Jaka podłoga drewniana sprawdzi się w pokoju dziecka?

Urządzenie pokoju dla dziecka po raz pierwszy to nie lada wyzwanie. Ważne, żeby przestrzeń malucha była bezpieczna, funkcjonalna i po prostu ładna. Jedną z najistotniejszych decyzji, które musisz podjąć, jest wybór podłogi, na której Twoje dziecko spędzi z pewnością dużo czasu podczas zabawy. Sprawdź, jak urządzić pokój dziecka i na jaką podłogę drewnianą się zdecydować.

Z tekstu dowiesz się:

  • dlaczego podłoga drewniana sprawdzi się w pokoju dziecka lepiej niż inne,
  • jaki rodzaj drewna będzie najlepszy do pokoju dziecięcego,
  • jak urządzić pokój dziecka, aby był piękny i funkcjonalny.

Możliwości wyboru podłogi jest wiele: panele, wykładzina, podłoga winylowa i wiele innych. Jednak jeżeli w pozostałych pomieszczeniach w Twoim domu masz już drewniane podłogi, nie ma powodu, aby pokój dziecka urządzać w zupełnie innym stylu. Ważne, aby wybrać odpowiedni rodzaj drewna, który sprosta codziennym wyzwaniom użytkowania przez Twoją pociechę.

Podłogi drewniane do pokoju dla dziecka – dlaczego warto

Najczęściej do pokoju dziecinnego polecana jest właśnie podłoga z naturalnego drewna. To materiał ekologiczny, bezpieczny i trwały, a także przyjazny dla alergików, ponieważ nie przyciąga kurzu. Dodatkowo jest swego rodzaju nawilżaczem powietrza – nie wchłania wody, tylko oddaje ją do otoczenia. To właśnie dzięki tym właściwościom drewniana podłoga sprawdzi się lepiej, niż na przykład wykładzina, która jest miła i ciepła, ale w jej włóknach skrywa się mnóstwo bakterii i roztoczy.

Pamiętaj, że dla bezpieczeństwa dziecka podłogi w jego pokoju nie należy pastować ani polerować. Dla utrzymania czystości wystarczy odkurzanie, a po „brudnej” zabawie, na przykład farbami – przecieranie wilgotnym mopem. Nawet najtwardsze drewno może ulec zarysowaniu podczas beztroskiej zabawy twardymi przedmiotami – wtedy można wykonać jej renowację, co nie byłoby możliwe na przykład w przypadku paneli podłogowych.

Jaka podłoga drewniana sprawdzi się w pokoju dziecka?

Jaka podłoga drewniana będzie najlepsza?

Podłoga w pokoju dziecka powinna przetrwać jak najwięcej zabaw i pięknych, dziecięcych lat. Dlatego warto postawić na odmiany drewna charakteryzujące się dużą twardością, na przykład: jesion, dąb.

W ofercie DDD Dobre Dla Domu znajduje się wiele wzorów z tych surowców, ale do pokoju dziecka najbardziej polecamy podłogę drewnianą Dąb Askania Piccolo. Posiada ona wszystkie cechy, jakie powinien mieć materiał wykończeniowy przeznaczony do przestrzeni dla najmłodszych. To deski precyzyjnie wyszlifowane, o unikalnym odcieniu, jednolitej barwie i dekoracyjnym układzie słojów, które pomogą Ci stworzyć w pokoju dla dziecka ciepły, domowy klimat.

Oprócz wyboru samego drewna warto też zwrócić szczególną uwagę na potrzebne materiały budowlane. Należy wybierać atestowane produkty – kleje i lakiery, które nie wydzielają szkodliwych oparów i nie mają nieprzyjemnego, zbyt długo utrzymującego się zapachu.

Jak urządzić pokój dziecka?

Wybór odpowiedniej podłogi drewnianej do pokoju dziecięcego to duży krok w stronę udanego urządzenia wnętrza. A co dalej? To zależy od wielu czynników, przede wszystkim od wieku i upodobań Twojej pociechy.

Jeżeli na przykład przygotowujesz przestrzeń dla kilkulatka, pamiętaj, że będzie on potrzebował dobrych warunków zarówno do zabawy, jak i do nauki, którą zacznie za jakiś czas. Dlatego najbardziej praktyczną zasadą, jaką możesz przyjąć, jest rezygnacja z mebli małych (z których dziecko za chwilę wyrośnie) lub na stałe ustawionych w danym miejscu (na przykład szafa dokładnie dopasowana do wnęki w ścianie).

Jak więc urządzić pokój dziecka? Zapewnij sobie przestrzeń na zmiany! Wybierz przedmioty bardziej uniwersalne, które za kilka lat możesz przestawić lub przemalować.

Uwaga! Pamiętaj, że jeżeli wybierasz ciężkie, „ruchome” meble, musisz mieć na uwadze kwestie bezpieczeństwa – przykręć sprzęty do ściany.

Planujesz aranżację pokoju dla dziecka? Może zdecydujesz się na aranżację wykorzystującą panele ścienne? Sprawdź asortyment w wybranym sklepie DDD Dobre Dla Domu i wraz ze swoim dzieckiem ciesz się efektowną i funkcjonalną przestrzenią.