Na co warto zwrócić uwagę, aby wybrać dobre klamki i nie przepłacić?

Idealna klamka: piękny i nowoczesny design, doskonała jakość, kolor powłoki świetnie pasujący do drzwi… ale dlaczego musi to tyle kosztować? Wybór tej idealnej klamki może rozczarowywać, szczególnie tych, którzy kierują się ograniczonym budżetem lub po prostu zdrowym rozsądkiem. Czy są na polskim rynku dobre produkty w sensownej cenie? Do tej pory to pytanie pozostawało bez odpowiedzi.

Polacy są coraz bardziej świadomymi i wrażliwymi odbiorcami designu. Chcą otaczać się dobrze zaprojektowanymi przedmiotami, tworzyć wspaniale urządzone przestrzenie, ale równocześnie oczekują, że otrzymają to w ludzkiej cenie. Rynek nie lubi luk i właśnie dlatego powstała marka Stile. Klamki Stile to przede wszystkim znakomita relacja jakości do ceny. Zostały stworzone z myślą o klientach, którzy poszukują bezkompromisowego wykonania i doskonałego wzornictwa, ale nie chcą dopłacać za znane nazwisko projektanta lub rozpoznawalne logo wygrawerowane na rękojeści. Na koniec dnia ważniejsze są przecież funkcjonalność oraz wygląd.

Na co warto zwrócić uwagę, aby wybrać dobre klamki i nie przepłacić?

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, aby wybrać dobre klamki i nie przepłacić?

  1. Zaufaj swojej intuicji co do estetyki. Celem projektanta produktów użytkowych nie powinno być zaimponowanie światu swoją kreatywnością, a stworzenie projektu, który spodoba się Tobie. Jeśli nie czujesz chemii w stosunku do klamki – nie zastanawiaj się – nie kupuj. Nawet pomimo tego, że sygnowana jest nazwiskiem światowej klasy designera. Jeśli poczujesz tą „chemię” – będziesz o tym wiedzieć i to ona jest dowodem na to, że projektant wykonał dobrą robotę.
    Dobre klamki bez przepłacania
  2. Pomyśl o przyszłości. Z wyborem chwilowo modnego modelu może być jak z postawieniem na nowy, bardzo charakterystyczny kolor lakieru samochodowego, który nieźle prezentuje się rok lub dwa, a następnie „brzydko się starzeje” wywołując refleksję pt. „dlaczego nie wybrałem/am czegoś bardziej uniwersalnego”. Drugim aspektem „przyszłościowego podejścia” jest zainwestowanie w modele lepszej klasy. Przy ich wytwarzaniu co do zasady nacisk położony jest na świetną jakość, a nie najniższy koszt produkcji. Lepiej pomyśleć o przyszłości i oszczędzić sobie konieczności napraw czy zakupu nowych w przypadku zepsucia się najtańszych klamek.
    Na co warto zwrócić uwagę, przy wyborze klamki
  3. Weź klamkę do ręki. Każdy klient ma możliwość dowiedzieć się sam sporo o jakości oraz ergonomii klamki i nie musi bazować wyłącznie na reklamowych tekstach w katalogach. Punkt pierwszy – ciężar. Choć wcale nie jest powiedziane, że najcięższy model jest jakościowo najlepszy, to waga klamki może być ważną przesłanką. Jeśli natomiast jest podejrzanie lekka, może to świadczyć o tym, że producent za punkt honoru postawił sobie oszczędność surowca a nie wytrzymałość i solidność swoich produktów. Punkt drugi – powłoka. Dobrą klamkę łatwo poznać po doskonale gładkiej i miłej w dotyku powłoce. Warto również zwrócić uwagę na wszelkiego rodzaju zarysowania, odbarwienia oraz skazy i porównać w ten sposób kilka modeli, które rozważasz. Punkt trzeci – ergonomia. To kluczowy etap naszych oględzin. Klamka powinna idealnie wypełniać Twoją dłoń i stanowić w zasadzie jej przedłużenie. Zwróć więc uwagę czy dany model ma jakiekolwiek uwierające i przeszkadzające elementy bądź płaszczyzny.
    Idealna klamka w idealnej cenie

Gdzie zatem można znaleźć dobre klamki w dobrej cenie? Polecamy rozejrzeć się za modelami marek takich jak Stile, których pierwsza kolekcja dostępna jest m.in. w salonach DDD.