Tropikalna aranżacja salonu – jak stworzyć nastrój dżungli we wnętrzu?

Modny ostatnio styl urban jungle czerpie z atmosfery tropików i łączy ją z miejskim minimalizmem. W takiej aranżacji salonu nie ma miejsca na przepych – chyba że tworzą go dziko rosnące palmy i monstery. Akcent kładzie się tu na naturalne faktury drewna i przemyślane dekoracje w kolorach ziemi. Warto postawić także na ażurowe formy mebli, przez które będą przechodzić promienie słoneczne… Zobacz, jak urządzić salon o egzotycznym klimacie.

Każdą aranżację salonu zaczyna się od podłogi. Poza praktycznymi względami i podstawowymi zasadami wykończenia wnętrz ma to też swoje uzasadnienie estetyczne. Odcień paneli podłogowych powinien bowiem narzucać ton reszcie wyposażenia. W przypadku aranżacji urban jungle warto postawić na barwiony dąb i panele imitujące drewno zniszczone solą morską. Gdzie można takie znaleźć? Sprawdź dostępne podłogi w stylu urban jungle na stronie DDD Dobre Dla Domu, np.:

  • dąb Gunslinger – chłodny, nasycony odcień brązu do bardziej surowych aranżacji,
  • dąb West Side – barwa wpadająca w słoneczne złoto,
  • dąb Beach House – jasne panele imitujące drewno poddane działaniu słonej wody.

Zobacz też: wszystkie podłogi drewniane dostępne w ofercie DDD

Drzwi a wystrój wnętrz w stylu tropikalnym

Nawiązania stylu dżungli można wprowadzić w postaci nie tylko paneli podłogowych czy drewnianych podłóg, ale także drzwi wewnętrznych. Projektanci wnętrz polecają tradycyjną opcję – drzwi pokojowe wykonane z drewna o ciemnobrązowych odcieniach, najlepiej z widocznym usłojeniem.

Masz ochotę na nieco jaśniejszą aranżację? Zdecyduj się na połączenie estetyki urban jungle i stylu skandynawskiego. Wybierz drzwi do salonu o jasnym odcieniu brązu lub nawet z elementami w kolorze bieli. Takie rozwiązanie rozjaśni przestrzeń, która stanie się także dzięki temu optycznie większa.

Tropikalna aranżacja salonu – jak stworzyć nastrój dżungli we wnętrzu?

Kolory i tkaniny – aranżacja salonu z wzornictwem urban jungle

Dżungla przywołuje na myśl głęboką, rozległą zieleń poprzecinaną słońcem. Masywne liście, po których spływają krople wody, gdzieniegdzie odsłaniają kwiatostan w ciepłych kolorach pomarańczowych, fioletowych i czerwonych. Tropikalne drzewa i rośliny w okazałych rozmiarach i wyrazistych kształtach.

Taką stylistykę możesz przenieść do swojego wnętrza, wykorzystując odpowiednie tkaniny do domu. Zdecyduj się na wyraziste motywy roślinne w kształcie paproci czy monstery. Poboczna stylistyka powinna być utrzymana w ziemistych odcieniach: czerni, brązie lub beżach. Dobierając tkaniny do domu według takiego klucza, możesz mieć pewność, że w aranżacji salonu zapanuje relaksacyjny nastrój.

Rośliny – prawdziwie naturalny wystrój wnętrz

Wnętrze tropikalne nie mogłoby obyć się bez roślin! W aranżacji w stylu urban jungle to już zatem nie tylko dodatki do domu, ale aranżacyjna pozycja obowiązkowa. Projektanci wnętrz polecają gatunki dużych, okazałych roślin, takich jak:

  • monstera,
  • palma królewska,
  • zamiokulkas,
  • figowiec lirolistny.

Kwiaty doniczkowe najlepiej postawić na podłodze, obok kanapy czy regału z książkami. Zestawienie zielonych liści i drewnianej podłogi czy paneli podłogowych w ciemnych odcieniach będzie dodatkowym uwydatnieniem stylu tropikalnego. Mniejsze rośliny mogą zdobić okno, a kwiaty wiszące mogą urozmaicić aranżację ściany.

Zainteresowały Cię aranżacje w stylu tropikalnym? Przeczytaj teraz o wnętrzach, które ułatwiają życie.