysokiej temperaturze i pod dużym ciśnieniem włókien bambusowych z poliolefinami otrzymano deskę tarasową, której odporność na wilgoć przewyższa pozostałe produkty kompozytowe i tradycyjne.
  • PRZYJAZNA DLA NATURY – wybierając deskę tarasową Wild-Wood WPC przyczyniacie się Państwo do ochrony lasów i środowiska naturalnego. Do produkcji deski tarasowej Wild-Wood WPC wykorzystywane są włókna bambusowe i drzewne pochodzące z elementów drewna niewykorzystywanych w produkcji stolarskiej.
  • NATURALNIE TRWAŁA – deska tarasowa WPC jest wyjątkowo odporna na wahania temperatury (w przedziale od -40 oC do +60 oC), na działania termitów i innych owadów oraz grzybów (25 lat gwarancji). Idealnie nadaje się do zastosowań zewnętrznych: na tarasy i balkony, otoczenie pomostów, oczek wodnych i basenów.

Dla montażysty:

  • BARDZO SZYBKI SYSTEM MONTAŻU 1 m2 tarasu już w ok. 10 minut! Deski układa się na utwardzonym podłożu, które musi posiadać odprowadzenie wody (zachowany spadek ok. 1%). Na specjalnie wyprofilowanych legarach montowane są klipsy montażowe, do których wpina się deski. System składa się z desek (220 cm, 240 cm  i 400 cm x 15 cm x 2,5 cm), legarów (220 cm x 5,8 cm x 2,8 cm), kątownika (240 cm x 4 cm x 4 cm), listwy maskującej ( 240 cm x 7,1 cm x 1,1 cm ) oraz klipsów montażowych. Konstrukcja klipsów pozwala na pracę deski pod wpływem zmian temperatury. Należy pamiętać o zachowaniu ok. 8 mm szczelin dylatacyjnych (wymusza je konstrukcja klipsa) oraz zachowaniu od 30 do 40 cm odstępu między legarami.